Foto Galeri WebTV

4 Aralık 2020 Cuma  17:17
Büyükşehir'in Çiftçiye Desteği Sürüyor
Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, tarımsal sorunları kaynağında tespit etmek ve kısa sürede çözüme kavuşturmak için Elmalı ilçesinde 8 mahallede üreticilerle bir araya geldi
 

QR Kodu
 

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, tarımsal sorunları kaynağında tespit etmek ve kısa sürede çözüme kavuşturmak için Elmalı ilçesinde 8 mahallede üreticilerle bir araya geldi. Çiftçilere dağıtılan ata buğday tohumları toprakla buluşurken, ilaç ve gübre desteklemesi de yapıldı. Yapılan toplantılarda üreticilerin sorun ve ihtiyaçları belirlendi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Başkan Muhittin Böcek'in yerelden kalkınma modelini hayata geçirmek için kırsal bölgelerde üretimi ve çiftçiyi destekleyen çalışmalara devam ediyor. Bu kapsamda Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Seda Özel, şube müdürleri, ziraat mühendisleri, veteriner hekimler ve teknik personelden oluşan heyet Elmalı'nın tarım ve hayvancılıkla uğraşan 8 mahallesinde muhtarlar ve köylülerle bir araya geldi.

TOHUM, GÜBRE VE İLAÇ DESTEĞİ

Büyükşehir Belediyesi'nin, ekim yapılmayan araziler için çiftçilere tohum, gübre ve ilaç desteği sağlayarak, bu arazilerin tarıma açılmasına imkân sağlamayı hedefleyen çalışması kapsamında Elmalı Özdemir Mahallesi'nde çiftçilere ata buğday tohumu, ilaç ve gübre desteği sağlandı. Dağıtılan tohumlar traktör ve mibzer yardımıyla toprakla buluşturuldu.

EKİLEMEYEN ARAZİLER TOHUMLA BULUŞTU

Tarım ve Hayvancılıkla uğraşan Özdemir Mahalle Muhtarı İlhan Sert “Antalya Büyükşehir Belediyemizin çevre köylerimize tohum ve girdi destekleri sağlaması yerel yönetime yeni bir anlayış kazandırıyor. Özellikle pandemi döneminde bir kez daha gördük ki sağlıklı beslenmenin temelini iyi tarım, güvenli beslenme oluşturuyor. Mahallemizin başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılık. Maliyetlerden dolayı ekilemeyen arazilerimizin tohumla buluşturulmasına vesile olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek'e Tarımsal Hizmetler Daire Başkanımıza ve tüm emeği geçen personele şahsım ve köylülerim adına teşekkür ederim. Bereketli bir hasat sezonu olmasını diliyorum" dedi.

BİLGİLENDİRME VE EĞİTİM ÇALIŞMASI

Heyet, Elmalı'nın Özdemir, Gümüşyaka, Gölova, Geçmen, Kışla, Yılmazlı, Geçit ve Karaköy mahallelerinde yaptığı toplantılarda çiftçilerin sorun ve ihtiyaçları hakkında fikir alışverişinde bulundu. Üreticilerin talepleri belirlendi. Çiftçilere, sulama havuzu ve destekleri, fidan desteği, enerji paneli desteği, hayvan bakımı konularında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca, Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürlüğü, Gümüşyaka Mahallesi'ndeki üreticilere organik tarım, toprak analizi ve sulama eğitimi verdi. Ziraat mühendisleri, çiftçilere iyi tarım uygulamalarını anlattı. DHA

 
 

 

 

 

Yeni Otopark Açıldı
Serik Belediyesi tarafından düzenlenen eski Tekel Ortaokulu'nun bahçesi otopark ...
25.01.2021 (0)
Serik'te Trafik Kazası: 4 Yaralı
Serik ilçesinde 3 aracın karıştığı zincirleme kazada 4 kişi yaralandı....
25.01.2021 (0)
1 Ölü, 1 Yaralı
Alkollü Sürücünün Kullandığı Otomobille Motosiklet Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yaralı...
25.01.2021 (0)
CK’da ‘İşaret Dili’ İle Hizmet
CK Enerji Akdeniz Elektrik, (MÜHİM) çalışanlarına ‘işaret dili eğitimi’ verdi. 4...
25.01.2021 (0)
Antalya'da Heykel Terörü Sürüyor
ANTALYA Boğaçayı'ndaki el ele tutuşan çocukların simgelendiği heykellerin kol ve...
25.01.2021 (0)
7 Yaşındaki Torunumun Psikolojisi Bozuldu
Hülya Baran, ''Kızıma atılan iftiralar var. Bu suçlar işlenmişken şahıslar her t...
25.01.2021 (0)
2020 Kaçak Alkol Raporu: 40 Bin 468 Litre
Antalya'da Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, polis ve jandarma ekipleriyle b...
25.01.2021 (0)
Tütüncü 'Sahaf Çarşısı' Sözünü Tuttu
KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün, sahaf festivalinde sözünü verdiği çarş...
25.01.2021 (0)
Tarihi Eserlerin İadesi İçin Mücadele Sürüyor
Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Antalya'daki antik kentlerden kaçırılan ve ...
25.01.2021 (0)
Tarihi Konakta Tarihi El Yazmaları Bulundu
Akseki ilçesinde bir tarihi konağın kazı ve restorasyon işlemleri sırasında, Ara...
25.01.2021 (0)