Foto Galeri WebTV

13 Ocak 2021 Çarşamba  17:53
AÜ Topluluk Tanıtım Günleri Çevrimiçi Düzenlendi
AKDENİZ Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan toplulukların tanıtımı, çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi.
 

QR Kodu
 

AKDENİZ Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan toplulukların tanıtımı, çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi.

Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı, öğrencilerin serbest zamanlarını daha iyi değerlendirmeleri, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere katılmalarını sağlamaya yönelik çalışmalar yürüten toplulukların tanıtım ve kayıt etkinliklerini, Covid-19 salgını nedeniyle çevrimiçi olarak Microsoft Teams, Youtube ve Discord platformlarında öğrencileri buluşturarak gerçekleştirdi.

Topluluk Tanıtım Günleri'nin ilki, 13-14 Kasım 2020 tarihlerinde Spor Toplulukları Tanıtım Günleri ile başlayıp 2 gün sürdü. Spor topluluklarının günde 5 saat süren canlı yayınıyla çevrimiçi gerçekleşen yayınlara öğrenciler yoğun katılım gösterdi. Topluluk Tanıtım Günleri'nin ikincisi ise daha kapsamlı olarak, 6-7-8 Ocak tarihlerinde gerçekleştirildi. Günlük ortalama 4.5 saat yapılan Youtube canlı yayınına toplam 32 topluluk katılım göstererek, canlı yayınlara katılan binlerce öğrenciyle bir araya geldi.

Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığının öğrencilerin sağlık, sosyal, kültürel, danışma ve rehberlik ile spor ihtiyaçlarını karşılayan ve eğitim-öğretimi destekleyen bir hizmet birimi olduğunu söyleyen Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Öğr. Gör. Mehmet Ali Özçelik, öğrenci topluluklarının öğrencilerin ilgi alanlarına göre ders dışı zamanlarının değerlendirilmesi, yeni ilgi alanlarının kazanılmasına imkan sağlanması, yeteneklerinin ve kişiliklerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesine imkan verecek hizmetlerin sunulması, birlikte düzenli ve disiplinli bir çalışma, dinlenme ve eğlenme alışkanlıklarının kazandırılmasında önemli olduğunu söyledi.

2020-2021 Öğretim Yılı Öğrenci Toplulukları arasında 106 kültür hizmetlerine, 26 spor hizmetlerine bağlı toplam 132 topluluk bulunduğunu ifade eden Özçelik, “Topluluk tanıtım günlerinde yayında ve yapımda emeği geçen Akdeniz Üniversitesi Elektronik Sporlar Topluluğu ve Akdeniz Üniversitesi Hayvanseverler Topluluğu başta olmak üzere tanıtım günlerine katkıda bulunan bütün topluluklara, çalışma arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ederiz" diye konuştu. DHA

 
 

 

 

 

5 Madde Oy Birliği İle Kabul Edildi
116 maddelik gündemle toplanan Antalya Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı Meclisi’nd...
17.01.2021 (0)
Büyükşehir’den Ailelere Destek
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik’te koronavirüs salgını sebebiyle geçim sıkı...
17.01.2021 (0)
Ak Parti’den Kan Bağışı
Ak Parti Serik İlçe Teşkilatı yönetim kurulu üyeleri Kızılay’a kan bağışı yapıtl...
17.01.2021 (0)
Son İşinde Yakalanıp, Tutuklandı
Bir inşaattan malzeme çalarken yakalanan M.Y.'nin (43) çok sayıda sabıka kaydı b...
17.01.2021 (0)
Büyükgebiz, Denetim Komisyonuna Seçildi
İyi Partili Serik Belediye Meclis ÜyesiCengiz Büyükgebiz, Antalya Büyükşehir Bel...
17.01.2021 (0)
Tartıştıkları Motosiklet Sürücüsünü Dövdüler
Serik ilçesinde motosiklet sürücüsü maddi hasarlı kazaya karıştığı kamyonetteki ...
17.01.2021 (0)
Kasasında 2 Çocuk Bulunan Kamyoneti Kaçırdı
Serik ilçesinde, kasasında 2 çocuğun bulunduğu kamyoneti, iş için görüştüğü Suri...
17.01.2021 (0)
Demir Hırsızı Tutuklandı
Serik ilçesinde çeşitli yer ve zamanda demir çalan M.G. (29), polisin takibi son...
17.01.2021 (0)
Toplu Taşımaya Kameralı Takip
ANTALYA kent merkezinde çalışan 690 toplu taşıma otobüsü, an be an kameralarla t...
17.01.2021 (0)
Tünektepe Teleferik Bakıma Giriyor
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Tünektepe Teleferik ve Sosyal Tesisleri yıllık per...
17.01.2021 (0)