Foto Galeri WebTV

16 Kasım 2020 Pazartesi  18:04
Krizi Tetikleyen Madde Ne Olacak?
CHP’yi, Antalya’yı ve Belediyeyi saran krizi tetiklediği belirtilen madde ile ilgi Büyükşehir Meclisinde ne karara alınacağı merakla bekleniyor.
 

QR Kodu
 

Serik Belediye Meclisi’nden oy birliği ile geçen ve Büyükşehir Meclisi’nde ortaya çıkan CHP’yi, Antalya’yı ve Belediyeyi saran krizi tetiklediği belirtilen madde ile ilgi Büyükşehir Meclisinde ne karara alınacağı merakla bekleniyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı devam toplantısı yarın yapılacak. Geçtiğimiz hafta yapılan Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısında gündem olan ve ‘Krizi tetikleyen madde olarak’ bahsedilen; Serik Belediyesi’nin oy birliği ile alarak Büyükşehir’e gönderdiği eski Antbirlik depo alının kuzeyinde yapılması düşünülen imar değişikliğini içeren madde ile ilgili ne karar alınacağı merakla bekleniyor.

Söz konusu madde geçtiğimiz hafta yapılan Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım toplantısında önerge ile gündem alınması teklif edilmişti. Ancak Genel Sekreter Cansel Çevikol Tuncer tarafından gündeme alınmasına eksik olduğu iddiası ile karşı çıkılmıştı.

Söz alan Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan ise söz alarak; Serik Devlet Hastanesi yolu üzerindeki ANTBİRLİK'e ait bir yeri yol yapmak için anlaştıklarını, ilçe meclisinde oy birliğiyle karar aldıklarını belirterek, bu kararın onanması için Temmuz ayında Büyükşehir Meclisi'ne gönderildiğini, fakat Genel Sekreter Cansel Çevikol tarafından önerinin gündeme alınmadığını kaydetmişti.

Bu durum üzerine Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu, Çevikol'un neden bu kararı aldığını sordu. Çevikol, kurum görüşlerinin beklendiğini söylemişti. İYİ Partili Meclis Üyesi Barış Bulut ise, ‘Bürokratların Büyükşehir Meclis iradesi üzerinde yetki kullanmasının önüne geçmemiz lazım’ demişti.

Konuşmalar sonrasında Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu, Çevikol'un gündeme aldırmadığı maddeyi kendi isteğiyle meclis gündemine almıştı. Bu olay sonrasında Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu, Sekreter Cansel Çevikol başta olmak üzere bazı bürokratların yetkilerini sınırlandırmış ve ipler kopmuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Antalya’ya geldiği günlere ‘denk gelen’ ve derin geçmişi olan krizin patlamasını ise Serik Belediye Meclisi’nden oy birliği ile geçen maddenin tetiklediği belirtiliyor.

İşte söz konusu madde ile ilgili bugün yapılacak olan Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı devam toplantısında nasıl bir karar alınacağı merakla bekleniyor.

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Serik’te Korkutan Deprem
Antalya açıklarında Akdeniz’de meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem Serik’te ...
5.12.2020 (0)
GEÇMİŞ OLSUN ANTALYA
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde meydana gelen ...
5.12.2020 (0)
Otel Görevlisi Uçan Bir Cisim Gördü
Serik sahillerinde havada gördüğü cismi UFO sanan otel görevlisi telaşlandı....
5.12.2020 (0)
Antalya'da Aile İçi Bulaşlar Yüksek
ANTALYA'da koronavirüs vaka sayısı yüzde 100 artış gösterdi, hastanelerdeki yoğu...
4.12.2020 (0)
KIRMIZI HARİTA KORKUTTU
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Antalya'da vaka oranının 1 haftada yüzde 100'e ...
4.12.2020 (0)
Başkan Böcek 108 Gün Sonra Evinde
Başkan Böcek, evine döndüğünü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurd...
4.12.2020 (0)
Salgınla Mücadele Tüm Hızıyla Sürüyor
ANTALYA İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, ''Her bireyin sağlıklı yaşam hakkı vard...
4.12.2020 (0)
Tüm HES'ler Yerli ve Milli Sistemle,Tek Merkezden
Fatih Dönmez, EOS tüm HES'lere uygulanacağını belirterek, ''Artık tüm tesislerim...
4.12.2020 (0)
Domates İhracında Kota 199,3 Bin Tonu Buldu
Rusya'ya Domates İhracında Kota 199,3 Bin Tonu Buldu, Siparişler Durduruldu...
4.12.2020 (0)
Büyükşehir'in Çiftçiye Desteği Sürüyor
Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, tarımsal sorunları ...
4.12.2020 (0)