Foto Galeri WebTV

5 Nisan 2021 Pazartesi  10:09
Aputkan, Oy Birliği İle İbra Edildi
Serik Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Enver Aputkan Başkanlığında toplandı.
 

QR Kodu
 

Yaklaşık 3 saat süren Serik Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısında gündemin 15. maddesinde yer alan Belediye Başkanının 2020 yılı Faaliyet Raporunun oy birliği ile kabul edilmesi ile Enver Aputkan ibra edilmiş oldu.

Serik Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Enver Aputkan Başkanlığında toplandı. Kapalı oyla yapılan seçimde Encümen üyeliklerine Erdem Aksu, Mustafa Okur ve Hasan Iltar oy çokluğu ile seçildi. Serik Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra ise 24 maddelik gündem maddeleri görüşüldü.

Encümene, Aksu, Okur ve Iltar Seçildiler

Encümen, meclis katipleri, meclis vekilleri ve komisyonlara yapılan seçimler ile birlikte yaklaşık 3 saat süren meclis toplantı gündeminin 4. maddesinde meclisi 1 ve 2. başkan vekili seçimi yapıldı. Kapalı yapılan oylamada Mustafa Alkan 1. Başkan vekilliğine, Erdem Aksu ise 2. Başkan vekilliğine oy çokluğu ile seçildiler. 5. maddede meclis katipliği seçimi yapıldı. Yapılan kapalı oylamada Hasan Iltar ve Nermin Can oy çokluğu ile meclis katipliğine seçildi. Gündemin 6. maddesinde kapalı oylama yapılan Encümen Üyeliği seçiminde Erdem Aksu, Mustafa Okur ve Hasan Iltar oy çokluğu ile seçildi.

Komisyonlara Giren İsimler Belli Oldu

Serik Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı gündeminin 7. Maddesinde başlayarak 13. Madde dahil toplam 7 komisyona 5’er kişilik üyelerin seçimleri de yapıldı.

Plan ve Bütçe Komisyonu’na Binnaz Büyükkurt, Süleyman Ertürk, Ali İş, Ahmet Kahya, Fikret Güler, İmar Komisyonuna ise Levent Konur, Mustafa Alkan, Ahmet Kahya, Okan Şahin ve Ayşegül Yılmaz seçildiler.

Çevre ve Turizm Komisyonuna Hüseyin Kantoz, Hasan Ali Tuncer, Mehmet Şahin, Nermin Can, Mehmet Ali Karacan seçildi.

Kemal Yıldırım, Ziya Yıldırım, Halime Ceren Hoda, Nermin Can, İzzet Cansız Sağlık ve Eğitim Komisyonuna seçildi.

Erdem Aksu, Ercan Erkan, Mahmut Yağcılar, Kerim Kuş, Ayşegül Yılmaz ise Tarım ve Hayvancılık Komisyonu üyeleri oldular.

Ulaşım ve Ulaştırma Komisyonuna, Mücahit Mindiloğlu, Hasan Ali Tuncer, Mehmet Okudan, Fikret Güler, Ali İş seçildiler.

İsim Verme Komisyonuna seçilen isimler şöyle oluştu; Mücahit Mindiloğlu, Ercan Erkan, Mehmet Şahin, Kerim Kuş ve Ahmet Durmaz.

Denetim ve Faaliyet Raporu Kabul Edildi

Denetim Raporunun Meclisin Bilgisine sunulmasının ardından Belediye Başkanı Enver Aputkan yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Ben her zaman Belediyemizin, benim çalışmalarımın denetlenmesinden yanayım. İlçemizde bulunan amatör spor kulüplerine ve alt yapı takımlarımıza belediye olarak yasa gereği yardım yapabiliyoruz. Profesyonel kulüplere belediye olarak yardım yapamıyoruz. Ama ilçemizde bulunan sporcuların Türkiye ve yurt dışında başarılı olmaları halinde meclis kararı ile yardım yapabiliyoruz. 2 yıl önce hep birlikte göreve geldik. Hep birlikte birlik ve beraberlik içerisinde Serik’e hizmet etmek istiyoruz.” Daha sonra yapılan oylamada denetim raporu oy birliği ile kabul edildi.

Enver Aputkan İbra Edildi

Gündemin 15. maddesinde yer alan Belediye Başkanının Faaliyet Raporunun görüşülmesi öncesinde Belediye başkanı Enver Aputkan meclis başkanlığı görevini Meclis 1. Başkan Vekili Mustafa Alkan’a devrederek meclis sıralarına geçti. Başkan Alkan medde ile ilgili olarak Partilerin grup sözcülerine söz verdi. Faaliyet Raporunun görüşülmesi sonucunda da Belediye Başkanı Enver Aputkan’ın Faaliyet Raporu oy birliği ile kabul edilerek Aputkan ibra edilmiş oldu.

Yeni Hastane Yeri

Gündemde bulunan ve bir önceki meclis toplantısında ilgili komisyonlara havale edilen 7 madde ise oy birliği ile kabul edildi. Eminceler Mahallesi sınırları içerisinde bulunan taşınmazlar üzerinde ‘Sağlık tesisi alanı, eğitim alanı, konut ticari alanı, yeşil alan, ibadet alanı’ amaçlı imar planı yapılmak üzere Kamu Yararı Kararı alınması ile ilgili gündemin 21 maddesi komisyondan geldiği şekilde oy birliği ile kabul edildi. Bu maddenin kabul edilmesi ile ilgili olarak Belediye Başkanı Enver Aputkan; “İlçemizin geleceği açısından çok önemli, ulaşım açısından çok önemli bir yer. Buranın mülkiyeti hazineye ait olan yerler. Buraya büyük bir hastane yapılması ilçemiz açısından çok önemli” dedi.

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Serik’le İlgili 5 Madde Görüşüldü
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantısında Serik’le ilgili ...
15.04.2021 (0)
Şehitlerin Mezarları Ziyaret Edildi
Şehitler Haftası nedeniyle Serik’teki şehit mezarları ziyaret edildi....
15.04.2021 (0)
Sahil Kontrol İstasyonu Tamamlandı
TÜRKİYE'nin ilk silahlı insansız deniz aracı SİDA'nın, karadan kontrol edilmesi ...
15.04.2021 (0)
Tanesi 80 Lira Olan Karpuz Dilimle Satılıyor
SEZONUN ilk karpuzu pazar tezgahına yüksek fiyatla girdi. Kilosu 8 liradan satıl...
15.04.2021 (0)
Mart Ayında Yağış Bereketi
TÜRKİYE genelinde mart ayında yağışlar, normalin ve geçen yılın üzerinde gerçekl...
15.04.2021 (0)
İmar Komisyonu Başkanlığı iyi Parti’nin
İYİ Parti'nin adayı Barış Bulut, AK Parti ve MHP'nin desteğiyle 5 oyla İmar ve B...
15.04.2021 (0)
Yıllardır Topladığı Antikaların Satışını Yapıyor
Antalya'da işletmeci Mustafa Kızılkaya, yıllardır Türkiye'nin dört bir yanından ...
15.04.2021 (0)
Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Çocuk Şenliği Düzen
Büyükşehir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu en güzel şekil...
15.04.2021 (0)
Kemer Belediyesi'nden Yerli Tohum Atağı
KEMER Belediyesi, dışa bağımlılığı azaltmak ve tasarruf sağlamak amacıyla yerli ...
15.04.2021 (0)
Renkli Topaklar, Aslında Bir Çeşit Ur
AKDENİZ Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü'nde, geçen yıl akvaryum...
15.04.2021 (0)