Foto Galeri WebTV

21 Ekim 2020 Çarşamba  17:44
Türkiye Güreş Federasyonu'ndan Tarihi Proje
Musa Aydın: ''Amacımız bu yetenekli gençleri Türk sporuna kazandırarak kötü alışkanlıklardan ve kötü niyetli insanlardan korumak''
 

QR Kodu
 

Musa Aydın: "Amacımız bu yetenekli gençleri Türk sporuna kazandırarak kötü alışkanlıklardan ve kötü niyetli insanlardan korumak"

Türkiye Güreş Federasyonu, başkan Musa Aydın'ın girişimleriyle büyük bir çalışmanın daha altına imza attı. Güneydoğu illerimizde güreşi canlandırmak ve alt yapıya destek sağlamak için başlatılan proje kapsamında Antalya'da gelişim kampı düzenlendi. Kampa Güneydoğu bölgesindeki illerden 60 antrenör ve 300 civarında sporcu katılacak. Sporcular antrenman yaparken, antrenörler için de eğitim ve gelişim semineri düzenlenecek.

Antalya'da düzenlenen gelişim kampında Avrupa şampiyonu Metin Kaplan ve dünya şampiyonu Nazmi Avluca antrenörlere teknik ve taktik konusunda seminer verecek. 3 grup halinde düzenlenecek olan gelişim kampında 1'inci grup 18-25 Ekim tarihleri arasında yapılacak ve Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Bitlis, Elazığ, Iğdır, Kars, Malatya, Muş ve Şanlıurfa'dan katılımcılar yer alacak. 2'nci grup 25-Ekim 1 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek ve Batman, Diyarbakır, Hakkari, Siirt, Şırnak ile Van illerinden sporcu ve antrenörler katılacak. 3'üncü grup ise 1-8 Kasım tarihlerinde bölgede ki tüm Kadın güreşçilerin katılımıyla gerçekleştirilecek.

MUSA AYDIN: "AMACIMIZ BU YETENEKLİ GENÇLERİ TÜRK SPORUNA KAZANDIRARAK KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN VE KÖTÜ NİYETLİ İNSANLARDAN KORUMAK"

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, yaptığı açıklamada, Güneydoğu bölgelerinde çok sayıda yetenekli güreşçinin olduğuna dikkati çekerek, "Amacımız bu yetenekli gençleri Türk sporuna kazandırarak kötü alışkanlıklardan ve kötü niyetli insanlardan korumak. Ayrıca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde hükümetimizin hizmetlerini Doğu, Batı, Güney, Kuzey demeden ülkemizin dört bir yanına nasıl eşit ve adaletli bir şekilde dağıtıyorsa bizler de Türkiye Güreş Federasyonu olarak tüm imkanlarımızdan bütün gençlerin eşit bir şekilde yararlanmasını hedefliyoruz. Özellikle Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun büyük destekleriyle bizler de güreş için bu illerimizde dev bir adım atıyoruz. Geçtiğimiz haftalarda yaptığım ziyarette bu konuda önemli adımlar attık. Şimdi de Antalya'da sporcu ve antrenörlerimiz için bir gelişim kampı düzenledik. Ayrıca önümüzdeki günlerde de il temsilcilerimizin katılımıyla Doğu illerimizde güreşi canlandırmak ve alt yapıya destek sağlamak için bir kamp daha düzenleyeceğiz. Biz Doğu illerimizi çok önemsiyoruz. İnşallah ilerleyen zamanlarda Güneydoğu'dan Kerem Kamal, Doğan Kara gibi Avrupa ve dünyada madalya alan daha nice sporcuları yetiştireceğiz" dedi. DHA

 
 

 

 

 

Serik’in Rakibi Kırklarelispor
Serik Belediyespor’u, ligin 12. Haftasında Kırklarelispor ile karşılaşacak....
27.11.2020 (0)
Oğlunun Hayali İçin Futbol Kulübü Kurdu
Futbol dünyasında son dönemde adlarından söz ettirmeye başlayan kadın kulüp başk...
27.11.2020 (0)
Serik Veda Etti
Serik Belediyespor, Ziraat Türkiye Kupası 4. Turunda kupaya veda etti....
27.11.2020 (0)
Antalyaspor Kupada Moral Arıyor
SÜPER Lig'de 6 maçtır kazamayan Fraport TAV Antalyaspor, Ziraat Türkiye Kupası 4...
24.11.2020 (0)
Serik’te Kupa Mesaisi
Serik Belediyespor, Ziraat Türkiye Kupası 4. turda karşılaşacağı Gaziantep FK ma...
23.11.2020 (0)
Golf Şampiyonası Sona Erdi
4. Regnum Rusya Kulüplerarası Golf Şampiyonası Sona Erdi...
23.11.2020 (0)
Serik'te Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası
Serik ilçesinde tekerlekli sandalye tenis turnuvası düzenlendi....
23.11.2020 (0)
Güçlü Bir Antalyaspor Yaratmak Hedefimiz
Süper Lig ekiplerinden Fraport TAV Antalyaspor, yeni teknik direktörü Ersun Yana...
20.11.2020 (0)
Regnum Rusya Kulüplerarası Golf Şampiyonası
Serik ilçesindeki Regnum Carya'da bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Regnum Rusya Kulüpl...
19.11.2020 (0)
Serik Yara Sardı: 1-3
Serik Belediyespor, Tarsus’ta ligdeki kötü gidişine dur diyerek 3 gollü bir gali...
18.11.2020 (0)