Foto Galeri WebTV

22 Kasım 2021 Pazartesi  18:15
Serik’in Kalbi Burada Atacak
Hükümet Konağı, Adliye, Serik Kültür Sarayı, Otogar, cami, düğün salonundan oluşacak olan yaklaşık 60 dönümlük bölge önümüzdeki süreçte Serik’in kalbinin attığı yer olacak.
 

QR Kodu
 

Hükümet Konağı, Adliye, Serik Kültür Sarayı, Otogar, cami, düğün salonundan oluşacak olan yaklaşık 60 dönümlük bölge önümüzdeki süreçte Serik’in kalbinin attığı yer olacak.

Hızla büyüyen ve gelişen Serik’te Otogar Kavşağı olarak bilinen ve ilk olarak Serik Otogarının yapıldığı bölgeye 2014 yılında hizmete giren Serik Adalet Sarayı inşa edilmişti. 1053 Ada; 13, 14, 15, 16 ve 22 Parsellerden oluşan yaklaşık 60 dönümlük bu alanda şu anda da Antalya Büyükşehir Belediyesi Serik Kongre Kültür Merkezi Projesi de hızla ilerliyor. Yine Büyükşehir tarafından merkezin yanına bir de bin kişilik büyük bir düğün salonu yapılıyor.

Resmi, Gayri Resmi Birçok İş Ve İşlem Artık Bu Bölgeden Geçecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Serik Kongre Kültür Merkezi ile Düğün Salonu inşaatlarını bitirmesi ile birlikte söz konusu alanda; Otogar ve Adliye binaları ile birlikte 4 farklı kompleks bina tamamlanmış olacak.

Yeni Serik Hükümet Konağı binasının ihalesi de bu ay sonunda yapılacak. Edinilen bilgilere göre yine aynı alanda bir ibadet alanı ayrılması ve camii yapımı da söz konusu. Bunların tamamlanması ile de Serik’in kalbi olacak denilen bölgede yaklaşık 60 dönümlük alanda 6 farklı ve büyük kompleks bina oluşacak.

Mülki idare ve bağlı dairelerinden, ulaşıma, Adliye’den, ibadet alanlarına, düğün salonundan, kültürel ve sanatsal etkinliklere kadar; resmi, gayri resmi birçok iş ve işlem artık Serik’in kalbi olacak bu bölgeden geçecek.

İlk Yapı Otogar Olmuş

Gedik Mahallesi sınırları içerisindeki bölgede ilk yapılan bina Serik Otogarı olmuş. Otogara günün 24 saati Türkiye’nin dört bir yanına sefer yapan şehirlerarası otobüsler giriş çıkış yapıyor. 2003 yılında Serik Belediyesi tarafında yaptırılarak hizmete giren Otogar bugün Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veriyor.

2014 yılında hizmete giren dört katlı Serik Adalet Sarayı ise ilçenin son dönemde yapılan yeni binalarında birisi. Adalet Sarayı’nın batısında kalan 6,5 dönümlük boş alan ise şu an için otopark olarak kullanılıyor.

İnşaatı devam eden Serik Kongre ve Kültür Merkezi Projesi ise 20 bin metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Proje 4 katlı olup içerisinde bin ve 250 kişilik salon, fuaye, kulisler, prova odaları, atölyeler, kostüm odaları bulunuyor. Ayrıca sosyal etkinlik ve programları organize etmek amacı ile güzel sanatlar galerisi ile sanat ve meslek eğitim kurs alanları yer alıyor.

Projeye sonradan eklenen düğün salonun da inşaatı hızla ilerliyor. Bin kişilik olacak düğün salonu yaklaşık 2 bin metrekare alanı kaplıyor.

Adliye Sarayının yanına 12 bin metre kare alana yapılması planlanan ve içine Serik ilçesinin resmi kurumlarını toplayacak olan yeni Serik Hükümet Konağı’nın 26 Kasım’da ihalesi yapılacak. 500 gün içerisinde tamamlanması planlana bina 4 katlı ve çok geniş bir alan kaplayacak.

Yapılmakta olan ve planlanan inşaatların ve çevre düzenlemelerinin tamamlanması ile birlikte söz konusu tahmini 60 dönümlük alan Serik’in adeta kalbi olacak.

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

Malzeme Alınacak
Çay bahçesinde kullanılmak üzere malzeme alımı yapılacak. ...
3.12.2021 (0)
Et Satın Alınacak
Kırmızı ve beyaz et satın alınacak ...
3.12.2021 (0)
Tarla Satılacak
Serik'te 5.495 m2 tarla mahkemeden satılacak. ...
3.12.2021 (0)
Özel Çocuklar Ziyaret Edildi
Serik’te 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde özel çocukların eğitim gördüğü okulla...
3.12.2021 (0)
E-Sınav Merkezi Açıldı
Serik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü E-Sınav Merkezi düzenlenen törenle açıldı....
3.12.2021 (0)
Müftülükte Ödül Zamanı
‘Peygamberimiz ve Vefa Toplu’ temalı yarışmanın ödül töreni yapıldı....
3.12.2021 (0)
Polisler Özel Çocuklarla Buluştu
Polisler Engelliler Günü’nde özel çocuklarla buluştu....
3.12.2021 (0)
Ertuğrul Gazi’de Çifte Mutluluk
İl ve ilçe derecesi yapan 2 öğrencisinin ödüllendirilmesiErtuğrul Gazi Anadolu L...
3.12.2021 (0)
Başkan Böcek Engelli Bireylerle Bir Araya Geldi
ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 3 Aralık Dünya Engelliler Gü...
3.12.2021 (0)
AEDAŞ'ın Özel Ziyaretçileri
HAYATIN içinde engelleri kaldırmayı hedefleyen sosyal sorumluluk projelerine des...
3.12.2021 (0)