Foto Galeri WebTV

17 Temmuz 2021 Cumartesi  18:35
Çevrimiçi Mezuniyet Töreni
AKDENİZ Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2020-2021 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni online gerçekleştirildi.
 

QR Kodu
 

AKDENİZ Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2020-2021 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni online gerçekleştirildi. Okulun farklı bölümlerini başarıyla tamamlayan 905 öğrenci, çevrim içi törenle mezuniyet sevincini yaşadı.

Törende konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, sağlık hizmetinin öneminin pandemi sürecinde bir kez daha anlaşıldığını vurguladı. Sağlık hizmetinin komplike olduğunun altını çizen Rektör Özkan, "Ambulans şoföründen acil tıp teknisyenine, hemşireden cerraha kadar ortak ve koordineli bir çalışma gerektirir. Bir makinenin çarkları gibi, zincirin bir halkasındaki zayıflık tüm süreci olumsuz etkiler. Sizler de okulunuzu başarıyla tamamlayarak bu hayati sürecin önemli bir parçası oldunuz. İleride omuz omuza insan sağlığı için mücadele edeceğimiz siz değerli sağlık personellerine inancımı vurgulamak istiyorum. Gönül rahatlığı ile sizleri mezun etmenin ve nitelikli eleman ihtiyacı bulanan sağlık alanına 905 öğrencimizi daha kazandırmanın gururunu yaşıyoruz" diye konuştu.

'GÖSTERDİĞİNİZ GAYRETE ŞAHİDİZ'

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı ise, "Pandeminin gölgesinde, olağanüstü şartlarda bir eğitim süreci tamamladınız. Önemli olan her şartta eğitime ara vermeden insanlığa faydalı olabilmek için çalışmak ve gayret etmektir. Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin uzaktan eğitim sürecinde göstermiş olduğu gayrete şahit olmanın verdiği gururu burada bir kez daha sizlerle paylaşmak istiyorum" dedi.

Katılımın oldukça yüksek olduğu törende, Sağlık Hizmetleri Meslek Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hatice Yangın, "Pandemi nedeniyle Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun güçlü kadrosu ile eğitim öğretim süreçleri online olarak gerçekleştirildi. Geleceğinize ışık tutacak teorik bilgiler verildi. Covid-19 vakalarının azalması ile uygulama pratiği yapmak isteyen öğrencilerimize uygulama olanağı sunduk ve başarılı bir şekilde uygulamalar tamamlandı. Unutmayın ki güçlü bir teorik çerçevenizin olması işe başladığınızda uygulama alanlarında sizlerin adaptasyonuna destek sağlayacaktır" diye konuştu.

Çevriçimi olarak gerçekleştirilen tören, akademisyenlerin ve öğrencilerin veda konuşmaları ve birbirlerine iyi dilekleriyle sona erdi. DHA

 
 

 

 

 

reklam

Bilimin Kalbi Serik’te Atıyor
3 gün sürecek olan Serik Bilim Festivali’nin açılışı yapıldı. Serik, Antalya ve ...
6.10.2022 (0)
Bilim Festivali Başlıyor
Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Serik Bilim Festivali 6 ...
4.10.2022 (0)
Şahin’den Tekeli’ye Ziyaret
Serik Kaymakamı Cemal Şahin Tekeli Ortaokulu’nu ziyaret etti....
30.09.2022 (0)
Mehmet Akif ‘Eko-Okul’ Yolunda
Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Eko-Okul programına başvuru yaptı....
29.09.2022 (0)
Nazmi, Türkiye Birincisi Oldu
İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’nda Tekeli Ortaokulu öğrenc...
28.09.2022 (0)
Duygulandıran İlk Mezuniyet
AKDENİZ Üniversitesi'nde 60+ Tazelenme Üniversitesi ilk dönem öğrencilerinin mez...
23.09.2022 (0)
Tekeli’de İlköğretim Haftası Coşkusu
Tekeli Ortaokulu’nda İlköğretim Haftası coşkuyla kutlandı....
15.09.2022 (0)
Ekiz: ''Ortalamanın Üzerinde Bir Başarı Gösterdik'
İkram Ekiz, ''LGS sınavında Türkiye ve Antalya ortalamasının üzerinde bir başarı...
14.09.2022 (0)
“Hedefimiz 100. Yıla Yakışır Başarılar Elde Etmek”
Necmettin çalık; “2023 yılı Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı. Akdeniz Yüks...
13.09.2022 (0)
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde İlk Ders
AKDENİZ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk ders...
13.09.2022 (0)