Foto Galeri WebTV

27 Kasım 2020 Cuma  17:33
Civcir:“Öğretmenlik Meslek Kanunu Unutulmasın”
TES Serik İlçe Temsilciliği Başkanı Varol Civcir daha önce çıkarılacağı belirtilen, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun unutulmaması gerektiğini söyledi.
 

QR Kodu
 

TES Serik İlçe Temsilciliği Başkanı Varol Civcir daha önce çıkarılacağı belirtilen, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun unutulmaması gerektiğini söyledi.

Türk Eğitim Sen (TES) Serik İlçe Temsilciliği Başkanı Varol Civcir öğretmenlerin çok önem verdiği öğretmenlik kanunu ile ilgili açıklma yaptı. Başkan Varol Civcir açıklamasında şunları söyledi; “Hatırlanacağı gibi 23 Ekim 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 2023 Eğitim Vizyonu Tanıtım Toplantısı'nda Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun çıkarılacağı bilgisi verilmişti. Ancak o tarihten bugüne kadar geçen iki yıllık sürede yasal düzenlemenin hayata geçirilmesi için bir adım atılmadı. Bu amaçla Türk Eğitim-Sen olarak, yasal düzenlemenin bir an önce hayata geçirilmesi için 12-26 Kasım tarihleri arasında imza kampanyası ile konuyu da gündemde tutmaktayız.”

“Sosyal Medya Gündemine Taşındı”

“Yine bu amaç doğrultusunda Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun biran önce hayata geçirilmesi için 23.11.2020 tarihinde saat 19.00’da bir hashtag çalışması başlattı. Genel Başkanımızın ilk paylaşımın ardından kısa sürede konu ilgili binlerce tweet atıldı. ÖğretmenlikMeslekKanunuUnutulmasın başlığı gerçekleştirilen çalışmada; öğretmenlerin özlük haklarının iyileştirilmesi, ek gösterge düzenlenmesinin yapılması, kariyer basamaklarının düzenlenmesi, öğretmenlere yönelik şiddete karşı tedbirlerin alınması, teşvik uygulamasının getirilmesi, sözleşmeli istihdamın kaldırılması gibi birçok konu sosyal medya gündemine taşındı.”

“İki Yıldır Rafta”

“ÖğretmenlikMeslekKanunuUnutulmasın başlığıyla kampanyayı başlatan Genel Başkan Geylan, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde 23 Ekim 2018’de kamuoyuna ilan edilen 2023 Eğitim Vizyon Belgesi'ndeki en önemli taahhütlerden bir tanesi olduğunu hatırlatarak, iki yıldır raftan indirilmeyen kanunun bir an önce TBMM gündemine getirilmesini talep etti.

Bize göre Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yapması gereken bir an önce Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun çıkarılması için çalışma yapmalıdır. Özlük haklarımızın iyileştirildiği, ek gösterge düzenlemesinin yapıldığı, kariyer basamaklarının düzenlendiği, şiddete karşı tedbirlerin alındığı, teşvik uygulamasının getirildiği, sözleşmeli istihdamın kaldırıldığı; öğretmenlik meslek kanunu unutulmasın.”

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Güner: “Öğrencilerimizi Yalnız Bırakmıyoruz”
Çözüm Akademi Okulları Genel Merkezi işbirliğiyle gerçekleştirdiği,‘Türkiye Gene...
20.01.2021 (0)
Kadriye, ‘SU’yun Önemini Anlatıyor
Kadriye İlkokulu, Eko-Okul projeleri kapsamında ‘Su’ temasını işleyerek; suyun ö...
20.01.2021 (0)
“Olumsuzluklarla Geçen Bir Dönemi Geride Bıraktık”
Eğitim İş Serik Temsilciliği Başkanı Şafak Erdoğan, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yıl...
19.01.2021 (0)
Kadriye’de 4 Güzel Proje
Kadriye İlkokuluöğretmen Gülşah Kubatlar’ın yürüttüğü 4 güzel eTwinning projesi ...
18.01.2021 (1)
Yükseliş’te Online Veli Toplantısı
Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları geçtiğimiz günlerde online olarak tüm kademele...
12.01.2021 (0)
Karadayı Okulları Temiz
Karadayı İlkokulu ve Karadayı Ortaokulu, ‘Okulum Temiz’ belgelerini almaya hak k...
7.01.2021 (0)
AÜ'ne Erasmus Programından Tam Puan
AÜ, Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından 2021/2027 dönemi Erasmus+ ...
4.01.2021 (0)
Okullar ‘Temiz’ Belgesini Aldı
Serik’teki 78 okul ‘Okulum Temiz Belgesi’ni almaya hak kazandı. Geriye kalan 14 ...
3.01.2021 (0)
Tekeli’de Başarılar Devam Ediyor
Uzaktan eğitim sürecinde Tekeli Ortaokulu ve Tekeli İmam Hatip Ortaokulu ailesin...
23.12.2020 (0)
Belkıs’ta Uluslararası Projeler
Belkıs Ortaokulu öğrencileri uluslararası projelerde boy gösteriyorlar....
21.12.2020 (0)