Foto Galeri WebTV

1 Eylül 2021 Çarşamba  18:14
Akdeniz Yükseliş Ekolü…
İstikrarlı grafiği ile ilçemize ve bölgemize yaptığı katkılardan dolayı tabii ki Yükseliş Eğitim Kurumları’na teşekkür ediyoruz.
 

QR Kodu
 


İstikrarlı grafiği ile ilçemize ve bölgemize yaptığı katkılardan dolayı tabii ki Yükseliş Eğitim Kurumları’na teşekkür ediyoruz. Ancak bu 15 yıllık başarılı gelişinin bir eğitim ekolü olarak incelenmesi gerektiğini de düşünüyoruz.Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Ankara Üniversitesi vb.

Bu üniversiteler ve diğerleri Türkiye'nin en seçkin okulları. Bu üniversitelerin; tıp fakültelerine, mühendislik fakültelerine, hukuk fakültelerine, eczacılık fakültelerine, diş hekimliği fakültelerine, işletme, eğitim, iktisat vb. gibi bölümlere Yükseliş Anadolu Lisesi bu yıl yine birçok öğrencisini yerleştirildi.

2006 yılında kurulan Akdeniz Yükseliş Koleji ve 2012 yılında kurulan Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi ile Yükseliş Eğitim Kurumları istikrarlı başarı grafiğini gün geçtikçe artırarak devam ettiriyor… Öncelikle Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları’nı, Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi’ni, idarecilerin, öğretmenlerini ve öğrencileri tebrik ediyorum.

15 yıllık başarılı gelişim…

Serik eğitimine katkıları yadsınamaz olan Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları, Yükseliş Koleji’nin temellerini 15 yıl önce attıktan sonra üniversiteye yönelik lise eğitiminin temellerini de yaklaşık 9 yıl önce Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi ile atmıştı.

Bu istikrarlı grafiği ile ilçemize ve bölgemize yaptığı katkılardan dolayı tabii ki Yükseliş’e teşekkür ediyoruz. Geride kalan 15 yılda inişli çıkışlı bir grafik değil de sürekli düzenli olarak başarısı artan bir grafiğe sahip olmak gerçekten zor başarılabilir durum. Ancak bu 15 yıllık başarılı gelişinin de bir eğitim ekolü olarak incelenmesi gerektiğini de düşünüyoruz.

Farklı bir ekol oluşturma yolunda…

Çünkü eğitim kolay bir alan değil. Bu alanda sürekli başarı elde etmek belli bir emek, çaba, özveri ile birlikte iyi bir planlama ve liderlik gerektirir, Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık'ın liderliğinde, idareciler, öğretmenler, tüm çalışanlar, öğrenciler ve velileri ile birlikte bize göre farklı bir ekol oluşturma yolunda hızla ilerliyor.

Öyle ki bugün Yükseliş’in ilk kuşakları diyebileceğimiz okulun ilk mezunları artık üniversiteyi bitirip meslek sahibi olarak birçok alanda başarılı çalışmalarını yürütüyorlar. Şimdi belki de o ilk mezunları çocukları da bu kurumda eğitime başlamış bulunuyorlar.

İşte bu sebeple diyoruz ki ‘Akdeniz Yükseliş Ekolü’ diye adlandırabiliriz bileceğimiz bir ekol eğitime kazandırılmış olabilir. Tabi biz sadece bir düşüncemizi paylaşıyoruz. Bunu konun uzmanları olan eğitim bilimcilerinin incelemesi gerekiyor.

Biz bir kez daha Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Necmettin Çalık, Yükseliş Anadolu Lisesi Müdür Sayın Halil Topçuoğlu, Müdür Yardımcısı Sayın Halil Kumbul nezdinde bütün kurucuları, idarecileri, öğretmenleri, tüm çalışanları, öğrencileri, ailelerini ve tüm Yükseliş Ailesini bu başarılarından dolayı kutluyor ve başarılarının devamını gönülden diliyoruz.

 
 

 

 

 

İstikrarlı Başarıyı Alkışlayalım
Atatürk Anadolu Lisesi Genç Erkek Voleybol Takımı kendi kategorisinde Serik’e il...
20.12.2021 (0)
Yükselen Değer; Harnup (Keçibuynuzu)
Serik, Antalya ve Türkiye olarak Dünya’da hızla yüksek talep gören keçiboynuzun ...
21.09.2021 (0)
Sillyon-Karahisar-ı Teke…
Sillyon Antik Kenti’nin diğer adı ile Karahisar-ı Teke Kalesi’nin, Türk ve Dünya...
20.09.2021 (0)
Serik Merkez Yüzde 50 Büyüdü
Serik'in Merkez mahalleleri nüfusu 2010 ile 2020 yılları arasında%50 oranında bü...
14.09.2021 (0)
Akdeniz Yükseliş Ekolü…
İstikrarlı grafiği ile ilçemize ve bölgemize yaptığı katkılardan dolayı tabii ki...
1.09.2021 (0)
İşte Serik’in İlk Yerli Otomobili
Meslek lisesi öğrencileri ilk yerli otomobilini üretti.Meslek lisesi öğrencileri...
26.08.2021 (0)
Serik Belediyespor'un Geleceğini Kurtaralım
Serik Belediyespor’un, Serikli gençler ve çocuklarımızın geleceği için; yaklaşık...
23.08.2021 (0)
D-400 Karayolu’nun Yükü Artıyor
Antalya’nın doğuya bağlantısı olan; Serik için de çok önemli olan D-400 Karayolu...
12.07.2021 (1)
MEŞHUR Serik Bıçağı Kullanalım…
rkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöke...
8.07.2021 (0)
95. Yaşın Kutlu Olsun Serik
Nice Yıllara… Bugün 26 Haziran. Serik’in ilçe oluşunun yıl dönümü yani bir nevi...
25.06.2021 (0)