Foto Galeri WebTV

3 Kasım 2020 Salı  17:59
Mecliste ‘İttifak’ Kalmadı…
Son yaşanan istifalar ve katılımlarlaSerik Belediye Meclisi’nde ‘ittifak listesi’ kalmadı, herkes kendi partisine geçti. 2019 Mart yerel seçimleri sonucunda 3 partili olan meclis bugün 5 partili oldu.
 

QR Kodu
 

Son yaşanan istifalar ve katılımlarlaSerik Belediye Meclisi’nde ‘ittifak listesi’ kalmadı, herkes kendi partisine geçti. 2019 Mart yerel seçimleri sonucunda 3 partili olan meclis bugün 5 partili oldu.

2 Temmuz 2020 tarihli ‘Yeni Normalde’ Normal Olmayan Şeyler ’başlıklıköşe yazımızın bir bölümünde Serik Belediye Meclisi’nde bahsederek şöyle demiştik; ‘Son bir mesela daha; parti değiştirecek başka meclis üyeleri var mı mesela? Ya da istifa ederek bağımsız kalacak? Ya da meclis üyeliğinden tamamen istifa edecek olan var mı?’

Temmuz ayı başındaki kulis bilgilerine dayanarak soru şeklinde yazdığımı öngörülerimiz gerçekleşmeye devam ediyor. 2020 Eylül ayı sonunda Ak Parti Meclis üyesi Avukat Bilal Sinan Başaran’ın istifası sonrasında Kasım ayı başında da Serik Belediye Meclisi’nin İyi Partili 3 üyesi istifa ederek CHP’ye katıldılar.

3 Partili Meclis 5 Partili Oldu

İttifakları altında gerçekleşen 31 Mart 2019 seçimleri sonrasında 32 üyeli Serik Belediye Meclisi’nde 3’lü bir grup görünümü oluşmuştu.

Yerel seçimlerde resmi ittifak yapılamadığından dolayı Ak Parti ve MHP meclis üyesi adayları Cumhur İttifakı olarak Ak Parti listelerinde yer aldılar. İyi Parti ve CHP meclis üyesi adayları da Serik’te Millet İttifakı olarak İyi Parti listesinde yer aldılar. DSP ise kendi listesiyle seçime girdi. Böylelikle seçim sonucunda Serik Belediye Meclisi’nde Ak parti, İyi Parti ve DSP grupları oluştu.

Seçimden hemen sonra ise Ak Parti listesinden istifa eden MHP’liler kendi gruplarını kurdular ve meclis 4 partili gruptan oluştu. Daha sonra ise bu yılın Temmuz ayında DSP’den 2 isim CHP’ye geçti. Böylelikle 2019 Mahalli idareler seçimlerinde Serik pusulalarında yer alamayan CHP Belediye Meclisine girmeyi başardı ve meclis 5 partili oldu.

Kasım ayı başında yani 2 Kasım Pazartesi günü ise İyi Parti listelerinde yer alan 3 isim partilerinde istifa ederek CHP’ye geçtiler. CHP’ye katılan isimler arasında İyi Parti meclis grup sözcüsü M. Ali Karacan da vardı.

Tabi ortaya çıkan bu son tablo ile Serik Belediye Meclisi’nde ‘ittifak listesi’ kalmadı. Son duruma göre Mecliste 10 ak partili, 6 MHP’li, 6 DSP’li, 5 İyi Partili ve 5 CHP’li meclis üyesi var.

Son bir not ise siyasi kulislerden...

Yerel seçimlerden bu yana Millet İttifakı İyi Parti grubu sözcülüğünü yapan ve hem konuşmaları hem de gündeme getirdiği konularla öne çıkan ve yıldızı parlayan Mehmet Ali Karacan’ın neden Serik Belediye Meclisinde yeni oluşan CHP grubunun sözcülüğüne getirilmediği soruları hem bizlere hem de kulislerde soruluyor. Biz de buradan bize iletilen bu soruyu dile getiriyoruz. Konunun muhatapları cevap verdikleri zaman buradan okuyucularımıza ileteceğiz.

3 Kadın Sözcü Bizce Serik Meclisine Yakıştı…

Kasım ayı meclisinde İyi partide yaşanan istifalar ve CHP’ye katılımlarla birlikte meclisteki bazı partilerin grup sözcüleri de değişmesini bugün gazetemizde biz de haber yaptık.

Daha önce Serik Belediye Meclisi DSP grup sözcülüğüne Halime Ceren Hoda seçilmişti. Kasım ayı meclisinde ise İyi Parti grup sözcülüğüne Ayşegül Yılmaz, CHP grubunun sözcülüğüne ise Nermin Can seçildi.

Bizce güzel oldu… Serik’in bu anlamda Antalya’nın diğer ilçe meclislerine de örnek oldu ve öne çıktığı kanısındayız. Her zaman siyasette kadınlara ve gençlere daha fazla yer açılması gerektiğini düşünüyoruz.

Yeni dönemde görev yapacak olan grup sözcüleri, Halime Ceren Hoda, Ayşegül Yılmaz ve Nermin Can’a bir kez daha başarılar diliyoruz.

 
 

  Bu haberle ilgili 1 kişinin yorumu bulunmaktadır.

 

Sağdan sağa geçişi anlarım; Soldan sola geçişi de anlarım. Ama sağdan sola, soldan sağa geçişler i midem kaldırmıyor.
Yılmaz Demir - 8.11.2020 01:33:00
Uyarı: Web sitemizde yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.AYYILDIZ TOROS GAZETESİ yorum içeriklerini benimsememektedir. Yorumlardan AYYILDIZ TOROS GAZETESİ veya www.ayyildizgazetesi.com sorumlu tutulamaz.

 

 

Teşekkürler Sayın Muhittin Böcek…
İyileşti, ilk kez konuştu ve tüm Türkiye’ye teşekkür etti.Ben de kalben ve büyük...
30.11.2020 (0)
Esnaf, Paketin İçini Merak Ediyor…
Umarım hazırlanan destekler başta Serikli esnaflar olmak üzere tüm esnafları tat...
27.11.2020 (0)
Serik’e Yeni Hal Projesi
Serik’e Çandır Mahallesi bölgesine yaklaşık 80 dönüm büyüklüğünde yeni bir hal p...
23.11.2020 (0)
Saygı Ve Rahmetle Anıyoruz...
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yıldönümünde saygı minnet ve rahmetle...
9.11.2020 (0)
ZİNGİT (Serik Armudu)
‘Ben bir ‘Serik Armudu’yum Serik ovasında Ne sen bunun farkındasın ne de Seri...
9.11.2020 (2)
Serik’in Adı ‘Yine’ Yok
Coğrafi işaretli ürünlerde, Antalya’da 7’si alınmış, 12’si de başvuru halinde to...
5.11.2020 (3)
Mecliste ‘İttifak’ Kalmadı…
Son yaşanan istifalar ve katılımlarlaSerik Belediye Meclisi’nde ‘ittifak listesi...
3.11.2020 (1)
Serik’te Deprem Gerçeği
İllaki deprem, sel vb. gibi felaketler başımıza gelince mi uyanacağız?...
2.11.2020 (0)
97 Yıllık Gurur…
Yarın Cumhuriyet Bayramı, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97 yıl dönümü. 29 Ekim Cu...
28.10.2020 (0)
Yemediğini Başkasına Yedirmemek…
‘Biz yemediğimiz hiçbir ürünü üretmiyoruz ve satmıyoruz.’ Bu sözlerin, bu cümlen...
26.10.2020 (1)