Foto Galeri WebTV

10 Ocak 2021 Pazar  18:25
“Basın, Demokrasinin Temel Unsurlarından Biridir.”
Vali Yazıcı; “Gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla da demokrasinin temel unsurlarından biridir.”
 

QR Kodu
 

Vali Yazıcı; “Gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla da demokrasinin temel unsurlarından biridir.”

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, yayınladığı mesaj ile gazeteciler gününü kutladı. Vali Ersin Yazıcı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile bir mesaj yayınladı. Ersin Yazıcı, gazeteciliğin toplumsal bilincin oluşmasında günlük hayatın vazgeçilmez bir öğesi olduğunu belirtti. Milli birliğin sağlanmasında, hak ve özgürlüklerin korunmasında basının önemli bir rolü olduğunu ifade eden Yazıcı, basının önemli ve etkin bir denetim organı olduğunu ve demokrasinin temel unsurlarından biri olduğunu vurguladı.

“Önemli ve etkin bir denetim organı”

Vali Yazıcı mesajında şunları söyledi; “Milletimizin sesi olan gazetecilik; haber vermenin ve haber duyurmanın ötesinde toplumsal bilincin oluşmasında günlük hayatın vazgeçilmez bir öğesidir. Günümüzde milli birliğin sağlanmasında, hak ve özgürlüklerin korunmasında basının önemli bir rolü vardır. Gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla da demokrasinin temel unsurlarından biridir. Gazeteci; kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu gelişen olaylar karşısında aydınlatırken diğer taraftan da vatandaşımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir görevi yerine getirmektedir.”

“Yapıcı ve sağduyulu bir tavır”

“Basının başta milli konular olmak üzere her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. İnanıyorum ki, gazetecilerimiz sahip oldukları bu sorumluluk ile İlimizin ve Ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için olumlu rol üstlenmeye devam edecektir.

Çok sayıda önemli organizasyona güven içerisinde ve başarılı bir şekilde ev sahipliği yapan Antalya’mızda, turizm sektörü başta olmak üzere, tüm sektörlerin başarıya ulaşmasında ve bu başarının da ülkemiz ekonomisine olumlu yönde yansımasında, basın çalışanlarımızın çok önemli rolü bulunmaktadır. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor, ebediyete irtihal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, görevi başında bulunanlara çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Arıcılara Yüzde 50 Hibe
Arıcılık yapan üreticilere yüzde 50 hibe desteği verileceği açıklandı....
18.01.2021 (0)
Tarladaki Nergisler Güzelliğiyle Hayran Bıraktı
Serik ilçesinde Ahmet Şahin'in yaklaşık 1 yıl önce tarlaya ektiği nergisler çiçe...
18.01.2021 (0)
AÜ, Bağırsak Naklini Sabırsızlıkla Bekliyor
KOMPOZİT doku ve organ nakillerinde dünyanın sayılı merkezlerinden biri olan Akd...
18.01.2021 (0)
Dünyada 'Türk Taklacı Güvercini' Olarak Biliniyor
İtlaftan Kurtulan Güvercin 'Joe', Dünyada 'Türk Taklacı Güvercini' Olarak Bilini...
18.01.2021 (0)
'Baby' Avokado,Sadece Mini Olduğu İçin Daha Pahalı
PAZARLARDA ve internet satış mağazaları üzerinde son dönemde 'baby' ve 'çekirdek...
18.01.2021 (0)
'Alex' İmzalı Forma, 3 Milyon Liraya Satışta
E-ticaret platformu internet sitesinin kullanıcısı, 2011 yılına ait Alex, Özer H...
18.01.2021 (0)
Yaralı Kuşa Polis Şefkati
Demre ilçesinde trafik polisleri, yolda yaralı olarak buldukları 'Karabağa' kuşu...
18.01.2021 (0)
ASAT Laboratuvarına TÜRKAK Akreditasyon Belgesi
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Yapı Malzemeleri Laboratuvarı...
18.01.2021 (0)
Polisleri, Kumanyalarını Kağıt Toplayıcısına Verdi
ANTALYA’da sokağa çıkma kısıtlamasında devriye gezen trafik polisleri, çöp konte...
18.01.2021 (0)
Ölü Foka Otopsi Yapıldı
ANTALYA açıklarında ölü bulunan Akdeniz fokuna otopsi yapılarak iç organları ve ...
18.01.2021 (0)