Foto Galeri WebTV

13 Ekim 2021 Çarşamba  17:55
Turizmin Kalbi Ekim'de Daha Güçlü Atacak
ANTALYA Turizm Fuarı (ATF) için geri sayım başladı. 27- 28 Ekim 2021 tarihinde ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek olan ATF21'e 20 ülkeden 2000 acente yetkilisi bekleniyor.
 

QR Kodu
 

ANTALYA Turizm Fuarı (ATF) için geri sayım başladı. 27- 28 Ekim 2021 tarihinde ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek olan ATF21'e 20 ülkeden 2000 acente yetkilisi bekleniyor.

Antalya Turizm Fuarı Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral, bu organizasyonla turizm profesyonellerinin bir araya geleceğini belirterek, "Antalya Turizm Fuarı olarak, Türkiye turizminin çalıştığı tüm pazarların önemli aktörlerini ve segmentlerini kurumsal olarak yerinde pazarlama temasıyla evimizde buluşturarak, Türkiye Turizmi adına inovatif yapımızla fark yaratacağız. Turizmin kalbi ATF ile 27 Ekim'de Antalya'da daha güçlü atacak" dedi.

TURİZM MEMLEKET MESELESİDİR

Fuar hazırlıklarına tüm hızla devam ettiklerini anlatan Meral, şunları söyledi: "Fuar, görüşmelere, panellere ve muhteşem etkinliklere ev sahipliği yapacak ve 2022 turizm sezonunun ilk fuarı olarak ilk sözleri söylenecek. ATF21'deki amacımız, katılımcı ve ziyaretçileriyle 2022 yılında toplamda 10 milyar doların üzerinde hacim yaratacak kurumları bir araya getirmek. Türk turizmine ivme kazandıran aktörleri Antalya'da buluşturacak olmanın heyecanı içindeyiz. Turizm bizim için her zaman memleket meselesi olmuştur ve pandemide dahi tüm dünya durmuşken biz bugünde olduğu gibi Türk turizmine tüm gücümüzle ve imkanlarımızla sahip çıktık. En büyük hedefimiz, Türk turizminin oyun kurucu ülke olarak uluslararası alanda gücünün pekişmesi ve Antalya'nın da turizmin kalbi olarak bölgenin en dinamik fuarına ATF ile kavuşmasıdır."

ATF'DE SEKTÖR ANALİZLERİ

Fuarda, 2019 yılında ilk defa sivil insiyatif ile gerçekleştirilmiş olan swott analizlerine bu yıl da bir çok konu ve yenilikler ile devam edileceğini kaydeden Selçuk Meral, "Bu doğrultuda Antalya Turizm Fuarı panellerinde uzmanlık alanlarında önemli isimleri ağırlayarak durum değerlendirmelerine sahne olacak. 2 gün boyunca sürecek ATF analizleri ile yurt içi ve yurt dışından gelen ve sektöre yön veren isimler, 10 farklı konu başlığında uzmanlıklarını ve Türk turizminin gelişimi için durum değerlendirmelerini katılımcılar ile paylaşacaklar" diye konuştu.

PARTNER ÜLKELER VE DESTİNASYONLAR

Antalya Turizm Fuarı'nın her yıl partnerleriyle daha da güçlendiğine vurgu yapan Selçuk Meral, "Katılımcı ağımızı her yıl genişleterek bu yıl da hem katılımcılarımız hem partner destinasyonlarımız hem de partner ülkelerimiz ile başarı çıtamızı yükselteceğiz. Fuarımızın bu yıl ki partner ülkeleri; Kıbrıs, İsveç ve Azerbaycan olurken partner destinasyonlarımız ise; Erzurum- Ejder 3200, Fethiye ve Alanya oldu" şeklinde konuştu.

KÜLTÜR SANAT ÖN PLANDA OLACAK

ATF21'in katılımcılarını ve turizm profesyonellerini kültür ve sanatla buluşturacaklarını kaydeden Başkan Meral, "Kültür ve Turizm Bakanlığı Opera ve Bale Genel Müdürlüğü ile Antalya Turizm Fuarı işbirliğinde gerçekleşecek proje ile ATF'de kültür ve sanat turizmine dikkat çekecek, sergi ile turizm sektörüne katma değer yaratacağız" dedi.

4 MEVSİM ANTALYA FOTOĞRAF YARIŞMASI

Fuar kapsamında '4 Mevsim Antalya' adlı fotoğraf yarışmasıyla Antalya'nın doğal güzelliklerinin fotoğraflarının ödüllendirilerek, 2 gün sergileneceğini anlatan Meral, "Yarışmada 'Fotoğraflarımla Türkiye'nin turizmini tanıtmak benim yaşam şeklimdir. Ölene kadar Türkiye'yi tanıtmak için yaşayacağım' diyerek kendini turizm sektörüne adamış, turizm fotoğraf sanatçılığının duayen isimlerinden merhum Halil Tuncer adına da özel ödül verilecek. Yine ATF21 süresi boyunca WineTolia işbirliğinde Türk şarabının tanıtımı da yapılacak.

GALADA DJ BURAK YETER

Antalya Turizm Fuarı Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral, son olarak fuarın kapanışının 28 Ekim akşamı DJ Burak Yeter'in canlı performansı ile gerçekleştirileceğini aktardı. DHA

 
 

 

 

 

Hava Yoluyla Gelen Turist Sayısı 8 Milyonu Aştı
ANTALYA'ya 17 Ekim itibarıyla hava yoluyla gelen turist sayısı, 8 milyon 38 bin ...
18.10.2021 (0)
Vaadimizin Arkasındayız
Ahmet Çalışkan: Sunexpress Olarak Türkiye Turizmini Destekleme Vaadimizin Arkası...
16.10.2021 (0)
Turizmin Kalbi Ekim'de Daha Güçlü Atacak
ANTALYA Turizm Fuarı (ATF) için geri sayım başladı. 27- 28 Ekim 2021 tarihinde A...
13.10.2021 (0)
Patara Antik Kenti'nde Ziyaretçi Rekoru
Kaş ilçesindeki Likya Birliği'nin başkenti Patara Antik Kenti'nde, ziyaretçi say...
13.10.2021 (0)
Turizmin 'En Kötü Yılı'nda Türkiye Dünyada 5'inci
DÜNYA Turizm Örgütü (UNWTO), koronavirüs salgını nedeniyle 'en kötü yıl' olarak ...
12.10.2021 (0)
Turizmde Bu Kış Daha İyi Olacak
Ülkay Atmaca, geçen yıl olmayan kongre ve golf turizmiyle birlikte geçen yıldan ...
9.10.2021 (0)
Tur Operatörlerinin Yıl Sonu Tahmini 8 Milyon
Recep Yavuz, Antalya'ya gelen 7 milyon 16 bin turistin 5 milyon 948 binin tur op...
8.10.2021 (0)
Rusya ve İngiltere Pazarı, Turizm Sezonunu Uzattı
Yılın 9 ayında 6 milyon 764 bin 610'u yabancı 7 milyon 18 bin 806 turist ağırlay...
7.10.2021 (0)
Antalya'da Turist Sayısı 7 Milyonu Geçti
ANTALYA'ya yılbaşından bu yana hava yoluyla gelen turist sayısı 7 milyonu geçti....
2.10.2021 (0)
Antalya'ya Ekimde 5 Ülkeden Turist Beklentisi
Çeşitli kısıtlamalar nedeniyle aynı dönemde bir araya gelemeyen Rusya, Almanya, ...
29.09.2021 (0)