Foto Galeri WebTV

4 Aralık 2021 Cumartesi  16:51
Engelli Vatandaşlarımızın Her Zaman Yanındayız
ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliklerine katıldı.
 

QR Kodu
 

ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliklerine katıldı.

Vali Yazıcı, ilk olarak makamında 'Erişilebilirlik Belgesi' almaya hak kazanan Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi, Gülsüm Ahmet Şimşek Anaokulu ve Özel Dört Mevsim Bakım Merkezi'ne belgelerini takdim eden etti.

ÖRNEK OLACAKSINIZ

25 Kasım tarihinde Antalya İli Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu tarafından yapılan inceleme sonucunda erişilebilir olduğu belirlenen kurumlara belgelerini veren Vali Yazıcı "Hepimiz engelli adayıyız. Allah hiç kimseye kaza bela vermesin ama yaşlandığımızda bile bir çeşit engelli olmaya başlıyoruz" dedi. "Bunun en temel göstergelerinden birisi merdiven çıkamıyoruz" diyen Vali Yazıcı, şunları söyledi; "Dolayısıyla hepimiz engelli adayıyız sözü yüzde yüz doğru bence. Bu konuda gösterilen hassasiyetleri takdire şayan buluyorum. Modern dünyada artık ülkeler değil şehirler yarışıyor. Son 10, 15 yılın modası bu. Paris, Amsterdam, Londra, İstanbul gibi şehirler ön plana çıkıyor. Şehirler değerleriyle yarışıyor ve şehirlerin alt yapı, sosyal, kültürel artıları gibi birçok kriter ölçülerek şehirler sınıflandırılıyor. Birçok kriter var ancak en önemli kriterlerden bir tanesi şehrin engelliler için ne kadar yaşanabilir olduğudur. Erişilebilir olmasıdır. Otopark, otobüs, kamu kurumları ve kuruluşları gibi tüm ortak alanlar erişilebilir olmalıdır."

Vali Yazıcı, belge takdimi töreni sonrası Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün özel sporcularla buluşma etkinliğine katıldı. Etkinlikte Antalyaspor Teknik Direktörü Nuri Şahin ve Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan da yeraltı.

BİZİ MUTLU ETMEYE DEVAM EDİN

Masa tenisinden, tekvandoya, yüzmeden tenise, birçok alanda ulusal ve uluslararası arenada ülkemizi temsil ederek başarılar elde eden özel sporcularla bir araya gelen Vali Yazıcı, "Sizlerle birlikte olduğum için mutluyum" dedi. Vali Yazıcı, "Burada çok özel insanlar var. Her biriniz karakterinizle, mücadelenizle başarılarınızla, her şeyinizle özelsiniz. Sizin gibi özel insanların spora olan bağlılığı ve gösterdiği başarı bizleri aşırı şekilde mutlu ediyor. Bizi mutlu etmeye lütfen devam edin. Sizlere elimizden gelen desteği zaten devletimiz olarak gösteriyoruz. Göstermeye de devam edeceğiz Antalya'da özellikle de biz, sizin emrinizdeyiz" dedi. Programda sporcular ve aileleriyle sohbet eden Vali Ersin Yazıcı, günün anısına fotoğraf çektirdi.

GÖREN ELLER ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

Vali Yazıcı, son olarak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Antalya Üniversite Destekleme Vakfı'nın Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi'nde düzenlediği Gören Eller Rölyef Sergisi'nin açılışını yaptı. "Bu özel günde, özel insanların gününde, tahmin ediyorum ki en özel sergiyi açacağız" diyen Vali Yazıcı, "Özel insanlarsınız. Anne babaların bu güzel ve özel insanlarla daha çok vakit geçirdiklerini ve zorlandığını biliyoruz. Ancak biz de devlet olarak anneye, babaya, kardeşlere engelliye devlet olarak yardımcı olmaya gayret ediyoruz. Son 15 yıldır bu yardımlar da giderek artıyor. Spor, sanat ve kültürel faaliyetlerde bu özel kardeşlerimizin çok güzel başarılara imza attığını gördük. Sayılarınız artsın istiyoruz. Bu alanlarda yapılan çalışmalar artsın istiyoruz. Sizin gibi özel insanların ürettiği güzellikler bizleri gerçekten çok mutlu ediyor. Sergimiz hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Gören Eller Resim Sergisi 17 Aralık'a kadar Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi'nde ziyaretçilere açık olacak. DHA

 
 

 

 

 

Dükkan Satılacak
Antalya Kepez'de icradan dükkan satılacak. ...
28.01.2022 (0)
Dubleks Daire Satılacak
Antalya Muratpaşa'da icradan dubleks daire satılacak. ...
28.01.2022 (0)
Daire Satılacak
Antalya Muratpaşa'da icradan daire satılacak. ...
28.01.2022 (0)
Seralarda ''Zirai Don'' Nöbeti
Yılın 12 ayında yaş sebze ve meyve üretiminin yapıldığı Antalya'da üreticiler, ü...
28.01.2022 (0)
Belediye’den İş Garantili Kurs
Önemli bir sosyal hizmet projesine imza atmaya hazırlanan Serik Belediyesi, payd...
28.01.2022 (0)
Aspendos Arena'ya İkinci Kez Tahliye Kararı
ANTALYA'da Anadolu Ateşi Dans Topluluğu'nun, bin 300 metrekarelik sahnesi ve 5 b...
28.01.2022 (0)
Futbolcular, Dinler Bahçesi'nde Cuma Namazı Kıldı
Serik’te kamp yapan Süper Lig ve diğer liglerde mücadele eden takımlarda forma g...
28.01.2022 (0)
Serik'te Park Halindeki Otomobil Yandı
Serik ilçesinde park halindeki otomobil yanarak kullanılamaz hale geldi....
28.01.2022 (0)
Kırsalda Karla Mücadelesini Sürdürüyor
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin kırsalda kar nöbeti devam ediyor. Kar ...
28.01.2022 (0)
SGK İl Nüfusundan Fazla Topluluğa Hizmet Veriyor
Ablay:Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'ne atanan Beyazıt Ablay ve İl Müdür Y...
28.01.2022 (0)