Foto Galeri WebTV

20 Haziran 2022 Pazartesi  11:40
Türk Büro Sen’de 30. Gurur Yılı
Türk Büro Sen Serik Temsilciliği, sendikanın 30. kuruluş yıldönümü sebebiyle üyeleriyle kahvaltıda buluştu.
 

QR Kodu
 

Türk Büro Sen Serik Temsilciliği, sendikanın 30. kuruluş yıldönümü sebebiyle üyeleriyle kahvaltıda buluştu.

Serik Belkıs Yıldız Kahvaltı Evinde Cumartesi günü düzenlenen kahvaltılı toplantıya Türkiye Kamu-Sen ve Türk Büro-Sen Antalya İl Başkanı Yılmaz Danabaşoğulları, Serik Belediye Başkan Yardımcısı Çağatay Yalçın, MHP Serik İlçe Başkanı Osman Üstünmet, Türk Büro Sen Serik Temsilciliği üyeleri ile aileleri katıldılar.

Oruç, “Yetkili Sendikayız”

Toplantıyı düzenleyen ev sahibi Türk Büro Sen Serik Temsilciliği Başkanı Mehmet Oruç programın açılış konuşmasını yaparak şunları söyledi; “Değerli Türk bürosu arkadaşlarımız ve aileleri değerli misafirlerimiz, MHP Serik İlçe Başkanı Osman belediye başkan yardımcımız Çağatay Yalçın Sayın basın mensupları davetimize icabet ederek bugün birlikte bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkür ediyoruz hepinize Hoş geldiniz diyorum.

Bugün sendikamızın 30. kuruluş yıldönümü hep birlikte kutluyoruz. Bizler sendikamızın kuruluş yıldönümünde bir arada olmak sizlerle buluşmak ve istişareler yapmak amacıyla böyle bir program hazırladık. Türk Büro Sen Serik Temsilciliği olarak 140'a yakın üyemizle Serik'teki birçok kurumda yetkili sendika haline gelmiş bulunuyoruz. Bugün, Adliye, SGK, Nüfus Müdürlüğü, Kaymakamlık ve Vergi Dairesinde yetkili sendika olarak bulunmaktayız. Sizlerin desteğiyle bu gücümüze ulaştık. Bundan sonra çok daha ileriye gitmek için hep birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz hepinize teşekkür ediyorum.”

Danabaşoğulları, “30 Yılda Çok Çetin Mücadeleler Yaşandı”

Daha sonra mikrofona davet edilen Türkiye Kamu-Sen ve Türk Büro-Sen Antalya İl Başkanı Yılmaz Danabaşoğulları ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Biz Kamu-Sen olarak kendimizi ‘Kamu Sen ailesi’ olarak isimlendiriyoruz herkese de böyle söylüyoruz. İşte bugün de burada Kamu-Sen’in bir aile olduğunun ispatı gerçekleşmiştir. Hep birlikte Türk Büro Sen Serik Temsilciliği Başkanı Mehmet Oruç ve arkadaşlarımızın hazırladığı programda bir aradayız.

Tam 30 yıl önce bugün sendikamız kurulmuştu. Tabii dile kolay 30 yıl deniyor ama bu 30 yılda çok çetin mücadeleler yaşandı. Bir avuç Türkiye sevdalısı, hak mücadelesi için ant içmiş vatanseverle çıkılan yolun 30. yılındayız. Kamu çalışanlarını insanca yaşamasını sağlayacak ücrete kavuşturmak, milli gelirin adil dağıtılması ve Türk Milletinin değer yargılarına sahip çıkmak amacıyla Türkiye Sevdalılarının kurduğu Türkiye Kamu-Sen, duruşuyla ve verdiği güvenle kamu çalışanlarının gönlündeki yerini bugün de koruyor. “Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız” prensibini amaç edinen Türkiye Kamu-Sen’in 30. yaşı kutlu olsun.”

“Bu Teşkilatın Her Bir Ferdi Kardelen Çiçeğidir”

“30 yılda; üreten, yol gösteren, hak eden ve hak ettiğini mutlaka alan bir anlayışla faaliyetlerini sürdüren Türkiye Kamu-Sen bugün üyelerine hizmet yolunda da büyük yol kat etmiştir. Üyelerimizin konaklaması için Ankara’da dört adet misafirhane bulunurken, İstanbul’da da inşaatı başlayan misafirhane için temelleri atmış bulunmaktayız. Çalışanlarımıza hizmet yolunda çalışmalarımız bundan sonra da hızla devam edecektir. Tüm yaşananlara ve zorlu şartlara, baskılara rağmen büyüyen tek Konfederasyon olarak çalışanlarımızın gönlünde kurduğumuz tahtı yüceltmeye devam ediyoruz. 526 bin üyemizle, tüm teşkilatımızla, çalışanlarımızla biz büyük bir aileyiz. Bu teşkilatın her bir ferdi kardelen çiçeğidir.”

“Mülakatla Değil, Sınavla Hak Edenin Hak Ettiği Kadrolara Gelmesini Amaçlıyoruz”

“Hiçbir hakkın kolay verilmediği bir ülkede kamuda sendikal hak almak elbette kolay olmamıştı. Mahkeme salonlarında, Meclis kapılarında, Bakanlıkların önünde ve sokaklarda, meydanlarda eylemlerle geçen 30 yıl... Bugün kamuda kazanılan birçok hak o zamanlar verilen çetin mücadele neticesinde kazanılmıştı Kamu çalışanlarının adil şartlarda çalışabilmesi ve hak ettiğini alması için mücadele ediyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarını ülke menfaatleri doğrultusunda ve adalet anlayışıyla yöneteceklerin, hak ederek bu kadrolara gelmesini sağlamak ekmek kavgamız kadar önemlidir. Liyakatsizliğin ve adam kayırmacılığın en büyük zararını 15 Temmuz günü acı bir şekilde gördük. Bunun içindir ki “yönetici akademisi” kurulmasını istiyoruz. Mülakatla değil, sınavla hak edenin hak ettiği kadrolara gelmesini amaçlıyoruz.”

“Atatürk’ün Kurduğu Bu Vatanın Milli Ve Manevi Değerlerine Sonsuza Kadar Sahip Çıkacağız”

“Tabi ki bu kutlu mücadelede kaybettiğimiz değerlerimizi anmadan olmaz. Sendikal mücadeleye yaşadıkları sürece omuz verip kaybettiklerimize binlerce rahmet olsun. Türkiye Kamu-Sen'in bugünlere gelmesinde, ülkemizin her köşesinde kamu hizmetinin yanında sendikasını hedefe taşımak içinde omuz veren, on binlerce adsız kahramanlara da selam olsun. Bu kutlu mücadeleyi sayenizde sürdürdük. Eserinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Çünkü eseriniz bugün ülkenin çimentosu ve milli refleksidir. Böyle olmaya da sonsuza kadar devam edecektir. Kurulduğumuz gün, kırmızı çizgilerimiz ne ise bugün de o çizgilerimiz aynıdır. Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu bu vatanın milli ve manevi değerlerine sonsuza kadar sahip çıkacağız.”

“Adaletten Sapanları Adalete Davet Edeceğiz”

“İçerden ve dışardan gelecek her türlü ihanete karşı mücadele edeceğiz, gelecek nesillerimize daha yaşanabilir, daha güçlü bir Türkiye bırakmak için, elimizden geleni yapacağız. Adaletten sapanları adalete davet edeceğiz. Çalışanlar arasında ayrımcılık yapanlarla, memurları devletin sırtında bir yükmüş gibi gören zihniyetle mücadelemizi inançla sürdüreceğiz. Bizi bu yoldan hiçbir güç döndüremeyecektir. Yolumuz hak ve adalet yoludur. Düsturumuz hakça bölüşümdür. Tüm insanlarımızın mutlu ve refah içinde yaşayacağı bir Türkiye tablosunun gerçekleştirmek için bütün gücümüzle çalışacağız. Asla sevdamızdan vazgeçmeyeceğiz.”

Konuşmalardan sonra ise Köprüçay Irmağı kıyısında yer alan Yıldız Kahvaltı Evinin güzel atmosferinde sohbetler ve istişareler devam etti.

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

reklam

Kırkpınar’ın Başpehlivanı Serikli Cengizhan Şimşek
BU yıl 661'incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan Se...
4.07.2022 (0)
Başkasının Keçilerini Satan 2 Kişi Yakalandı
Manavgat ilçesinde sosyal medyadan tanıştıkları kişinin 51 kurbanlık keçisini sa...
4.07.2022 (0)
Mermer Fabrikası Deposunda Yangın
Serik ilçesinde mermer fabrikasının deposunda çıkan yangın itfaiye ekiplerinin m...
4.07.2022 (0)
Yangın Sera Ve Evlere Zarar Verdi
Serik ilçesinde gece sazlık alanda çıkan yangın ekiplerin müdahalesiyle söndürül...
4.07.2022 (0)
'Spor Turizmi Devlet Destekleri'nin Tanıtımı Yapıl
SPOR Turizmi Devlet Destekleri'nin tanıtım toplantısında Ticaret Bakanlığı Ulusl...
4.07.2022 (0)
Fokların Yaşam Alanı Mağaralara 'Tur' Tepkisi
ANTALYA'da turist gezdiren bazı tur tekneleri ile kanolar, Akdeniz foklarının ya...
4.07.2022 (0)
Film Festivali Başvuruları Açıldı
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 1-8 Ekim 2022 tarihleri arasında g...
4.07.2022 (0)
Ata Tohumunda Hasat Sevinci
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarafından ekilemeyen alanların tarıma kazandırılm...
4.07.2022 (0)
UCİM'den 'Mavi Kurdele' Çağrısı
UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Antalya Temsilciliği, ...
4.07.2022 (0)
'TGA Turizmimize Büyük Katkı Sağladı'
Hüseyin Güneş, salgınının en fazla etkilediği turizm sektörünün,Türkiye Turizm T...
4.07.2022 (0)