Foto Galeri WebTV

13 Ocak 2021 Çarşamba  17:48
Rauf Denktaş, Muratpaşa'da Anıldı
Denktaş: ''Şükür ki, orada bağımsız bir devletimiz var. Kardeşlerimiz onurla yaşamlarını sürdürüyor. Buna emeği geçen Rauf Denktaş'ı saygı, minnet ve hürmetle anıyorum''
 

QR Kodu
 

MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesinin sembol ismi KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın vefatının yıldönümü dolayısıyla sağanak altında gerçekleşen törende, "Şükür ki, orada bağımsız bir devletimiz var. Kardeşlerimiz onurla yaşamlarını sürdürüyor. Buna emeği geçen Rauf Denktaş'ı saygı, minnet ve hürmetle anıyorum" dedi.

Başkan Uysal, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın vefatının 9'uncu yıldönümü dolayısıyla Muratpaşa Belediyesi Kıbrıs Türk Şehitleri Parkı'nda düzenlenen törene katıldı.

Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesinin lideri Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Denktaş anıtlarının yanı sıra şehitler abidesinin yer aldığı parkta tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından çelenk sunumuyla devam etti. Törende KKTC Antalya Başkonsolosu Mustafa Kemal Beyazbayram'ın yanı sıra Türk Ocakları, Kıbrıs Türk Kültür Derneği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği'nden temsilciler yer aldı.

TÜRKLÜK İÇİN ÖZEL BİR İSİM

Sağanak altında gerçekleşen törende konuşan Başkonsolos Mustafa Kemal Beyazbayram, "Kıbrıs Türk mücadelesinin en önde gelen liderlerinden biri olarak Rauf Raif Denktaş'ı özlem, minnet ve saygıyla anıyoruz" dedi. Denktaş'ın sadece Kıbrıs Türk halkı için değil tüm Türklük için özel bir isim olduğunu dile getiren Beyazbayram, "Bugün Orta Asya'dan Balkanlara kadar her yerde Rauf Raif Denktaş'ı herkes bilir, sever ve sayar. Ayrıca Anadolu'da da Rauf Raif Denktaş saygın yerini Türk halkının bağrında almıştır" diye konuştu.

SAYGI, MİNNET VE HÜRMETLE

Başkan Uysal ise "Bir millet evladı" olarak nitelendiği Rauf Denktaş'ı anmak için bir araya geldiklerini belirterek "Anısı önünde saygıyla eğiliyoruz" dedi. Başkan Uysal, Denktaş'ın çok dirayetli, kararlı, yaşayarak demlenmiş bir lider olduğunu söyledi. Başkan Uysal, şöyle konuştu: "Teorik değil pratikti. Kağıt üzerinden okumaya ya da vaatlere dayanmıyordu. Yaşadığı şeylerden neş'et ediyordu. Birçok kez haksızlığa uğradı. Kıbrıs sorunun çözülmemesinin nedeni olarak gösterildi. Ama ebediyete intikal etti, Kıbrıs sorunu çözülmek şöyle dursun, uluslararası açıdan, daha da kötüye gitti. Ama şükür ki, orada bağımsız bir devletimiz var. Kardeşlerimiz onurla yaşamlarını sürdürüyor. Buna emeği geçen Rauf Denktaş'ı saygı, minnet ve hürmetle anıyorum."

Konuşmaların ardından tören, Rauf Denktaş, Dr. Fazıl Küçük ve Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesinde şehit düşen, hayatını kaybedenler için edilen dualarla sona erdi. DHA

 
 

 

 

 

Ölü Foka Otopsi Yapıldı
ANTALYA açıklarında ölü bulunan Akdeniz fokuna otopsi yapılarak iç organları ve ...
18.01.2021 (0)
Müzik Camiasının Acı Günü
ANTALYA'daki birçok müzik korosunun saz heyetinde yer alıp, kabak kemanesiyle tü...
18.01.2021 (0)
Kepez'den Kuşlara Ev
TÜRKİYE'nin en güzel hayvan hastanesini inşa etmeye hazırlanan Kepez Belediyesi,...
18.01.2021 (0)
Melek İpek'in Tutukluluğuna İtiraz Reddedildi
Servis şoförlüğü yapan Ramazan İpek ile 12 yıllık eşi Melek İpek arasında, 7 Oca...
18.01.2021 (0)
Mobil Kuaför Tırı İbradı ve Gündoğmuş'ta
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin Mobil Kuaför Tırı, İbradı ve Gündoğmuş'un maha...
18.01.2021 (0)
Dalgıçlar, Akvaryum Sakinlerini Elle Besliyor
ANTALYA Akvaryum'da, dalgıçlar günde üç kez köpek balıkları başta olmak üzere, d...
18.01.2021 (0)
Akdağ Kara Hasret Kaldı
TÜRKİYE'nin birçok yerinde kar yağışı etkisini gösterirken Antalya'nın Kaş ilçes...
18.01.2021 (0)
İlk Seslendirme Dekan Yardımcısından
İletişim Fakültesi öğrencisi Azerbaycanlı Bircan Nağıyeva’nın ilk şiir klibini d...
18.01.2021 (0)
Ahşap Evlerle Yeni Konaklama Seçeneği
Demre ilçesinde Hatice- Kadir Şahin çifti, doğanın içine yaptırdıkları üç ahşap ...
18.01.2021 (0)
19 Kadından 19 Gerçek Hikaye Kitapta Buluştu
ANTALYALI yazar-şair Şükran Torun'un proje koordinatörlüğünü yaptığı 'Herkes Bir...
18.01.2021 (0)