Foto Galeri WebTV

18 Haziran 2021 Cuma  18:08
Mehmet Başaran…
İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran Serik’te gazetecilerle buluştu…
 

QR Kodu
 

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran Serik’te gazetecilerle buluştu…

Sayın Başaran ile ilgili ilk izlenimimiz inançlı ve heyecanlı olduğu yönünde. Başaran, İyi Parti’nin hedeflerine motive olmuş, partinin çizgisine, değerlerine, siyasetine ve partinin birinci olacağına inanmış, baskıdan korkmayan iddialı ve cesur bir başkan profili çiziyor.

Basın toplantısında ülkenin genel durumu ve siyasetin içinden geçtiği süreci özetleyen Sayın Mehmet Başaran, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tam inanmış ve ona tam destek veren bir başkan profili çizerken; ‘Sayın Meral Akşener Türkiye'nin umududur. Kendisi adım adım bütün Türkiye'yi dolaşıyor. Biz de onun talimatları ile ona ayak uydurarak Antalya’yı karış karış geziyoruz.” Diyor.

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Sayın Mehmet Başaran ile ilgili değerlendirmelerimiz tatbikî bizi bağlar. Bunlar bizim kendisi ile ilgili izlenimlerimiz. Ancak bundan sonrasının nasıl gelişeceğini, siyasetin labirentlerinde yolların nerelere çıkacağını ve Sayın Başaran’ın nasıl bir yol alacağını hep birlikte göreceğiz. Kendisini izlemeye devam edeceğiz. Aklımız yettiğince siyaseten, kamuoyu adına değerlendireceğiz.

İyi Parti Antalya’da Yüzde 30’larda (mı)?

Daha önce kulağımıza gelen İyi Parti’nin Antalya ile ilgili durumunu ortaya koyan bir anket sonucunu Başaran’ın kendisine de sorduk. Sayın Başaran da bizi teyit ederek partisinin Antalya’daki oy oranının yüzde 28’i aştığını ifade etti ki bu da İyi Parti’nin Antalya oylarının %30’lara ulaştığı anlamına gelir.

Bu oy oranı bize göre bir hayli iddialı. Çünkü 2018 Milletvekili Seçimlerinde İyi Parti Antalya genelinde %16.9 oran ile 250 bin oy almıştı.

2019 Yerel Seçimlerinde ise il genel meclisi oylarını bazında İyi Parti’nin Antalya oranı %9,41 olmuş ve partiye 131 bin oy gelmişti. (Tatbikî yerel seçimlerde ittifak ile oylar farklı kullanılmıştı bu ayrıntıyı unutmamak gerekiyor.) Resmi rakamlara bakınca 2019’a göre 3 kat, 2018’e göre ise İyi Parti Antalya’da oylarını neredeyse 2 kat artırmış.

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran göreve geleli neredeyse 10 ay oldu. Partinin Antalya’da %28’i aştığını gören anketlerde bu dönemde yapılan anketler olmalı.

Bir NOT: Antalya’da oy kullanan 1 Milyon 500 bin seçmen olduğunu düşünürsek Başaran’ın verdiği anket sonucuna göre İyi Parti’ye yaklaşık 400-450 bin bandında bir oya tekabül eder

Tahmin ediyoruz ki Sayın Başaran da il genelinde bu oy artışlarının sandığa daha güçlü yansıyacağını bekliyor. Onun için de İyi Parti’nin hem Türkiye’de hem Antalya’da 1. Parti olacağını söylüyor.

Biz bir kez daha Cumhuriyet’e ve onun kurucu değerlerine saygılı bütün siyasi partilere olduğu gibi İyi Parti’ye ve İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran ile ilçe başkanlarına, tüm yöneticilerine ve partililere başarılar diliyoruz.

 
 

 

 

 

D-400 Karayolu’nun Yükü Artıyor
Antalya’nın doğuya bağlantısı olan; Serik için de çok önemli olan D-400 Karayolu...
12.07.2021 (0)
MEŞHUR Serik Bıçağı Kullanalım…
rkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöke...
8.07.2021 (0)
95. Yaşın Kutlu Olsun Serik
Nice Yıllara… Bugün 26 Haziran. Serik’in ilçe oluşunun yıl dönümü yani bir nevi...
25.06.2021 (0)
Genç Öğretmenlerimizi Kutluyorum…
Zeliha, Hazel ve Sibel öğretmenlerimizi, hayal ederek, çabalayarak hayat geçirdi...
22.06.2021 (2)
Mehmet Başaran…
İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran Serik’te gazetecilerle buluştu…...
18.06.2021 (0)
DEVA Partisi Rüzgarı Yakalayabilecek mi?
DEVA Partisi siyasetin yakın geleceğinde iddialı olduklarını gösterdiler. Acaba...
17.06.2021 (0)
Turizm Sezonu İçin Fırsat…
17 günlük tam kısıtlamanın turizm sezonu için iyi bir fırsat olduğunu düşünüyoru...
29.04.2021 (0)
Bir Güzel Gelenek Oluştu…
Serik Türk Eğitim Sen tarafından ‘Askıda bir pide, siz de katılın bize’ kampanya...
19.04.2021 (0)
Söyledik Ama Dinletemedik…
Köşe yazımızda ‘Tehlikenin farkında mıyız?’ diye sorduk, söyledik. Ama maalesef ...
14.04.2021 (0)
Şimdi Serik Belediyespor Zamanı…
2020 yılı sonunda yapılması planlanan, ilanlara çıkılan ancak pandemi dolayısıyl...
1.04.2021 (0)