Foto Galeri WebTV

24 Şubat 2021 Çarşamba  10:50
Serik Adına Teşekkürler…
Bahçeşehir Eğitim Kurumları Kurucusu Enver Yücel’e, Bahçeşehir Serik Aspendos Kampüsü'ndeki tüm idarecilere, öğretmenlere, çalışanlara, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
 

QR Kodu
 

Böyle bir yatırımı Serik’e kazandıran Serikli girişimcilere, Bahçeşehir Eğitim Kurumları Kurucusu Enver Yücel’e, Bahçeşehir Serik Aspendos Kampüsü'ndeki tüm idarecilere, öğretmenlere, çalışanlara, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Serik’e, eğitim camiamıza, bölgemize, ülkemize hayırlı uğurlu olsun diyorum.

Bahçeşehir Okulları’nın Serik'te kurulan Aspendos Kampüsü’nün tanıtım toplantısı yapıldı. Öncelikle böyle bir yatırımı daha da önemlisi eğitim gibi çok stratejik alandaki bir yatırımı Serik’e kazandıran Serikli iş insanları, Baki Çimen, Musa Aksu ve Mehmet Işık’ı canı gönülden kutluyorum, tebrik ediyorum, başarılı olmalarını temenni ediyorum. Ayrıca bu üç Serikli girişimcinin Serik’e eğitim alanında kazandırdıkları bu yatırım için teşekkür ediyorum.

Bahçeşehir Okulları’nın kurucusu Enver Yücel beyin katılımıyla gerçekleşen tanıtım toplantısında Yücel, Bahçeşehir Serik Aspendos Kampüsü’nün dünya ölçeğinde bir kampüs olduğunu ifade etti. Yücel, yaklaşık 70 milyon TL bedelle yapılan dev yatırımın Türkiye ve dünya için önemli bir atılım olduğunun altını çizerek; kampüsün Avrupa'nın çok üzerindeki standartlara sahip bir okul olduğunu da ifade etti.

Bunlar Serik adına çok güzel çok önemli ifadeler. Yine Bahçeşehir'in Türkiye genelinde bulunan 140 kampüsü içerisinde en büyük ve en özellikli ilk 3 kampüsünden birisinin Serik’e açılıyor olması da Serik eğitim açısından ve Serik açısından gurur verici olduğu belirtildi.

51 derslikli 1200 öğrenci kontenjanına sahip olan kampüste Enver Yücel'in ifadelerine göre Yaklaşık 300 kişi doğrudan istihdam edilecek.

Başarı çıtası her geçen gün yükselen; eğitim yatırımlarında marka olma yolundaki Serik’in resmi ve özel eğitim kurumlarına Bahçeşehir'in de katılması bize göre çok önemli bir katkı olacağı umudu içindeyiz.

Bahçeşehir gibi Türkiye'nin eğitim lokomotifi bir markanın dünya üzerine üniversitelerle yayılmış bir markanın Serik’e gelmesi birçok açıdan önemli.

Çünkü Bahçeşehir Antalya'da 6 koleje sahip bir kurum. Kumluca'dan, Lara'ya, Konyaaltı'ndan Alanya'ya, Antalya kampüsünden, Manavgat'a kadar birçok ilçede yer alan Bahçeşehir'in bu yıldan itibaren Serik'te olması eğitim kalitesinin artması, kaliteli rekabetin eğitim kalitesini daha da artırması açısından önemli.

Bundan sonraki süreçte Serik'te çok aşağılarda bulunan özel okula giden öğrenci sayısı oranlarının yüzde 10’lara, 15'lere hatta 20 çıkacağını özel okulların öğrenci sayısı dilimlerinin büyüyeceğini düşünüyoruz.

Serik'te özel okulların artması, Türkiye ve Dünya markalarının artması Serik’teki mevcut bütün özel okullarla birlikte pastanın büyüyerek her alanda kaliteli bir rekabete sahne olarak Serik eğitimine büyük katkılar yapacağı beklentisi içerisindeyim

Bu tür yatırımlar sadece eğitim alanı için önem arz etmiyor. Eğitim dışında da önem arz ediyor. Bu tür yatırımların doğrudan istihdamdan, dolaylı istihdama, ekonomik hayatın canlanmasına, kültürel hayatın canlanmasına, sosyal hayatın canlanmasına katkı yapacağını düşünüyoruz.

Serik'teki eğitim ve bugüne kadar büyük katkılar veren mevcut kurumlarla birlikte Bahçeşehir'in de bu katkıyı çok daha yukarılara taşıyacağına temenni ediyoruz.

Bir kez daha böyle bir yatırımı Serik’e kazandıran Serikli girişimcilere, Bahçeşehir Eğitim Kurumları Kurucusu Enver Yücel’e, Bahçeşehir Serik Aspendos Kampüsü'ndeki tüm idarecilere, öğretmenlere, çalışanlara, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Serik’e, eğitim camiamıza, bölgemize, ülkemize hayırlı uğurlu olsun diyorum.

 
 

 

 

 

Söyledik Ama Dinletemedik…
Köşe yazımızda ‘Tehlikenin farkında mıyız?’ diye sorduk, söyledik. Ama maalesef ...
14.04.2021 (0)
Şimdi Serik Belediyespor Zamanı…
2020 yılı sonunda yapılması planlanan, ilanlara çıkılan ancak pandemi dolayısıyl...
1.04.2021 (0)
Türkiye Değişim Partisi Serik'te…
Değişim istediklerini ve değişim hareketini başlattıklarını ifade eden il ve ilç...
10.03.2021 (0)
Millet İttifakı’nın Antalya’daki Oy Oranı Nedir?
İbrahim Ethem Taş geçtiğimiz hafta içerisinde Manavgat'a yaptığı bir ziyarette d...
1.03.2021 (0)
Serik Adına Teşekkürler…
Bahçeşehir Eğitim Kurumları Kurucusu Enver Yücel’e, Bahçeşehir Serik Aspendos Ka...
24.02.2021 (0)
Tehlikenin Farkında mıyız?
Kurallara uymuyoruz, hasta vaka oranları hala yüksek… İnsanların, esnafların umu...
22.02.2021 (0)
Geç Olmadan Hayvancılığı Desteklemeliyiz!
Serik'te hayvancılığın çok daha önemli olması gerektiğini, hem sayısal hem de ni...
8.02.2021 (0)
Su Kanalları Üstüne GES Projeleri…
Dünya’da uygulanana Türkiye’de de küçük örnekleri başlayan su kalanları üstüne G...
1.02.2021 (0)
Genç Hayırseverimize Teşekkürler…
Eğitime yaptığı güzel katkı için Serikli genç girişimci İbrahim Şahin’i tebrik e...
31.01.2021 (0)
Dijital Zorbalık,Sosyal Medya, Eyvah Dememek İçin
Eğer bu önlemleri almazsak; ülkemizin güvenliğini, milletimizin geleceğini; sosy...
10.01.2021 (0)