Foto Galeri WebTV

17 Haziran 2022 Cuma  18:17
En ‘Özel’ Açılış
Serik Özel Eğitim Uygulama Okulu’na Kanmaz ailesi tarafından uygulama alanları açışı yapıldı.
 

QR Kodu
 

Serik Özel Eğitim Uygulama Okulu’na Kanmaz ailesi tarafından uygulama alanları açışı yapıldı.

Karadayı Mahallesinde bulunan Serik Özel Eğitim Uygulama Okulu’na hayırsever iş insanı Süleyman Kanmaz tarafından annesi Gülsüm ve babası Mehmet adına yaptırılan uygulama alanlarının açılışı yapıldı.

Düzenlenen açılış törenine Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, Serik İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Savaş, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Ekiz, “Hiç Çekinmeden Elini Taşın Altına Koydu”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını Serik İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz yaptı. Ekiz, binanın eski Karadayı Belediye Binası olduğunu ve kendilerine tahsis edildikten sonra Özel Eğitim Uygulama Okulun’a dönüştürdüklerini söyledi. İkram Ekiz konuşmasını şöyle sürdürdü; “Okulumuz 72 öğrenci kapasitesi olup 62 özel öğrencimiz devam etmektedir. 35 öğretmenimiz görev yapmaktadır. Okulumuzun alt katı boş vaziyetteydi. Hayırsever iş insanı Süleyman Kanmaz burayı uygulama alanı yapmak için gönüllü oldu. Hiç çekinmeden elini taşın altına koydu. Atıl durumda olan binanın alt katı Bakanlığımızın da gönderdiği malzemelerle iyi bit uygulama alanına dönüştü.”

Aputkan, “Eğitim Kurumlarının Her Zaman Destekçisiyiz”

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan ise konuşmasında şunları ifade etti; “Çocuklar geleceğimizdir. Biz belediye olarak eğitimin ne kadar önemli ve öncelikli olduğunu, okullarımızın fiziki şartlarının iyileştirilmesi konusunun asli görevimiz olduğunun bilincindeyiz. Belediye olarak eğitim kurumlarının her zaman destekçisiyiz. Bu bina eski Karadayı Belediyesinin hizmet binası olarak yapılmış bir binaydı. Bu binayı özel çocuklarımızın eğitimi için hizmet veren bir binaya dönüştürülmesinde katkı koyan herkese teşekkür ederim. Hayırsever iş insanımıza bu eğitim kurumuna 330 metrekarelik atıl durumdaki alanı çocuklarımızın daha iyi eğitim alması için değiştirdiği için teşekkür ederiz.”

Çalışkan’dan Teşekkür

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak en büyük şanslarının etraflarında eğitime gönül veren insanlarla donatılmış olduğunu ifade etti. Çalışkan iş insanı Süleyman Kanmaz’a verdiği katkılar için teşekkür etti.

Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, Belediye Başkanı Enver Aputkan için ise; “Sayın Başkanım biz İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Büyükşehir başta olmak üzere 19 belediyemizle iş birliği ve koordinasyon halinde çalışıyoruz. Ama ben şunu söylemeliyim ki Serik özelinde sizin eğitimci geçmişinizden biz çok istifade ediyoruz. Bu pozitif ayrımcılığınızdan çok fazla yararlanıyoruz. Sizin nezdinizde Serik Belediyesi’ne teşekkür ediyorum.” dedi

Konuşmaların ardından Hayırsever iş insanı Süleyman Kanmaz’a Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan ve Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan tarafından katkılarından dolayı plaket verildi.

Daha sonra Özel Eğitim Uygulama Okulu uygulama alanlarının açılışı protokol tarafından kurdela kesimiyle yapıldı ve uygulama alanını gezdi.

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

reklam

Kırkpınar’ın Başpehlivanı Serikli Cengizhan Şimşek
BU yıl 661'incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan Se...
4.07.2022 (0)
Başkasının Keçilerini Satan 2 Kişi Yakalandı
Manavgat ilçesinde sosyal medyadan tanıştıkları kişinin 51 kurbanlık keçisini sa...
4.07.2022 (0)
Mermer Fabrikası Deposunda Yangın
Serik ilçesinde mermer fabrikasının deposunda çıkan yangın itfaiye ekiplerinin m...
4.07.2022 (0)
Yangın Sera Ve Evlere Zarar Verdi
Serik ilçesinde gece sazlık alanda çıkan yangın ekiplerin müdahalesiyle söndürül...
4.07.2022 (0)
'Spor Turizmi Devlet Destekleri'nin Tanıtımı Yapıl
SPOR Turizmi Devlet Destekleri'nin tanıtım toplantısında Ticaret Bakanlığı Ulusl...
4.07.2022 (0)
Fokların Yaşam Alanı Mağaralara 'Tur' Tepkisi
ANTALYA'da turist gezdiren bazı tur tekneleri ile kanolar, Akdeniz foklarının ya...
4.07.2022 (0)
Film Festivali Başvuruları Açıldı
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 1-8 Ekim 2022 tarihleri arasında g...
4.07.2022 (0)
Ata Tohumunda Hasat Sevinci
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarafından ekilemeyen alanların tarıma kazandırılm...
4.07.2022 (0)
UCİM'den 'Mavi Kurdele' Çağrısı
UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Antalya Temsilciliği, ...
4.07.2022 (0)
'TGA Turizmimize Büyük Katkı Sağladı'
Hüseyin Güneş, salgınının en fazla etkilediği turizm sektörünün,Türkiye Turizm T...
4.07.2022 (0)