Foto Galeri WebTV

27 Haziran 2022 Pazartesi  11:16
D 400’ün Yükü Hafiflemeli
Serik’ten de geçen D 400 Karayolu’nun yükünün hafiflemesi gerekiyor. Serik adına bu sorunun bir an evvel çözülmesi için kamuoyu oluşturulması lazım.
 

QR Kodu
 

Serik’ten de geçen D 400 Karayolu’nun yükünün hafiflemesi gerekiyor. Serik adına bu sorunun bir an evvel çözülmesi için kamuoyu oluşturulması lazım.

Tarım, turizm ve ticaretin merkezi olan Serik'te D 400 Karayolu yoğunluğu hızlı bir şekilde artıyor. Serik'in günden güne hızla büyümesi ve Türkiye'nin önemli merkezlerinden biri haline gelmesi ile birlikte Antalya-Serik-Alanya-Mersin güzergahında yer alan D 400 Karayolu’nda trafik çok yoğun bir şekilde artıyor.

Önceki yıllarda sadece yaz aylarında yoğunluk gözlenen D-400 Karayolu’nda son yıllarda hem yaz hem kış aylarında oldukça fazla trafik yoğunluğu yaşanıyor. Türkiye'nin çok önemli tarım merkezlerinden biri olan Serik'te tarım ürünlerinin sevkiyatını sağlayan, kamyonlar, kamyonetler, tırlar; dünyanın en önemli turizm merkezlerinden sahip olan ilçenin turizm akışına sağlayan, servisler, otobüsler ve özel araçlarla beraber yoğun bir ticaretin de yaşanması söz konusu. Bütün bu unsurlarla birlikte D 400 Karayolu’nun trafik akışı oldukça önemli hale geliyor.

Konu ile ilgili olarak daha önce Serik'te Sanayi Kavşağı, Genpa Kavşağı, Gedik Kavşağı olmak üzere üç kavşağın ‘Köprülü katlı kavşak’ projeleri hazırlanmıştı. Yaşanan ekonomik kriz ve fiyat istikrarının oluşmaması sebebiyle ihalelerin sürekli ertelenmesi de inşaatların başlamasını geciktiriyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bir an evvel söz konusu ‘Köprülü katlı kavşaklarını’ hayata geçirmesi ve D 400'ün rahatlaması sağlanmalı. Bununla birlikte Serik ve bölgemiz için çok daha önemli bir ulaşım hattı da Kuzey Çevre Yolu. Kuzey Çevre Yolu sadece Serik için değil Antalya için de önemli bir yatırım. Çünkü Antalya-İzmir Karayolu’nun Termesoso Kavşağı’ndan başlayıp; Antalya-Burdur- İstanbul yolunu, devamında Antalya-Isparta yoluna keserek, Yukarıkocayatak’ta D 400 Karayolu ile buluşacak bu çevre yolu bölgemize oldukça rahatlatacak bir proje.

Bununla birlikte diğer yatırımdan da hızlanması ve bir an önce D 400'ün yükünün hafiflemesi gerekiyor. Söz konusu durum ile ilgili olarak hem Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan’ın hem de Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yıldırım’ın girişimlerinin çok uzun zamandır sürdüğü biliniyor. Ancak bunun dışında siyasi parti temsilcilerinin, STK temsilcilerinin ve Serik’in bu konunun çözümü ile ilgili olarak milletvekillerine, ilgili bakanlıklara ve diğer paydaşlara D 400 Karayolu’nun yükünün azaltılması ile ilgili baskı oluşturması gerekiyor.

Serik adına bu sorunun bir an evvel çözülmesi için kamuoyu oluşturulması lazım.

Haber: Osman Türkçe

 
 

  Bu haberle ilgili 1 kişinin yorumu bulunmaktadır.

 

Maşallah çok iyi bir kamoyu çalışması. Serikte he çocuk kimlerin yukaarıkocayataklı olduğunu biliyor.
Belekli - 27.06.2022 22:41:00
Uyarı: Web sitemizde yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.AYYILDIZ TOROS GAZETESİ yorum içeriklerini benimsememektedir. Yorumlardan AYYILDIZ TOROS GAZETESİ veya www.ayyildizgazetesi.com sorumlu tutulamaz.

 

 

reklam

Yorum: Osman Türk Serik İçin Önemli Yatırım…
Serik Tarım Lisesi için düğmeye basıldı. Bir kez daha ‘Aklın yolu bir diyerek’ b...
18.08.2022 (0)
Kimseden ÇIT Çıkmıyor!
İmar planları mahkemece iptal edilen Serik’e ait Belek ve Kadriye günübirlik ala...
18.07.2022 (0)
Başarı Gelenek Haline Geldi…
17 yılı geride bırakan Serik eğitiminin köklü kurumlarından Akdeniz Yükseliş Kol...
13.07.2022 (0)
Nice Mutlu Yıllara Serik!...
Her yıl Serik’in ilçe olmasının kutlanması ile ilgili gündeme getirdiğimiz bu gü...
27.06.2022 (0)
D 400’ün Yükü Hafiflemeli
Serik’ten de geçen D 400 Karayolu’nun yükünün hafiflemesi gerekiyor. Serik adına...
27.06.2022 (1)
Serik Yeni Bir Başlangıç Yaptı…
Futbolda elde edilen başarıdan sonra geçmişi çok eskilere dayanan Serik'teki v...
23.06.2022 (0)
Emekliler Parayı Ne Yapıyor?
Emekliler yurt dışına para kaçırmazlar, emekliler ihalelere girmezler, emekliler...
9.06.2022 (0)
ANTBİRLİK’in Buğday Hamlesi
ANTBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz tarafından geçen hafta 7 TL. olar...
7.06.2022 (0)
Deligöz’e Teşekkürler, Şahin’e Başarılar
Serik Belediyespor Kulübü Başkanı Halil Deligöz'e yaptığı hizmetleri için teşekk...
25.05.2022 (0)
‘Ölümlü Bir Kaza mı’ Bekleniyor?
Çınaraltı Meydanı’na geçtiğimiz yıl dikilen trafik direklerine sinyali vermek iç...
16.03.2022 (0)