Foto Galeri WebTV

12 Ekim 2021 Salı  17:53
Amatör Spor Haftası Kutlandı
Her yıl 4-10 Ekim tarihlerinde kutlanan Amatör Spor Haftası süresince Serik’te çeşitli organizasyonlar düzenlendi.
 

QR Kodu
 

Her yıl 4-10 Ekim tarihlerinde kutlanan Amatör Spor Haftası süresince Serik’te çeşitli organizasyonlar düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl düzenlenen ''Amatör Spor Haftası" Serik' te Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikler ile kutlandı.

Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen; 4-10 Ekim Amatör Spor Haftası kapsamında; Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak Serik Belediyesi İsmail Ogan Güreş Salonu’nda Güreş Etkinliği, Şehit Teğmen Fikret Dinçer Parkı’nda Gençlik ve Spor Bakanlığı ‘Sokaklar Bizim’ projesi 3x3 Basketbol Turnuvası düzenlediklerini söyledi.

Amatör Spor Haftası Etkinliklerinde dereceye giren sporculara; Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen ile Güreş Hakemi-Antrenörü Ahmet Ercan, Serik Basketbol Kulübü Antrenörü Çağlar Çiçek ve sporcuların aileleri ödüllerini takdim ettiler.

Amatör Spor Haftası ile ilgili olarak bilgi veren Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen şunları söyledi; “4-10 Ekim tarihlerinde kutlanan Amatör Spor Haftası 81 il ve ilçelerde olduğu gibi Serik'imizde de kutlandı. Sporu tabana yaymak, halkın, çocukların ve gençlerin sağlıklı bir yaşam için sporla tanışmaları adına kutlanan Amatör Spor Haftası ile ilgili Serik Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak çeşitli etkinlikler düzenledik. İlçemizde şu anda farklı branşları içinde bulunduran 26 spor kulübü ve 4122 lisanlı sporcu bulunmaktadır.”

“Amatör Spor Haftası amacının halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmeleri, spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocuklarımıza müsabaka tecrübesi kazandırmak, bunlara yönelik müsabakalar düzenlemek, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuklarımızın, bağlı oldukları kulüplerimizin ve sporcularının halkımıza tanıtılması, ülkemizde topyekün spor bilinci ve kültürünün oluşturulmasıdır. Ayrıca çocuklarımıza ve gençlerimize sporu sevdirmek kötü alışkanlıklara karşı korumak, internet, bilgisayar, telefon bağımlılığından korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirebilmek, manevi değerlerine saygılı, vatanını, milletini seven sporcular olarak ülkemiz sporuna kazandırmaktır. Spor; hayatımızın su gibi, ekmek gibi vazgeçilmez bir parçası olmalıdır. Sporun yaşı yoktur. Daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olmak isteyen herkesi ama herkesi spor yapmaya davet ediyoruz. Tesislerimiz vatandaşlarımızın, sporcularımızın ve kulüplerimizin hizmetindedir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm amatör sporcularımızın ve kulüplerimizin Amatör Spor Haftasını tekrar kutluyorum. Ayrıca Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak düzenlediğimiz Amatör Spor Haftası etkinliklerimize destek veren Serik Belediyesi'ne ve Serik Basketbol Kulübümüze teşekkür ediyorum.”

Haber. Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Futbolun Efsaneleri Antalya'da Buluşuyor
Türk-Alman dostluğunu pekiştirmek adına Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Almanya...
22.10.2021 (0)
Nuri Şahin, Basın Toplantısında Konuştu
Fraport TAV Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, futbolu bırakma kararının y...
22.10.2021 (0)
Serik, Ankara’ya Hazırlanıyor
Serik Belediyespor, Ankaraspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor....
21.10.2021 (0)
Serik Son Dakikada 3 Puanı Aldı
Antalya Akdeniz Üniversitesi Stadı’nda Somaspor’u konuk eden Serik Belediyespor ...
18.10.2021 (0)
Kıta Elemeleri Türkiye'de Yapılacak
Türkiye, Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Şampiyonası kıta elemelerine ev sahipli...
18.10.2021 (0)
Elif'in Tek Eksiği Altın Madalya
ANTALYA'da 2 yıl önce ağabeyinin antrenmanını izlerken heveslenerek güreş eğitim...
16.10.2021 (0)
Serik Soma’yı Ağırlıyor
Serik Belediyespor Somaspor’u Antalya’da konuk edecek....
15.10.2021 (0)
Bertrandi'den Türkiye'ye Övgü
Avrupa Triatlon Birliği Başkanı Renato Bertrandi'den Türkiye'ye Övgü...
15.10.2021 (0)
Maçlar Üniversite Stadında
Serik Belediyespor 3 maçını Akdeniz Üniversitesi Stadı’nda oynayacak....
14.10.2021 (0)
Türkiye Triatlonda Hedef Büyüttü
''Olimpiyatlarda, dünya ve Avrupa şampiyonalarında vitrinlere, kürsüye oynayan ...
13.10.2021 (0)