Foto Galeri WebTV

13 Ağustos 2020 Perşembe  18:23
Tekeli’de Başarının Gururu
Geçtiğimiz günlerde açıklanan LGS sonuçlarına göre Tekeli Ortaokulu ve Tekeli İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin elde ettiği başarı sevinçle karşılandı.
 

QR Kodu
 

Geçtiğimiz günlerde açıklanan LGS sonuçlarına göre Tekeli Ortaokulu ve Tekeli İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin elde ettiği başarı sevinçle karşılandı.

10 Ağustos Pazartesi günü açıklanan LGS yerleştirme sonuçlarına göre Tekeli Ortaokulu; 24 öğrencisini fen liselerine, 56 öğrencisini merkezi sınavla öğrenci alan liselere, 2 öğrencisini Antalya Güzel Sanatlar Lisesine, 3 öğrencisini Antalya Spor Lisesine yerleştirerek her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçemizi gururlandırdı.

Başarılı öğrenciler için velilerin, okul aile birliğinin, öğretmen ve idarecilerin katıldığı bir tören düzenlendi. Öğrenciler Okul Aile Birliği Başkanı Nida Gökoğlu tarafından plaketlerle, hediye çekleri ve başarı belgeleriyle ödüllendirildi. Okulda yapılan törende Okul Aile Birliği Başkanı Nida Gökoğlu bu başarıyla ilgili olarak şunları söyledi; ''Öncelikle elde ettikleri başarılarla okulumuza ve Serik’imize de büyük sevinç yaşatan öğrencilerimizi canı gönülden kutluyor, ailelerini tebrik ediyorum. 24 öğrencimiz fen liselerine, 56 öğrencimiz nitelikli liselere, 2 öğrencimiz Antalya Güzel Sanatlar Lisesine, 3 öğrencimizi de Antalya Spor Lisesine yerleşmesi oldukça önemli bir başarıdır. Bu bağlamda elde edilen başarının tesadüf olmadığını söylemek istiyorum. Başarı, Tekeli Ortaokulu ailesinin bir ekip olarak planlı programlı çalışmaların sonucudur. Ekibin başında bulunan Okul Müdürü Halil Alkan başta olmak üzere idarecilerimize çok teşekkür ediyorum. 2019/2020 eğitim yılının ortasında okulumuzun yıkılması ardından uzaktan eğitimin başlamasıyla çok zor bir dönem geçirdik. Öğrencilerimiz de bu süreçten etkilendiler ama hiçbir zaman kopmadılar. Bu zorlu dönemi başarıyla atlatarak gerek canlı yayınlar gerekse whatsapp gruplarından eğitim öğretim çalışmalarını büyük bir özveriyle gerçekleştiren öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum, kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Ödül törenine Tekeli Ortaokulu Okul Müdürü Halil Alkan ise şunları söyledi; “Elde ettikleri başarılarla performansını en üst seviyede ortaya koyan diğer öğrencilerimizi kutluyorum. Her öğrenciyi olabileceği en üst seviyeye çıkarmak için öğretmen, öğrenci, aile ve okul birlikte çaba sarf etmekteyiz. Birçok öğrencimizin yüksek puanlarla fen liselerine, nitelikli liselere yerleşmesi okulumuz ve ilçemiz adına gurur vesilesi olmuştur. Sadece akademik başarı değil sosyal ve sportif faaliyetlerde de başarımızı ortaya koyduk. Güzel sanatlar ve spor liselerine de öğrenci göndermek bizleri oldukça mutlu etmiştir. Öğrencilerimizin başarılarında desteklerini esirgemeyen, ilçemiz eğitimine katkılarını her daim gösteren öğrencilerimizi ve bizleri onurlandıran Sayın Kaymakamımız Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkanımız Enver Aputkan'a ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İkram Ekiz'e şükranlarımı sunuyorum. Bu zorlu süreçte böylesi önemli bir başarının elde edilmesinde emeği geçen, özverili çalışmalarıyla göz dolduran öğretmenlerimize özellikle teşekkür ediyorum. Başarıya katkı sağlayan idareci arkadaşlarıma, Okul Aile Birliği Yönetim Kuruluna ve ailelerimize ayrıca Tekeli İlkokulu idareci ve öğretmenlerine çok teşekkür ediyor, bütün öğrencilerimin gözlerinden öpüyor bundan sonraki eğitim öğretim hayatında başarılar diliyorum.''

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Toplu Ulaşım Araçları Denetlendi
Serik’te toplu ulaşım araçlarında Büyükşehir Belediyesi tarafından denetimler ya...
25.09.2020 (0)
Altun: “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kararlılığı''
İletişim Başkanı Altun: “Doğu Akdeniz’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlılığı il...
25.09.2020 (0)
Altın Portakal Pazar Günü Serik’te
Altın Portakal Sinema Tırı film gösterimi için Pazar günü Serik Çınaraltına gele...
25.09.2020 (0)
Prof. Dr. Karpuzoğlu, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Türkiye'de organ ve doku nakli uygulamalarının öncüsü Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğl...
25.09.2020 (0)
Taksicilerden Karpuzoğlu'na Vefa Örneği
AKDENİZ Üniversitesi Tıp Taksi Durağı şoförleri, Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlunun ...
25.09.2020 (0)
Yılan Balıklarını İhraç Etmeye Başladı
Antalya'daki girişimci Mehmet Damar, hobi olarak oltayla tutmaya başladığı yılan...
25.09.2020 (0)
1204 Yaşındaki Zeytin Ağacı Meyve Veriyor
Vakıf Zeytinliği olarak da bilinen Zeytinpark'a dört yıl önce dikilen 1204 ve 7...
25.09.2020 (0)
Sümer Ezgü'den Sağlık Çalışanları İçin Şarkı
TÜRK halk müziği sanatçısı Sümer Ezgü, koronavirüs sürecinde büyük fedakarlık gö...
25.09.2020 (0)
Kırtasiye Esnafımıza Özel Olarak Destek Verilmeli
Adlıhan Dere, 2020 - 2021 Eğitim ve Öğretim Yılı'nda okul öncesi öğrencileri ile...
25.09.2020 (0)
Akdeniz Foku, Antalya'da Turistlerle Yüzdü
DENİZ canlılarının en nadir memeli türlerinden olan Akdeniz foku, Antalya'da tur...
25.09.2020 (0)