Foto Galeri WebTV

8 Eylül 2020 Salı  17:54
Demir’in İddialı Sözleri, İddialı Çıkışları…
Siyaset iddia işidir. Demir de iddialı bir siyasi kişiliğe sahip olduğunu her fırsatta vurguluyor.
 

QR Kodu
 

Bugün gazetemizin manşetinde okuduğunuz üzere CHP Serik İlçe Başkanı İbrahim Demir yine geniş bir yelpazede birçok farklı konuya değindiği bir basın toplantısı düzenledi. Oldukça uzun süren ve toplantıda Demir ilginç iddialarda bulundu ve ilginç çıkışları imza attı.

Siyaset iddia işidir. Demir de iddialı bir siyasi kişiliğe sahip olduğunu her fırsatta vurguluyor. CHP'nin Serik'teki patronu Demir’in iddiaları, ANTBİRLİK ten, Serik Ziraat Odası'na, Serikspordan Serik Belediye Başkanlığı seçimlerine, CHP'nin Serik'te yaklaşık 80 yıldır iktidar olamamasının sebeplerinden, parti içindeki durumlar kadar birçok alanı kapsıyor.

CHP Serik İlçe Başkanı İbrahim Demir’in basın toplantısında söylediği, ‘2024 yerel seçimlerinde Serik belediye başkanlığında denenmişleri denemeyeceğiz’ sözü altı çizilmesi gereken bir iddia. Demir’in bu sözü önümüzdeki dönemde hayata geçerse Serik Belediye Başkanlığı için şimdiden var olan birçok ismin önü CHP açısından kesilmiş olacak. Tabii böyle bir durum gerçekleşirse bu durumun CHP için olumlu mu olumsuz mu olacağı hep birlikte önümüzdeki dönem göreceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi Serik İlçe Başkanı İbrahim Demir'in yine altı çizilmesi gereken bir sözü de, ‘Serik’te spor ağları var’ demesi. Bugüne kadar ne başka yere de ne de Serik'te sanırım böyle bir cümleyi hiç duymadım. İlk kez duyduğum bu ‘Serik’te spor ağları var’ sözü ile kimler ya da varsa hangi gruplar kastediliyor sanırım önümüzdeki günlerde Sayın Demir bununla ilgili de bir açıklama yapar.

Yine Serik Belediyespor'dan devam etmek gerekirse Başkan Demir, Serik Belediyespor'un Anonim Şirketi olması gerektiğini Serikspor A.Ş. olarak yoluna devam etmesi gerektiğini söyledi. Bununla birlikte farklı bir çıkış daha yapan Demir Serik'te oteli olan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un Serikspora sponsor olması ve elini taşın altına koyması gerektiğini de ifade etti.

2024 seçimlerinde Serik Belediyesini kesinlikle CHP’nin alacağını iddialı bir şekilde ifade eden İbrahim Demir geçen sürede CHP'nin Serik'te belediyeyi kazanamamasının Serik’te sağ siyasetin ağırlıkta olmasının etkisi olduğunu belirtti. Demir bununla birlikte CHP'nin kendi iç çekişmeleri, başka adayları desteklemesi gibi etkenlerin de bu hataya yol açtığını açık yüreklilikle söyledi.

Yerel seçimlerde CHP Serik Belediye Başkanı adayının CHP’nin içinden gelen, partiden köklerinden yetişen isimlerden olacağını söylemesi de not edilmesi gereken bir durum.

Demirin bir diğer çıkışı 7 yıldır AK Partili iktidarların yönettiği Serik'te ilçenin imajının ve bozulduğunu, itibarının zedelendiğini iddia etmesiydi. Serik’in Manavgat, Aksu ve diğer ilçelerden geri kaldığını da belirten Demir, bütün siyasilere çağrı yaparak Serik’in en iyi itibarının tekrar geri getirilmesi gerektiğini söyledi.

Oldukça uzun süren ve siyasal gündemi belirleyecek açıklamalarda bulunan İbrahim Demir'in sözleri siyasi kulislerde çok tartışılacağa benziyor.

CHP Serik İlçe Başkanı İbrahim Demir'in açıklamalarında iddialarına konu olan, ismi geçen kişi ve kurumların vereceği cevaplar Serik kamuoyu tarafından merakla bekleniyor olacak gibi gözüküyor.

 
 

 

 

 

Uzun ‘İnce’ bir yolda...
Eğer bu topraklarda insanların ayağına gider,kalbine girebilirseniz,doğruyu söyl...
14.09.2020 (0)
İnsani Değerlerimizi Mi Kaybediyoruz Acaba?
Öncelikle koronovirüs tedavisi görmekte olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı...
10.09.2020 (0)
Demir’in İddialı Sözleri, İddialı Çıkışları…
Siyaset iddia işidir. Demir de iddialı bir siyasi kişiliğe sahip olduğunu her fı...
8.09.2020 (0)
Serik Kırsal İlçe Olacak, Serik İçin İyi Olacak…
Uzun zamandır çalışmaları yürütülmekte olan AK Parti'nin yerel yönetimler reform...
27.08.2020 (0)
Şirket Belediye Başkanının İstifasını İstedi!...
Daha neler göreceğiz bakalım!!! Türk Ticaret Kanunlarına tabi olan bir özel şirk...
24.08.2020 (0)
Sayın Özkan’a Başarılar Dilerim
Sayın Prof. Dr. Özlenen Özkan, bu yolculuğu başarı ile tamamlayabilirse; Antalya...
24.08.2020 (0)
Yolun Açık Olsun ‘Goca Serikli’…
Serik Belediyespor’u şampiyon yaparak tarihinde ilk kez profesyonel lige yükselt...
20.08.2020 (0)
Serik, Yeni Kütüphanesine Kavuşuyor
Serik Halk Kütüphanesi için 9 Mart Parkı içerinde yeni bir bina yapılıyor....
17.08.2020 (1)
Serik’in Adı Yok…
Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (ANTAB) Genel Ku...
17.08.2020 (1)
Serik LGS’den Başarıyla Çıktı
Liselere Geçiş Sistemi (LGS ) tercih sonuçlarına göre Serik eğitimi genel anlamd...
10.08.2020 (0)