Foto Galeri WebTV

20 Haziran 2022 Pazartesi  11:42
Yaz Tatili Başladı
Cuma günü çalan tatil zili ve dağıtılan karneler ile birlikte Serik’te 26 bin öğrenci 3 ay sürecek tatile başladı.
 

QR Kodu
 

Cuma günü çalan tatil zili ve dağıtılan karneler ile birlikte Serik’te 26 bin öğrenci 3 ay sürecek tatile başladı.

Serik’te 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılının sona ermesi nedeniyle karne dağıtım töreni düzenlendi. Serik Gedik İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine Aksu Kaymakamı ve Serik Kaymakam Vekili Ahmet Hikmet Şahin, Belediye Başkanı Enver Aputkan, İlçe Emniyet Müdürü Suat Esin, İlçe Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Ayhan Aktürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz katıldılar.

Gedik İlkokulu Müdürü Feza yağcı, okul idaresi ve öğretmenlerin ev sahipliğine düzenlenen törende öğrencilere protokol üyeleri tarafından karneleri dağıtıldı. İlk karne dağıtım töreni anasınıflarında yapıldı. Anasınıfını bu yıl bitirerek gelecek yıl ilkokula başlayacak olan minik öğrencilere hem karneleri hem de onlar için hazırlana hediyeleri verildi.

Daha sonra ise protokol üyeleri Gedik İlkokulu’nda diğer sınıfları ziyaret ederek öğrencilerin karnelerini verdiler ve onları tebrik ettiler. Kaymakam Ahmet Hikmet Şahin ve Belediye Başkanı Enver Aputkan öğrencilere tatilde neler yapacakları ile ilgili sorular sorarak onlarla sohbet ettiler.

Karne dağıtımı sonrasında Kaymakam Ahmet Hikmet Şahin, Belediye Başkanı Enver Aputkan, Emniyet Müdürü Suat Esin, Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Ayhan Aktürk ve Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, öğretmenler odasında öğretmenlerle sohbet ettiler.

Her yıl okulların yaz tatiline girmesi ile birlikte başlayan ve yaklaşık 2 hafta süren öğretmenlere yönelik seminerlerin geçen yıl olduğu gibi internet zerinde yapılacağı belirtildi. Öğretmenlerin okulların tatile girdiği 17 Haziran’dan itibaren istedikleri yerde online olarak verilen seminerleri, alabilecekleri belirtildi.

Kaymakam Ahmet Hikmet Şahin ile sohbetlerinde öğretmenler bu yıl yaz ayında yapılacak uzman ve başöğretmenlik seminer ve sınavları ile ilgili çalışmalarını da sürdürdüklerini ifade ettiler.

Eğitim öğretim yılının sona ermesi ve karne günü ile ilgili bilgi veren Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, eğitim camiasının özverili ve sorumluluk duygusu içerisindeki çalışmaları ile birlikte bir eğitim öğretim yılını daha tamamladıklarını söyledi.

Serik’te ortaöğretim okullarında eğitim gören yaklaşık 26 bin öğrencinin karne aldığını belirten Ekiz öğrencilere yönelik olarak şunları söyledi; “Bilgiyi üreten, yarınlara şekil veren, kültürümüzü geleceğe taşıyacak olan sevgili öğrencilerimizdir. Biliyoruz ki her gün yeni şeyler öğrenmeyi dert edinen, her daim hedeflerine bir yenisini ekleyen gençler bu ülkenin birer yıldızı olacaktır. Tatili verimli olarak değerlendirmek için birçok seçeneğiniz olduğunu unutmayın. Sosyal ve kültürel etkinlikler yanı sıra özellikle kitap okumayı asla unutmayın.”

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

reklam

Çalık: “Başarılı Bir Yıl Geçirdik”
Çalık; “Başarılı ve gururlu bir yılı geride bırakıyoruz. Bu yıl 17. mezunlarımız...
28.06.2022 (0)
Yükseliş Liselerinde Coşkulu Mezuniyet
Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu ve Fen Lisesi'nde coşkulu bir mezuniyet yaşandı....
27.06.2022 (0)
17. Mezunlar Uğurlandı
Akdeniz Yükseliş Koleji 17. mezunlarını muhteşem bir törenle uğurladı....
27.06.2022 (0)
Yükseliş’te Sınav Heyecanı
YKS maratonu bitti. Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri sına...
21.06.2022 (0)
Yaz Tatili Başladı
Cuma günü çalan tatil zili ve dağıtılan karneler ile birlikte Serik’te 26 bin öğ...
20.06.2022 (0)
26 Bin öğrencinin Karne Heyecanı
İkram Ekiz: ''İlçemizde Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim okullarınd...
16.06.2022 (0)
Okul Gecesi Düzenlendi
Kadriye İlkokulu’nda okul gecesi düzenlenerek eğitim öğretim yılına veda hazırlı...
16.06.2022 (0)
Serik Kampüsünde Mezuniyet Sevinci
Akdeniz Üniversitesi Serik İşletme Fakültesi ve Serik Gülsün-Süleyman Süral Mesl...
15.06.2022 (0)
Orhangazi’de Mezuniyet Sevinci
Orhangazi MTAL’den mezun olan 135 öğrenci için tören düzenlendi....
13.06.2022 (0)
Yılsonu Sergisi Yapıldı
Cumhuriyet Ortaokulu’nda Teknoloji -Tasarım ve Görsel Sanatlar Dersi yılsonu ser...
10.06.2022 (0)