Foto Galeri WebTV

29 Ekim 2020 Perşembe  17:54
Serik’in Milli Gururu Ümmühan
Serikli Ümmühan, serada domates toplayıp, traktör lastiği taşıyarak şampiyonaya hazırlanıyor
 

QR Kodu
 

Serikli Ümmühan, serada domates toplayıp, traktör lastiği taşıyarak şampiyonaya hazırlanıyor

Serik’te ailesiyle yaşayan milli güreşçi Ümmühan Duran (17), en son katıldığı Yıldız Kadınlar Balkan Şampiyonası'nda üçüncü oldu. 6 yıldır güreş sporuyla uğraşan Ümmühan Duran, hedefini Avrupa ve dünya şampiyonluğu olarak belirledi. Yeni turnuvalar için hazırlıklarını sürdüren Ümmühan Duran, boş zamanlarında da serada çalışarak ailesine destek veriyor.

Serikli Ümmühan Duran, 6 yıl önce antrenman izlerken güreş sporuna başlamaya karar verdi. Anne ve babasının desteğiyle güreş tutmaya başlayan Ümmühan Duran, bugüne kadar çeşitli başarılar elde etti. Minik Bayanlar Türkiye Şampiyonası'nda 2017 yılında ikincilik, aynı şampiyonada 2018 yılında üçüncülük elde eden Ümmühan Duran, geçen yıl yapılan Yıldız Kadınlar Türkiye Şampiyonası'nda ikinci ve üçüncü, geçen yıl yapılan Yıldız Kadınlar Uluslararası Zafer Turnuvası'nda beşinci oldu. Ümmühan Duran geçen yıl Bulgaristan'da düzenlenen Yıldız Kadınlar Balkan Güreş Şampiyonası'nda da üçüncülük elde ederek başarılarını pekiştirdi. 3 de Antalya şampiyonluğu bulunan Ümmühan Duran, son yapılan milli takım kampına da davet edildi.

SERADA ÇALIŞIP, AİLESİNE DESTEK OLUYOR

Hedefini Avrupa ve dünya şampiyonluğu olarak belirleyen Ümmühan Duran çalışmalarını sürdürmenin yanında boş zamanlarında ise serada çalışarak ailesine yardımcı olmaya çalışıyor. Pandemi nedeniyle çalışmalarını tek başına yapan ve zaman zaman köyde akrabalarıyla güreş tutarak antrenmanlarını sürdüren Ümmühan Duran, traktör tekerleği taşıyıp, kucakladığı koyunu havaya kaldırarak da çalışma yapıyor.

'HAYRAN KALDIM'

Ümmühan Duran, "Antrenmanlarıma devam ediyorum. En büyük hedefim Avrupa ve dünya şampiyonu olmak, Türk bayrağını dalgalandırmak. Daha önce Kepez alt yapısında yetiştim. Şimdi ASAT Spor adına güreşiyorum. Antalya'da özel bir okulda okuyorum. Güreşe başlayalı 6 yıl oldu. Annem ve babam sürekli maddi ve manevi destek oluyor. Kepez Belediyesi'nde Meral Hoca güreş antrenmanı yaptırıyordu. Onu izlemeye gitmiştim. Daha sonra bir kadının nasıl güreş yapabileceğini bize gösterdi. Hayran kaldım. Ailemi götürdüm. Benim yapabileceğimi düşündüler ben de başladım. Erkek kardeşimle birlikte antrenmanlara gidip geliyorum. Şu anda milli takımdayım. Yeni kamptan geldim. Balkan üçüncüsü oldum" dedi.

Seralarda anne ve babasına yardım eden Ümmühan Duran, "Serada ilk mahsulleri topluyoruz. Boş zamanlarımda burada aileme yardımcı oluyorum" diye konuştu.

Baba Süleyman Duran (43), "Kızıma her türlü desteği veriyorum. Çalışıp çiftçilik yapıyoruz. Kızımın başarılı olmasını istiyorum" dedi.

Anne Derya Duran (37) da "Kızım güreşe başlayalı 6 yıl oldu. Meral Hoca sayesinde güreşe başladı. Biz de sonuna kadar kızımızın arkasındayız" diye konuştu. DHA

 
 

 

 

 

Serik, 1 Puanla Döndü
Serik Belediyespor, Van deplasmanında berabere kalarak 1 puanla döndü....
3.12.2020 (0)
Serik Van Deplasmanında
Serik Belediyespor, yarın Van deplasmanında Van Spor Futbol Kulübü ile karşılaşa...
2.12.2020 (0)
Hedefi Dünya Sıralamasındaki Yerini Korumak
Dağ Bisikletinin Şampiyonu Kadir Kelleci'nin Hedefi Dünya Sıralamasındaki Yerini...
2.12.2020 (0)
Golf Med Pro-Am Golf Turnuvası Başladı
Serik ilçesinde Golf Med Pro-Am Golf Turnuvası, pandemiye rağmen 20 ülkeden 200 ...
2.12.2020 (0)
'İtfaiye Hortumu' ile Şampiyonalara Hazırlanıyor
Tekerlekli Sandalyesine 'İtfaiye Hortumu' Güçlendirmesi İle Şampiyonalara Hazırl...
2.12.2020 (0)
Pandeminin Golfe Etkisi: 210 Milyon Dolar Kayıp
GEÇEN yıl golf turizminde 300 milyon dolarlık gelirle rekor kıran Antalya, pande...
1.12.2020 (0)
Antalyaspor Deplasmanda Galibiyeti Unuttu
SÜPER Lig ekiplerinden Fraport TAV Antalyaspor, deplasmanda galibiyeti unuttu. K...
1.12.2020 (0)
Serik'te Golf Şampiyonası Sona Erdi
Serik’te düzenlenen 2020 Taurus Golf Şampiyonası'nda Recep Turan birinciliğe ula...
30.11.2020 (0)
Alanyaspor - Konyaspor Maçının Ardından
Süper Lig'in 10’uncu haftasında Aytemiz Alanyaspor, evinde İttifak Holding Konya...
30.11.2020 (0)
ErzurumsporAntalyaspor: -2-2
Süper Lig’in 10’uncu haftasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Kazım Karabekir...
30.11.2020 (0)