Foto Galeri WebTV

7 Nisan 2021 Çarşamba  17:54
Minibüsçülerden Korsan Servis Açıklaması
Serik ilçesinde C plakalı minibüs şoförleri korsan ve kaçak servis yapanların kendilerini mağdur ettiğini belirterek, bu sorunun çözülmesini istedi.
 

QR Kodu
 

Serik ilçesinde C plakalı minibüs şoförleri korsan ve kaçak servis yapanların kendilerini mağdur ettiğini belirterek, bu sorunun çözülmesini istedi.

Serik ilçesi Merkez Mahallesi Atatürk Caddesi'nde bulunan boş bir arazide toplanan C plakalı minibüs şoförleri pandemi kurallarına uyarak, mağduriyetlerinin giderilmesi için basın açıklaması yaptı. Açıklamaya araçlarıyla birlikte çok sayıda şoför de destek verdi.

Grup adına konuşan Necmi Yılmaz, "Bizlerin burada toplanmamızın sebebi, il genelinde korsan ve kaçak servis yapan servis araçlarına karşı, yasal haklarımızı savunma, işimize, ekmeğimizin sahip çıkma ve bu haklı taleplerimizin yetkililer ve ilgililerce dikkate alınarak, gerekli denetleme ve uygulamaların hayata geçirilme talebidir. Biz C plaka sahipleri; yönetmelikte açıkça belirtilen 'personel ve öğrenci servisleri yalnız C plakalı araçlarla yapılabilir' kuralının uygulanmasını ve denetimlerin, doğru yer ve doğru saat dilimleri arasında, sık sık yapılarak; kaçak ve korsan olarak çalışan araçlara, yasal yaptırım ve cezaların uygulanmasını istiyoruz" dedi.

Yasa, kural ve yönetmelik tanımayan şirketlerin korunması ve kollanması nedeniyle genel olarak borçlanarak C plaka alan kendilerinin iş bulamadıklarını, borçlarımızı ödeyemez ve evlerinin geçimini saylayamaz hale geldiklerini aktaran Necmi Yılmaz, "Pandemi nedeniyle bir yıldır çalışmayan servis esnafı olarak, kaçak ve korsan olarak çalışan araçların engellenmesi için Valimizden, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İl Emniyet Müdürümüz, İl Jandarma Komutanımız, UKOME Müdürlüğümüzden; yasa ve yönetmeliklerin uygulanması yönünde, gerekli uyarıları yapmalarını ve talimatları vermelerini bekliyoruz" diye konuştu.

Alanya Servis Esnafları Dernek Başkanı Hasan Lök, "Korsan servislerle mücadele ediyoruz. Pandemiden sonra 14 aydır benim meslektaşlarım şu anda işsiz. Yetkililerden bu konunun çözülmesini istiyoruz" dedi.

Serik Öğrenci Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Rasim Akçehre de "Pandemi nedeniyle burada birçok arkadaşımız mağdur. Çeşitli ilçelerden C plakası sahibi arkadaşlarımız da buraya geldi. Desteklerini esirgemiyorlar. Burada devlet yetkililerine, kanunlara, servisçi esnaflarına bizlere sahip çıkmalarını istiyoruz" diye konuştu. DHA

 
 

 

 

 

Serik’le İlgili 5 Madde Görüşüldü
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantısında Serik’le ilgili ...
15.04.2021 (0)
Şehitlerin Mezarları Ziyaret Edildi
Şehitler Haftası nedeniyle Serik’teki şehit mezarları ziyaret edildi....
15.04.2021 (0)
Sahil Kontrol İstasyonu Tamamlandı
TÜRKİYE'nin ilk silahlı insansız deniz aracı SİDA'nın, karadan kontrol edilmesi ...
15.04.2021 (0)
Tanesi 80 Lira Olan Karpuz Dilimle Satılıyor
SEZONUN ilk karpuzu pazar tezgahına yüksek fiyatla girdi. Kilosu 8 liradan satıl...
15.04.2021 (0)
Mart Ayında Yağış Bereketi
TÜRKİYE genelinde mart ayında yağışlar, normalin ve geçen yılın üzerinde gerçekl...
15.04.2021 (0)
İmar Komisyonu Başkanlığı iyi Parti’nin
İYİ Parti'nin adayı Barış Bulut, AK Parti ve MHP'nin desteğiyle 5 oyla İmar ve B...
15.04.2021 (0)
Yıllardır Topladığı Antikaların Satışını Yapıyor
Antalya'da işletmeci Mustafa Kızılkaya, yıllardır Türkiye'nin dört bir yanından ...
15.04.2021 (0)
Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Çocuk Şenliği Düzen
Büyükşehir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu en güzel şekil...
15.04.2021 (0)
Kemer Belediyesi'nden Yerli Tohum Atağı
KEMER Belediyesi, dışa bağımlılığı azaltmak ve tasarruf sağlamak amacıyla yerli ...
15.04.2021 (0)
Renkli Topaklar, Aslında Bir Çeşit Ur
AKDENİZ Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü'nde, geçen yıl akvaryum...
15.04.2021 (0)