Foto Galeri WebTV

7 Ekim 2021 Perşembe  17:34
Yunus Emre Sergisi Açıldı
Yunus Emre’nin vefatının 700. Yılı sebebi ile Serik’te ‘Dünden bu güne Yunus Emre adıyla Serik Lisesi ve Serik Fotoğraf Sergisi’ düzenlendi.
 

QR Kodu
 

Yunus Emre’nin vefatının 700. Yılı sebebi ile Serik’te ‘Dünden bu güne Yunus Emre adıyla Serik Lisesi ve Serik Fotoğraf Sergisi’ düzenlendi.

Türk dili ve medeniyetinin temel taşlarından biri olan Yunus Emre’nin vefatının 700. Yılı hasebiyle Serik Hükümet Konağı Bahçesinde Yunus Emre Sergisi açıldı. Yunus Emre Anadolu Lisesi’nin koordinasyonunda ‘Dünden bu güne Yunus Emre adıyla Serik Lisesi ve Serik’ fotoğraf sergisinin açılışını Kaymakam Mehmet Kurdoğlu yaptı. Belediye Başkanı Enver Aputkan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, daire müdürleri ve okul müdürleri ile vatandaşların katıldığı sergi 3 gün açık kalacak.

‘Dünden bu güne Yunus Emre adıyla Serik Lisesi ve Serik Fotoğraf Sergisi’ ile ilgili olarak bilgi veren Okul Müdürü Hüseyin Püseli şunları söyledi; “2021 yılı, UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınmıştır. Bu sebeple Cumhurbaşkanlığı makamının 2021/1 nolu genelgesiyle Yunus Emre'nin hem dünya beşeriyetine ortak bir değer olarak takdim edilmesi hem de ülkemize bir kez daha hatırlatılması maksadıyla 2021 yılı "Bizim Yunus" olarak anılması, Yunus Emre'nin mirası olan Türkçe' nin öneminin vurgulanması, medeniyet dili kimliğiyle bilinçli ve doğru kullanımının sağlanması amacıyla "Dünya Dili Türkçe" adıyla yurt genelinde ve yurtdışında bir kampanya tertiplenmesine karar verilmiştir.

2021 Yunus Emre yılı münasebetiyle düzenlediğimiz, ‘Dünden bu güne Yunus Emre adıyla Serik Lisesi ve Serik’ sergimizin açılışına katılan, Kaymakamımız Mehmet Kurdoğlu’na, Belediye Başkanımız Enver Aputkan’a, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Yıldırım’a, Jandarma Komutanı Ayhan Aktürk’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz ve Şube Müdürlerimize, MHP İlçe Başkanı Osman Üstünmet’e, CHP İlçe Başkanı İbrahim Demir’e, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yıldırım’a, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Savaş’a, Esnaf Kefalet Başkanları Bayar Savran ve Ali Gülaydın’a idareci arkadaşlaşma ve tüm katılımcılara teşekkür ederim. Ayrıca büyük emek veren Sait Malacı kardeşime, sponsor Fatih Tuncer beye ve emeği geçen arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.”

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Kepez’de Dükkan Satılacak
Antalya Kepez’de icradan dükkan satılacak. ...
22.10.2021 (0)
Alanya'da Daire Satılacak
Alanya’da 2+1 daire icradan satılacak. ...
22.10.2021 (0)
Muratpaşa’da İcradan Satılık Daire
Antalya Muratpaşa'da 2+1 daire icradan satılacak. ...
22.10.2021 (0)
Kapalı Pazar Yeri’nin Temeli Atıldı
Akçaalan Mahallesi’nde Pazar günleri kurulan ‘Pazar Pazarı’ için yapılan Akçaala...
22.10.2021 (0)
Markalaşma Potansiyeli Değerlendirildi
ASKON Antalya Şube Başkanı Cahit Urfan, Muratpaşa İlçesindeki bir otelde düzenle...
22.10.2021 (0)
YÖREX’te Coğrafi İşaretler Konuşuldu
ANTALYA Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde TOBB’un desteğiyle bu yıl 11’incisi dü...
22.10.2021 (0)
'Sürdürülebilir Gelecek' Webinarı
ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Akdeniz Üniversitesi ve KalDer işbirliği...
22.10.2021 (0)
CHP'li Torun, 11. Antalya Kitap Fuarı'nda
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi 11'inci Antalya Kitap Fuarı, öğrencilerin akınına ...
22.10.2021 (0)
Sedef Hastası Mustafa, İyileşip Evlenmek İstiyor
25 yıl önce nişanlısından ayrıldıktan sonra başlayan sedef hastalığından dolayı ...
22.10.2021 (0)
Yöresel Ürünler Ziyaretçileri Bekliyor
ANTALYA Ticaret Borsası ) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ...
22.10.2021 (0)