Foto Galeri WebTV

20 Kasım 2020 Cuma  17:49
Kamu Hizmetinde Çalışarak Cezadan Kurtuldular
ANTALYA Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu, yaptığı çalışmalarda, birçok alanda şikayetçi ile şikayet edilen arasında uzlaşma sağladı.
 

QR Kodu
 

ANTALYA Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu, yaptığı çalışmalarda, birçok alanda şikayetçi ile şikayet edilen arasında uzlaşma sağladı. Suça sürüklenen çocuğa fidan dikme cezası verilirken, kanuni temsilcisi olan babası da derneğe para bağışında bulunup, gazetede özür ilanı yayımlattı. Bir başka şikayet edilen, kamu hizmetinde çalışırken, diğeri kitap okuma ile cezadan kurtuldu.

Antalya'da, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' suçundan yürütülen soruşturmada; dosyanın tarafları, Uzlaştırma Bürosu'nca görüşmeye davet edildi. Uzlaştırmacı aracılığıyla yapılan görüşmelerde, şikayetçiler A.S.A. ve M.A., suça sürüklenen çocuk H.E. ve kanuni temsilcisi olan baba A.E. ile bir araya geldi. Yapılan görüşme sonucu H.E., eğitim kurumunun bahçesine 5 fidan dikmesi, ayrıca gölgelik yaptırılması, Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'ne 500 TL bağış yapılması ve ulusal gazeteye özür ilanı yayımlatılması şartı ile cezadan kurtuldu.

Bir başka dosyanın tarafı olan S.S. ise 'güveni kötüye kullanma' suçlamasıyla şikayetçi F.G. ile bir araya getirildi. Uzlaştırmacı aracılığıyla yapılan görüşmelerde, şikayetçi F.G., yaşanan olay sonucu zararının oluştuğunu, bundan dolayı şüphelinin kamu kurumunda saatli ücretsiz olarak çalışmasını; ancak bu şekilde kendisini manevi olarak rahat hissedeceğini beyan etti. F.G., şüphelinin bu isteği yerine getirmesi halinde kendisi ile uzlaşacağını belirtti. Şüpheli de isteği yerine getirerek, Antalya Adliyesi'nde 10 gün boyunca hafta içi 13.30 ile 17.30 saatleri arasında kamu hizmeti görerek cezadan kurtuldu.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'basit tehdit', 'hakaret' suçlarından yürütülen başka soruşturmada ise şikayetçi R.K. ile Y.G. uzlaştı. Uzlaştırmacı aracılığıyla yapılan görüşmelerde; şikayetçi, şüphelinin LÖSEV'e 1000 TL bağış yapması ya da pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 1'er saat olmak üzere 2 haftada toplam 6 saat kütüphaneye giderek kitap okuması halinde uzlaşmayı kabul edeceğini beyan etti. Şüpheli de kitap okumayı kabul ederek, talebi yerine getirdi. DHA

 
 

 

 

 

Serik’te Korkutan Deprem
Antalya açıklarında Akdeniz’de meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem Serik’te ...
5.12.2020 (0)
GEÇMİŞ OLSUN ANTALYA
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde meydana gelen ...
5.12.2020 (0)
Otel Görevlisi Uçan Bir Cisim Gördü
Serik sahillerinde havada gördüğü cismi UFO sanan otel görevlisi telaşlandı....
5.12.2020 (0)
Antalya'da Aile İçi Bulaşlar Yüksek
ANTALYA'da koronavirüs vaka sayısı yüzde 100 artış gösterdi, hastanelerdeki yoğu...
4.12.2020 (0)
KIRMIZI HARİTA KORKUTTU
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Antalya'da vaka oranının 1 haftada yüzde 100'e ...
4.12.2020 (0)
Başkan Böcek 108 Gün Sonra Evinde
Başkan Böcek, evine döndüğünü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurd...
4.12.2020 (0)
Salgınla Mücadele Tüm Hızıyla Sürüyor
ANTALYA İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, ''Her bireyin sağlıklı yaşam hakkı vard...
4.12.2020 (0)
Tüm HES'ler Yerli ve Milli Sistemle,Tek Merkezden
Fatih Dönmez, EOS tüm HES'lere uygulanacağını belirterek, ''Artık tüm tesislerim...
4.12.2020 (0)
Domates İhracında Kota 199,3 Bin Tonu Buldu
Rusya'ya Domates İhracında Kota 199,3 Bin Tonu Buldu, Siparişler Durduruldu...
4.12.2020 (0)
Büyükşehir'in Çiftçiye Desteği Sürüyor
Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, tarımsal sorunları ...
4.12.2020 (0)