Foto Galeri WebTV

1 Eylül 2021 Çarşamba  18:14
Akdeniz Yükseliş Ekolü…
İstikrarlı grafiği ile ilçemize ve bölgemize yaptığı katkılardan dolayı tabii ki Yükseliş Eğitim Kurumları’na teşekkür ediyoruz.
 

QR Kodu
 


İstikrarlı grafiği ile ilçemize ve bölgemize yaptığı katkılardan dolayı tabii ki Yükseliş Eğitim Kurumları’na teşekkür ediyoruz. Ancak bu 15 yıllık başarılı gelişinin bir eğitim ekolü olarak incelenmesi gerektiğini de düşünüyoruz.Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Ankara Üniversitesi vb.

Bu üniversiteler ve diğerleri Türkiye'nin en seçkin okulları. Bu üniversitelerin; tıp fakültelerine, mühendislik fakültelerine, hukuk fakültelerine, eczacılık fakültelerine, diş hekimliği fakültelerine, işletme, eğitim, iktisat vb. gibi bölümlere Yükseliş Anadolu Lisesi bu yıl yine birçok öğrencisini yerleştirildi.

2006 yılında kurulan Akdeniz Yükseliş Koleji ve 2012 yılında kurulan Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi ile Yükseliş Eğitim Kurumları istikrarlı başarı grafiğini gün geçtikçe artırarak devam ettiriyor… Öncelikle Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları’nı, Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi’ni, idarecilerin, öğretmenlerini ve öğrencileri tebrik ediyorum.

15 yıllık başarılı gelişim…

Serik eğitimine katkıları yadsınamaz olan Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları, Yükseliş Koleji’nin temellerini 15 yıl önce attıktan sonra üniversiteye yönelik lise eğitiminin temellerini de yaklaşık 9 yıl önce Akdeniz Yükseliş Anadolu Lisesi ile atmıştı.

Bu istikrarlı grafiği ile ilçemize ve bölgemize yaptığı katkılardan dolayı tabii ki Yükseliş’e teşekkür ediyoruz. Geride kalan 15 yılda inişli çıkışlı bir grafik değil de sürekli düzenli olarak başarısı artan bir grafiğe sahip olmak gerçekten zor başarılabilir durum. Ancak bu 15 yıllık başarılı gelişinin de bir eğitim ekolü olarak incelenmesi gerektiğini de düşünüyoruz.

Farklı bir ekol oluşturma yolunda…

Çünkü eğitim kolay bir alan değil. Bu alanda sürekli başarı elde etmek belli bir emek, çaba, özveri ile birlikte iyi bir planlama ve liderlik gerektirir, Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık'ın liderliğinde, idareciler, öğretmenler, tüm çalışanlar, öğrenciler ve velileri ile birlikte bize göre farklı bir ekol oluşturma yolunda hızla ilerliyor.

Öyle ki bugün Yükseliş’in ilk kuşakları diyebileceğimiz okulun ilk mezunları artık üniversiteyi bitirip meslek sahibi olarak birçok alanda başarılı çalışmalarını yürütüyorlar. Şimdi belki de o ilk mezunları çocukları da bu kurumda eğitime başlamış bulunuyorlar.

İşte bu sebeple diyoruz ki ‘Akdeniz Yükseliş Ekolü’ diye adlandırabiliriz bileceğimiz bir ekol eğitime kazandırılmış olabilir. Tabi biz sadece bir düşüncemizi paylaşıyoruz. Bunu konun uzmanları olan eğitim bilimcilerinin incelemesi gerekiyor.

Biz bir kez daha Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Necmettin Çalık, Yükseliş Anadolu Lisesi Müdür Sayın Halil Topçuoğlu, Müdür Yardımcısı Sayın Halil Kumbul nezdinde bütün kurucuları, idarecileri, öğretmenleri, tüm çalışanları, öğrencileri, ailelerini ve tüm Yükseliş Ailesini bu başarılarından dolayı kutluyor ve başarılarının devamını gönülden diliyoruz.

 
 

 

 

 

reklam

Yorum: Osman Türk Serik İçin Önemli Yatırım…
Serik Tarım Lisesi için düğmeye basıldı. Bir kez daha ‘Aklın yolu bir diyerek’ b...
18.08.2022 (0)
Kimseden ÇIT Çıkmıyor!
İmar planları mahkemece iptal edilen Serik’e ait Belek ve Kadriye günübirlik ala...
18.07.2022 (0)
Başarı Gelenek Haline Geldi…
17 yılı geride bırakan Serik eğitiminin köklü kurumlarından Akdeniz Yükseliş Kol...
13.07.2022 (0)
Nice Mutlu Yıllara Serik!...
Her yıl Serik’in ilçe olmasının kutlanması ile ilgili gündeme getirdiğimiz bu gü...
27.06.2022 (0)
D 400’ün Yükü Hafiflemeli
Serik’ten de geçen D 400 Karayolu’nun yükünün hafiflemesi gerekiyor. Serik adına...
27.06.2022 (1)
Serik Yeni Bir Başlangıç Yaptı…
Futbolda elde edilen başarıdan sonra geçmişi çok eskilere dayanan Serik'teki v...
23.06.2022 (0)
Emekliler Parayı Ne Yapıyor?
Emekliler yurt dışına para kaçırmazlar, emekliler ihalelere girmezler, emekliler...
9.06.2022 (0)
ANTBİRLİK’in Buğday Hamlesi
ANTBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz tarafından geçen hafta 7 TL. olar...
7.06.2022 (0)
Deligöz’e Teşekkürler, Şahin’e Başarılar
Serik Belediyespor Kulübü Başkanı Halil Deligöz'e yaptığı hizmetleri için teşekk...
25.05.2022 (0)
‘Ölümlü Bir Kaza mı’ Bekleniyor?
Çınaraltı Meydanı’na geçtiğimiz yıl dikilen trafik direklerine sinyali vermek iç...
16.03.2022 (0)