Foto Galeri WebTV

13 Nisan 2021 Salı  18:35
Serik’ten 3 İsim Seçildi
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısında yapılan seçimlerde Mehmet Cengiz Büyükgebiz encümen üyeliğine Levent Konur ve Kemal Yıldırım ise komisyonlara seçildiler.
 

QR Kodu
 

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısında yapılan seçimlerde Mehmet Cengiz Büyükgebiz encümen üyeliğine Levent Konur ve Kemal Yıldırım ise komisyonlara seçildiler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi 2021 yılı Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Muhittin Böcek başkanlığında yapıldı. Yapılan seçimlerde Serik’ten 3 meclis üyesi encümen ve komisyonlarda görev aldı. İyi Parti Serik Belediye Meclisi ve Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Cengiz Büyükgebiz encümen üyeliğine seçildi. AK Partili meclis üyesi Levent Konur, Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna, AK Partili meclis üyesi Kemal Yıldırım ise Meclis Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'na seçildiler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Hizmet Binası’nda Muhittin Böcek başkanlığında yapıldı. Yaklaşık 4 ay süren koronavirüs tedavisinin ardından 251 gün sonra ilk kez meclise katılan Başkan Böcek, alkışlarla karşılandı. Gündem konuşmalarının ardından AK Parti’li, CHP’li, MHP’li, İYİ Parti’li, DSP’li ve SP’li meclis üyeleri, gündemde yer alan maddeleri oyladı. Mecliste gizli oylama usulüyle meclis başkan vekilleri, meclis divan katip üyeleri, encümen ve komisyon üyeleri için seçim yapıldı. Ayrıca 2020 Yılı Faaliyet Raporu da kabul edildi.

Mecliste Seçim Zamanı

Yapılan seçimler sonucunda Meclis Başkanvekilliği’ne AK Parti meclis üyesi Abdurrahman Yılmaz, Meclis 2’nci Başkanvekilliği’ne İYİ Parti’den Yusuf Kerem Ertuğan, Meclis Divan Katip Üyeleri CHP Meclis üyesi Büşra Özdemir, İYİ Parti’den Kerem Kaya Turan, Encümenliğe CHP’li Mesut Kocagöz, CHP’li Büşra Özdemir, CHP’li Ali Polat, İYİ Partili Mehmet Cengiz Büyükgebiz ve İYİ Partili Şerafettin Özer seçildi.

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 1 yıl süreyle görev yapacak olan ve 9 kişiden oluşmasına karar verilen komisyon üyeleri de açık oyla seçildi. Buna göre komisyonlarda görev alacak isimler şu şekilde belirlendi:

Plan Bütçe Komisyonu: Mustafa Bilici, Zafer Tan, Mehmet Tufan, Batuhan Mutlu Engin, Abdurrahman Yılmaz, Serhat Demir, Levent Konur, Mehmet Yüksel, Avni Atay.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu: Mehmet Hacıarifoğlu, Mithat Aras, Erkan Demirci, Zekeriya Altun, Ali Çetin, Hasan Cumhur Göncü, Yusuf Karamancı, Barış Bulut, Selçuk Senirli.

Çevre ve Sağlık Komisyonu: Ünal Çetinkaya, Osman Manis, Metin Altuntaş, Bülent Özgüven, Şevket Özkan, İsmail Demir, Fırat Demirci, Abdulkadir Çelik, Mustafa Baskak.

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu: Esin Bilgiç, Halil Arıkan, Ender Barış, Mehmet Tufan, Kemal Yıldırım, Mehmet Ali Erdoğan, Mehmet Güven, Mehmet Durukan, Ramazan Özen.

Ulaşım Komisyonu: Deniz Filiz, Ahmet Can, Erşan Özden, Sıdıka Gökyar Kızılca, Muhammet Ural, Dilaver Tanık, İlhami Yıldıran, Gürsel Aşık, Abdurrahman Caran.

ASAT Bütçe Görüşmesi Kabul Edildi

Gündem maddeleri arasında yer alan Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü’nün İller Bankası A.Ş.’den kullanacağı finansal ihtiyaçları giderme işi için olmak üzere teminat mektubu karşılığı 35 milyon TL (faiz hariç) gayri nakdi ve diğer özel bankalardan 15 milyon TL (faiz hariç) nakdi olmak üzere toplam 50 milyon TL (faiz hariç) kefaletlik karşılığında kredi kullanılması oy bütünlüğüyle kabul edildi.

18 Ayda Ödenmesi Gereken Kredi Borcu 14 Ayda Ödendi

Meclis toplantısında Denetim Komisyonu üyeleri tarafından hazırlanan 2020 yılı Denetim Kurulu raporu da okundu. Soruları cevaplayan Başkan Böcek, belediyeyi 6 milyar 206 milyon lira borçla devraldıklarını hatırlatarak, bu süreçte bir taraftan borçları öderken, diğer yandan da yatırımlara devam ettiklerini belirtti. Göreve geldiğinde 18 ayda ödenmesi gereken 14 kredi borcu bulunduğunu hatırlatan Başkan Böcek, halkın parasıyla ağalık yapmadıklarını ve yaptırmadıklarını ifade etti. Başkan Muhittin Böcek, 2018 yılında 27 milyon 182 bin liraya yapılan Altın Portakal Film Festivali’ni 2019 yılında Antalya halkının katılımını da sağlayarak 13 milyon 976 bin liraya yaptıklarını kaydetti.

Faaliyet Raporu Kabul Edildi

Meclis’te 2020 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. 2020 yılı Faaliyet Raporu’nun görüşüldüğü sırada Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yerini Meclis 1. Başkan Vekili Deniz Filiz’e devretti. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 yılı faaliyetlerinin anlatıldığı tanıtım videosu ile meclis üyelerine anlatıldı. Faaliyet Raporuna ilişkin soruları yanıtlayan Başkan Muhittin Böcek, önceki dönemde devlet tarafından yapıldığı söylenen 2. Etap Raylı Sistem Projesi ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’ne 379 milyon lira borç çıkarıldığını belirterek, “379 milyon borçlandırılmamış olsa daha güzel projeler yaparız” dedi.

‘Ne Söz Verdiysem Yerine Getireceğim’

Seçimlerden önceki 5 ay içinde 1.5 milyar liralık ihale yapıldığını hatırlatan Başkan Böcek, “20 yıl Konyaaltı belediye başkanlığı yaptım. Seçime bir yıl kala tüm ihalelerim biter. Sadece Kaş Kınık Hali 258 milyon liraya ihale edilmiş. Sari yıllar farkıyla 505 milyona ulaşıyor. Bunlar belediye başkanlarının babasının parası değildir. Tüyü bitmemiş yetimin parasıdır” ifadelerini kullandı.

Azim ve kararlılıkla, kimseyi ötekileştirmeden hizmete devam edeceklerini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 5 yıllık görev süresinin sona ermesine 3 yıl kaldığını belirterek, Antalyalılara ne söz verdiyle yerine getireceğini söyledi.

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Şehit ve Gazi Ailelerine Vefa
Serik protokolü Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ve gazi ailelerini ziyaret ett...
16.05.2021 (0)
Serik’te İsrail Protesto Edildi
İsrail'in Mescid-i Aksa ve Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik saldırıları Seri...
16.05.2021 (0)
Serik'te Semt Pazarları Açıldı
Serik ilçesinde tam kapanma sürecinde 10 noktada pazar yeri kuruldu....
16.05.2021 (0)
Şiddetli Kuraklık Yaşıyoruz
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre Antalya ve çevre illerde Nisan a...
16.05.2021 (0)
Büyükşehir Hasta Yatağı Desteğini Sürdürüyor
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında da hasta yatağı yardımlarını sürdür...
16.05.2021 (0)
Otomobil Uçuruma Yuvarlandı: 1 Ölü, 2 Yaralı
Manavgat ilçesinde, 100 metrelik uçuruma yuvarlanan otomobildeki Mustafa Yerebak...
16.05.2021 (0)
Ağa Takılan Caretta Carettayı Kurtardı
Serik ilçesinde, tekneyle denizde balık avına çıkan Ömer Baydak ve arkadaşı, ağa...
16.05.2021 (0)
Nesli Tehlike Altındaki Mor Vatoz, Oltaya Takıldı
Serik’te parakete avlanma tekniğiyle kılıç balığı yakalamak için denize açılan b...
16.05.2021 (0)
Radar İstasyonunun Eşsiz Manzarası
Kumluca ilçesinde 1000 rakımlı tepede konuşlu Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü'ne ...
16.05.2021 (0)
Enerji Yönetimi ve Verimliliği Ele Alındı
Büyükşehir Belediyesi'nin yürütücüsü olduğu MAtchUp Ufuk 2020 Avrupa Birliği Pro...
16.05.2021 (0)