Foto Galeri WebTV

17 Haziran 2022 Cuma  18:11
‘Altın Çocuğa’ Plaket
Antalya'nın Altın Çocukları ödül töreninde okçulukta Türkiye şampiyonu olan Serik’in ‘Altın Çocuğu’ Kerim Erol’a da plaket taktim edildi.
 

QR Kodu
 

Antalya'nın Altın Çocukları ödül töreninde okçulukta Türkiye şampiyonu olan Serik’in ‘Altın Çocuğu’ Kerim Erol’a da plaket taktim edildi.

Antalya'da 2021-2022 spor sezonu ve eğitim öğretim yılında ulusal ve uluslararası organizasyonlarda derece elde eden 517 sporcuya plaket takdim edildi. Okul sporları dalında okçuluk yarışmasında kendi yaş kategorisinde Türkiye 1.’si olan Cumalı Ortaokulu öğrencisi Kerim Erol’da törene davet edilerek plaketini aldı.

Antalya Valiliği, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, Antalyaspor Hasan Subaşı Tesisleri'nde yer alan futbol sahasında 2021-2022 spor sezonu ve eğitim öğretim yılında ulusal ve uluslararası organizasyonlarda derece elde eden 203'ü kulüp ve ferdi, 314'ü öğrenci olmak üzere 517 sporcuya, antrenörlerine ve ailelerine yemek ikram edildikten sonra sporculara plaket takdim edildi. Organizasyona Antalya Valisi Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, Eskrim Federasyonu Başkanı Murat Atalı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ve İl Jandarma Komutanı Tuggeneral Yavuz Özfidan katıldı.

Altın gençlerle birarada olmaktan dolayı gurur duyduğunu dile getiren Vali Ersin Yazıcı, “Bu gururu yaşatan kitleyle bir arada olmak hayatımda en mutlu olduğum anlardan birini oluşturuyor. Bu kadar şampiyonla bir araya gelmek göğsümüzü kabartıyor. Antalya'nın valisi olarak Türkiye'de ve dünyada adını duyurmuş başarılı güzel insanlarla birlikte olmak bizi hem gençleştiriyor hem de gururlandırıyor. İyi ki bu güzelliği bu şehre yaşatıyorsunuz. Gençlerimizle ilgilenmeye devam edeceğiz. Bizi gururlandırmaya ve onurlandırmaya devam edin" dedi.

'GENÇLERLE BİR ARADA OLMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ'

Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, “İlimizde 475 bin öğrencimizin 105 binini spor faaliyetleriyle buluşturduk. Bu gençlerimizden 314 'ü ilimizi Türkiye şampiyonalarında başarıyla temsil etti. 533 kulüpten 385 antrenörümüzle 175 bin çocuğumuza spor yapma imkanı sağlıyoruz. Bu sporcularımızın içerisinde 214'ü gerek işitme engelliler olimpiyatlarında, gerek özel sporcular olimpiyatlarında gerekse Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonalarında aldıkları başarılarla huzurlarımızda bulunuyorlar" diye konuştu.

Ulusal ve uluslararası spor müsabakalarında başarılı olan gençleri ödüllendirdiklerini ifade eden Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, “111 okulda 314 sporcu öğrencimizle 31 farklı spor dalında yarışarak dereceler kazandık. 2 dünya şampiyonluğu, 2 dünya üçüncülüğü ile uluslararası sahnelerde imzalarımızı attık. Bu başarıda imzası olan gençleri tebrik ediyorum. Türkiye şampiyonalarında 118 sporcumuz 138 birincilik derecesi, 59 sporcumuz 82 ikincilik derecesi, 84 sporcumuz 90 üçüncülük derecesi ve 48 sporcumuz 68 dördüncülük derecesi kazanarak ilimizi gururlandırdı. Özel sporcularımız Türkiye birincilikleri başta olmak üzere farklı dereceleriyle yüzlerimizi güldürdüler" dedi.

Törene katılan Cumalı Ortaokulu Müdürü Erdoğan Ateş; “Okul sporları dalında okçuluk yarışmasında kendi yaş kategorisinde Türkiye 1.’si olan Cumalı Ortaokulu öğrencimiz Kerim Erol Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Antalya’nın altın çocukları buluşmasında Antalya Valimiz Ersin Yazıcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan tarafında tebrik edilmiştir. Kendilerine teşekkür ediyorum.” Dedi

Haber Osman Türkçe

 
 

 

 

 

reklam

Kırkpınar’ın Başpehlivanı Serikli Cengizhan Şimşek
BU yıl 661'incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan Se...
4.07.2022 (0)
Başkasının Keçilerini Satan 2 Kişi Yakalandı
Manavgat ilçesinde sosyal medyadan tanıştıkları kişinin 51 kurbanlık keçisini sa...
4.07.2022 (0)
Mermer Fabrikası Deposunda Yangın
Serik ilçesinde mermer fabrikasının deposunda çıkan yangın itfaiye ekiplerinin m...
4.07.2022 (0)
Yangın Sera Ve Evlere Zarar Verdi
Serik ilçesinde gece sazlık alanda çıkan yangın ekiplerin müdahalesiyle söndürül...
4.07.2022 (0)
'Spor Turizmi Devlet Destekleri'nin Tanıtımı Yapıl
SPOR Turizmi Devlet Destekleri'nin tanıtım toplantısında Ticaret Bakanlığı Ulusl...
4.07.2022 (0)
Fokların Yaşam Alanı Mağaralara 'Tur' Tepkisi
ANTALYA'da turist gezdiren bazı tur tekneleri ile kanolar, Akdeniz foklarının ya...
4.07.2022 (0)
Film Festivali Başvuruları Açıldı
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 1-8 Ekim 2022 tarihleri arasında g...
4.07.2022 (0)
Ata Tohumunda Hasat Sevinci
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarafından ekilemeyen alanların tarıma kazandırılm...
4.07.2022 (0)
UCİM'den 'Mavi Kurdele' Çağrısı
UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Antalya Temsilciliği, ...
4.07.2022 (0)
'TGA Turizmimize Büyük Katkı Sağladı'
Hüseyin Güneş, salgınının en fazla etkilediği turizm sektörünün,Türkiye Turizm T...
4.07.2022 (0)