Foto Galeri WebTV

27 Kasım 2020 Cuma  17:28
Oğlunun Hayali İçin Futbol Kulübü Kurdu
Futbol dünyasında son dönemde adlarından söz ettirmeye başlayan kadın kulüp başkanlarına bir yenisi Antalya'da eklendi.
 

QR Kodu
 

Oğlunun futbol sevgisi ve antrenörlük hayalini gerçekleştirmek için 2 ay önce futbol kulübü kuran Ayşegül Pehlivan Deveci (42), tarım işçisi çocuk ve gençlerden oluşan sporcularına ücretsiz forma, servis ve tesis imkanı sağlayıp, başlattığı spor eğitimiyle gelecek yıllarda şampiyonluk kazanmayı ve Türk futboluna başarılı sporcu yetiştirmeyi hedefliyor.

Futbol dünyasında son dönemde adlarından söz ettirmeye başlayan kadın kulüp başkanlarına bir yenisi Antalya'da eklendi. Antalya'da oturan Ayşegül Pehlivan Deveci, futbola aşırı ilgi duyan ve antrenör olmak isteyen oğlu Buğra'nın (17) hayallerine ulaşmasına yardımcı olmak için futbol kulübü kurmaya karar verdi. Kuracağı futbol takımı için ilk önce tesis oluşturan Deveci, kent merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Gaziler Mahallesi'nde halı saha kiraladı. Tarım ve sera alanlarının yoğun olduğu bölgede halı saha işleten Deveci, yakın çevrede yaşayan çoğunluğu tarım işçisi çocuk ve gençlerden oluşan sporcularıyla 'Anadolu Efsaneleri' adlı takımı kurdu.

Farklı yaş gruplarında kız ve erkek futbol takımında 80 sporcuya ücretsiz eğitim veren Deveci, her gün sporcularını servisle sahaya getirip, ulaşım imkanı da sağlıyor. Kentin farklı bölgelerinden eğitimlere katılan sporcularına forma, çanta, tozluk gibi spor malzemesi yardımında da bulunan Deveci, antrenmanlarda futbolcularıyla çocuğu gibi ilgilenip, onların başarısı için mücadele ediyor. Takım antrenörü, antrenör yardımcılığı yapan oğlu Buğra ve kulüp başkanı olarak futbolcularının her sorunuyla yakından ilgilenen Deveci, antrenmanda da sporcularına gözü gibi bakıyor.

ANNELERİ GİBİ İLGİLENİYOR

Antrenmanlarda zaman zaman taktik veren Deveci, hafif sakatlık yaşayan sporcularıyla anneleriymiş gibi ilgileniyor, antrenman sonrasında da uzun süre terli kalmaması için eşofmanlarını giymeleri konusunda onları uyarıyor. Futbol takımı başkanlığını annelik hisleriyle birleştiren Deveci, takımının gelecek yıl amatör liglerde mücadele etmesi için çaba gösteriyor. 2 ay önce kurulan takımıyla amatör liglerde gelecek sene farklı yaş gruplarında yer almayı hedefleyen Deveci, şampiyonluk yaşayıp, Türk futboluna başarılı sporcu yetiştirerek, oğlunun hayallerine ulaşması için çaba gösteriyor.

'OĞLUMUN ANTRENÖRLÜK HAYALİ İÇİN İŞE KALKIŞTIM'

Oğlunun antrenör olma hayalini gerçekleştirmek için kurduğu futbol takımında hedeflerini anlatan Deveci, şunları söyledi:"Futbol kulübü kurmamdaki sebep oğlumun antrenörlük hayalini gerçekleştirmek ve anne olarak oğlumu mutlu etmek. Anneler bazen çocuklarının hayalini gerçekleştirmek için vardır. Ben de oğlumun antrenörlük hayali için işe kalkıştım. İlk önce tesis gerektiği düşüncesiyle tesisimi kurdum. Daha sonra oyuncular gerektiği için futbol okulu açmam gerektiğini düşündüm. Tesisimiz Antalya'da ücra köşede, sınırlı imkanlarda. Buradaki gençlere yardım eli uzatmayı düşündük. Burada gençler serada çalışıp, okul hayatını idame edememiş, sosyal aktivitelerden geri kalmış. Bu çocuklarımızı topluma kazandırmak için güzel bir fikir oldu. Sonra tesisimizde oyuncularımız ve antrenörlerimizle çalışmaya başlıyoruz."

Tesis kurduğu mahallede gençlere spor eğitiminin yanı sıra sosyal olanaklar sunmak istediğini de dile getiren Deveci, sporcularıyla 'anne' şefkatiyle ilgilendiğini anlattı. Takımının amatör liglerde farklı yaş gruplarında mücadele edeceği günü sabırsızlıkla beklediğini anlatan Deveci, şöyle konuştu:"İlk önce küçük bir takımdık ama şu anda 80 sporcumuz oldu. Servisle uzaktan gelen sporcularımız var. Anne çocuğuna nasıl davranması gerekiyorsa ben de burada çocuklarımla öyle ilgileniyorum. Servise binmelerinde, antrenmanda düştüğünde, terlediklerinde anne gibi ilgileniyorum. Futbolcularımıza forma gibi spor malzemelerini kendi imkanlarımla alıp, dağıttım. Servisle antrenmana getirip, ücretsiz futbol eğitimi veriyoruz. 2 ay oldu kulübü aktif hale getireli. Türkiye Futbol Federasyonu'na da başvurduk. Pandemi süreci bittikten sonra da 2021'de amatör takım olarak liglerde maçlara çıkacağız. Hedefimiz şampiyonluk. Sporcularıma 'evladım' diyorum, onlar da şampiyonluk kazanmak için var gücüyle çalışacaklar." DHA

 
 

 

 

 

Serik, İstanbul Yolcusu
Serik Belediyespor ligin ikinci devresinin ilk maçına İstanbul’da Pendik ile kar...
25.01.2021 (0)
Milli Takım İçin Kulaç Attılar
İSTANBUL'da 21-24 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye Turkcell Yıld...
25.01.2021 (0)
Fraport TAV Antalyaspor'un Devre Karnesi
FRAPORT TAV Antalyaspor, devreyi 26 puanla kapatırken, oynanan maçlarda en çok f...
25.01.2021 (0)
Birliğe Her Zamankinden Daha Fazla İhtiyacımız Var
Ali Şafak Öztürk'ün görevinden ayrılma kararı alması sonrası Antalyaspor Kulübü ...
21.01.2021 (0)
Antalyaspor'da 9 Şubat'ta Genel Kurul Yapılacak
Ali Şafak Öztürk'ün görevi bırakma kararı almasının ardından başkan vekili Emin ...
20.01.2021 (0)
Kaş: “Dart Sporu Serik’te Parlayacak”
Kaş; “Serik için de bir öğrenci yetiştiriyorum. İnşallah bir kaç yıl içinde Seri...
19.01.2021 (0)
Serik, Sakarya’dan Puanla Dönüyor
Misli.com 2.Lig Kırmızı Grubun 15.haftasında koronavirüs nedeni ile ertelenen Sa...
18.01.2021 (0)
F.K. Partizan, Özel Maçta Zagleble Lubin'i Yendi
Serik ilçesinde kamp yapan takımlardan F.K. Partizan ile Zagleble Lubin hazırlık...
18.01.2021 (0)
Dr. Onur Ademhan: Dişçi Koltuğu Kabusuna Son
AĞIZ Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Onur Ademhan, genel cerrahi altında gerçek...
18.01.2021 (0)
Erteleme Maçı Yine Ertelendi
Daha önce ertelenen ve bugün oynanması beklenen Sakaryaspor, Serik Belediyespor ...
17.01.2021 (0)