Foto Galeri WebTV

23 Haziran 2022 Perşembe  17:49
Serik Yeni Bir Başlangıç Yaptı…
Futbolda elde edilen başarıdan sonra geçmişi çok eskilere dayanan Serik'teki voleybol tutkusu nihayet etek kemiğe bürünerek bir takım haline geldi ve Türkiye voleybol liglerine Serik adını yazdırdı.
 

QR Kodu
 

Futbolda elde edilen başarıdan sonra geçmişi çok eskilere dayanan Serik'teki voleybol tutkusu nihayet etek kemiğe bürünerek bir takım haline geldi ve Türkiye voleybol liglerine Serik adını yazdırdı.


Serik Belediyespor Voleybol Takımı’nın, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Bölgesel Ligi’nde namağlup şampiyon olarak TVF 2. Ligi'ne şampiyon olarak yükselmesi Serik’ten spor dünyasına yeni bir pencere açtı.

Bu şampiyonluk ve 2. Lige yükselme başarısı; çok uzun yıllardır sadece futbol ve biraz da güreş üzerine ilerleyen Serik’in spor ile ilişkisini yeni bir ufka doğru açmış oldu.

Öncelikle, şampiyon takım oyuncularını, teknik heyetini, takımın oluşmasında büyük emeği olan Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan’ı, Serik Belediyesi’ni, Serik Belediyespor Kulübü Başkanı ve yönetimini, antrenör Özgür Demir’i ve emeği geçen herkesi kutluyorum.

Voleybol Tutkusu Nihayet Ete Kemiğe Büründü

Futbolda elde edilen başarıdan sonra geçmişi çok eskilere dayanan Serik'teki voleybol tutkusu nihayet etek kemiğe bürünerek bir takım haline geldi ve Türkiye voleybol liglerine Serik adını yazdırdı.

Yüksek oranda genç nüfusa sahip olan Serik bütün spor branşlarının için müthiş bir insan kaynağına sahip. Bununla birlikte neredeyse her spor branşında dünyadan birçok takımının gelip kamp yaptığı Serik artık, tarım, turizm ve ticaretten sonra sporunda merkezi olma yolunda hızla ilerliyor.

Bize göre Serik Belediyespor erkek voleybol takımından sonra altyapılar ve kadınlar voleybol takımları kurulmalı. Yine basketbol branşına önümüzdeki yıldan itibaren hem kızlar hem erkeklerde takımlar kurulup mücadeleye başlanmalı. Bunun dışında sporların ‘anası’ olan atletizmin birçok branşı var. Bütün branşlarda başta Serik Belediye, Serik Belediyespor, diğer yerel kulüpler, olmak üzere özel sektörde büyük sorumluluklar düşüyor.

Herkes Elini Taşın Altına Koymalı

Sporun çocukların ve gençlerin hem sağlıklarına, hem akademik kariyerlerine, hem sosyal gelişimlerine katkılar sağladığı bilimsel olarak bütün dünyada kanıtlanmış.

Bu sebeple Serik'te onlarca farklı branştan oluşan takımlar olmalı ve bu takımlarda oynayan, spor yapan binlerce çocuklarımızın, gençlerimizin olmalı. Spor yapan genç dimağlar her türlü başarıya giden yolda çok daha emin adımlarla ilerleyebilmektedir.

Bu sebeple sadece Serik Belediyesi, Belediyespor değil, Serik STK’ları, Serik siyaset kurumunu oluşturan partiler, kamu ve özel kurumlar ve Serik kamuoyunun Serik’in sporda büyük sıçrama yapacağına inandığım bu döneme destek olmaları gerekmektedir.

Nasıl voleybolda Vakıfbank Kadın Voleybol Takımı Dünya ve Avrupa Şampiyonu olduysa; basketbolda birçok takımlarımız Avrupa şampiyonu olduysa; Serik'te voleybol, basketbol takımları ile ulusal ve uluslararası şampiyonluklara imza atabilirler.

İlçe olarak gençlerimizi milli takımlarımızda ay yıldızlı formayı giyerken görmek hayal değil. Bununla birlikte atletizme yapılacak yatırımlarla Serik’ten Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonları; tıpkı İsmail Ogan örneğinde olduğu gibi her branşta çıkacaktır.

Serik, bu potansiyele her anlamda sahiptir yeter ki çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkarak destek olalım.


 
 

 

 

 

reklam

Yorum: Osman Türk Serik İçin Önemli Yatırım…
Serik Tarım Lisesi için düğmeye basıldı. Bir kez daha ‘Aklın yolu bir diyerek’ b...
18.08.2022 (0)
Kimseden ÇIT Çıkmıyor!
İmar planları mahkemece iptal edilen Serik’e ait Belek ve Kadriye günübirlik ala...
18.07.2022 (0)
Başarı Gelenek Haline Geldi…
17 yılı geride bırakan Serik eğitiminin köklü kurumlarından Akdeniz Yükseliş Kol...
13.07.2022 (0)
Nice Mutlu Yıllara Serik!...
Her yıl Serik’in ilçe olmasının kutlanması ile ilgili gündeme getirdiğimiz bu gü...
27.06.2022 (0)
D 400’ün Yükü Hafiflemeli
Serik’ten de geçen D 400 Karayolu’nun yükünün hafiflemesi gerekiyor. Serik adına...
27.06.2022 (1)
Serik Yeni Bir Başlangıç Yaptı…
Futbolda elde edilen başarıdan sonra geçmişi çok eskilere dayanan Serik'teki v...
23.06.2022 (0)
Emekliler Parayı Ne Yapıyor?
Emekliler yurt dışına para kaçırmazlar, emekliler ihalelere girmezler, emekliler...
9.06.2022 (0)
ANTBİRLİK’in Buğday Hamlesi
ANTBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz tarafından geçen hafta 7 TL. olar...
7.06.2022 (0)
Deligöz’e Teşekkürler, Şahin’e Başarılar
Serik Belediyespor Kulübü Başkanı Halil Deligöz'e yaptığı hizmetleri için teşekk...
25.05.2022 (0)
‘Ölümlü Bir Kaza mı’ Bekleniyor?
Çınaraltı Meydanı’na geçtiğimiz yıl dikilen trafik direklerine sinyali vermek iç...
16.03.2022 (0)