Foto Galeri WebTV

13 Temmuz 2022 Çarşamba  17:35
Başarı Gelenek Haline Geldi…
17 yılı geride bırakan Serik eğitiminin köklü kurumlarından Akdeniz Yükseliş Koleji son 3 yılda iki Türkiye birinciliği çıkararak başarısını bir gelenek haline getirdi.
 

QR Kodu
 

17 yılı geride bırakan Serik eğitiminin köklü kurumlarından Akdeniz Yükseliş Koleji son 3 yılda iki Türkiye birinciliği çıkararak başarısını bir gelenek haline getirdi.

Bana göre bir ülkenin, bir milletin en önemli unsuru eğitimdir. Milletlerin geleceğe yönelik en büyük ve en önemli yatırım olan eğitim aynı zamanda en zorlu alanlardan birisidir. 2000'li yılların ortalarında kurulup bugünlere ulaşan Akdeniz Yükseliş Koleji’nin, verdiği yüzlerce mezunu Türkiye'nin en iyi liselerine, oradan en iyi üniversitelerine uzanan yolculuklarını bitirerek; farklı mesleklerde ülkenin çeşitli yerlerinde görev alıp devlete, millete hizmet vermektedirler.

Akdeniz Yükseliş Koleji’nde başarı geleneksel hale geldi diyebiliriz. Öncelikle 2022 yılı LGS Türkiye Şampiyonluğu ve genel başarılarından dolayı; Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık’ı, Akdeniz Yükseliş Koleji Müdürü Savaş Sargın’ı, idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri, velileri, bütün personelini ve emeği geçen herkesi kutluyorum.

Bütün paydaşları ile birlikte kurumsal bütünlük sağlayan Akdeniz Yükseliş Koleji’nin, iniş çıkışları olmadan sürekli yükselen bir grafikle; pandemiye ve ekonomik zorluklara rağmen son 3 yılda iki Türkiye birinciliği çıkarması çok önemli bir başarıdır.

Geçen yıllarda olduğu 2022 yılı LGS sonuçlarına göre yaklaşık 70 öğrencisine Türkiye'de %20'lik bir dilime sokması hem kurum hem de ilçe adına çok güzel bir sonuçtur.

0.01’lik dilime girerek Serik’e Türkiye Birinciliği getiren Ceylin Nisa Yıldırım’ı gönülden tebrik ediyorum. Yine büyük bir başarı göstererek 0.25’lik dilime giren Oğuz Kağana Asana’yı, 0,85’lik dilimde yer alan Mustafa Efe Alkan’ı, 0,86’lık dilime giren Ela Kapan’ı ve ailelerini de kutluyorum.

Akdeniz Yükseliş Koleji’nin 2022 yılı LGS başarısı sadece bu öğrencilerle sınırlı kalmadı. Kolejin 5 öğrencisi %1’lik dilimde yer aldı. Yine 6 öğrencisini %2’lik dilime, 7 öğrencisini %3'lük dilime sokmayı başaran Akdeniz Yükseliş Koleji’nin 12 öğrencisi de %4'lük dilime girdi. %5 ile %10’luk başarı dilimi arasına 16 öğrencisini sokan AYK, %10’luk ile %20’lik dilim arasına ise 20 öğrencisini yerleştirdi.

Gurur Veren Bir Başarı Öyküsü…

Yaşanan ekonomik krizler, öncesinde 2 yıllık pandemi süreci onun öncesindeki birçok farklı gelişmelere rağmen 17 yılda başarısını artırarak sürdüren bir kurum olması sadece Akdeniz Yükseliş Koleji ailesi için değil Serik eğitimi ve Serik içinde oldukça gurur veren bir başarı öyküsü.

Başarı çıtasını bu kadar yükseğe taşıyan Akdeniz Yükseliş Koleji için bundan sonrası bundan öncesinde olduğu gibi yine kolay olmayacak, yine büyük bir emek, çaba ve çalışma gerektirecek. Çünkü Yükseliş Koleji’nden bundan sonrası beklenen başarısına aşağı düşürmeden daha da yükselterek, Serik eğitimine, Antalya eğitimine ve ülke eğitimine büyük katkılar sunmasıdır.

Akdeniz Yükseliş Koleji (AYK) ailesini bu başarısından dolayı bir kez de şahsım ve Serik kamuoyu adına tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum.

 
 

 

 

 

reklam

Serik Eğitimi Hayırseverleri Bekliyor
4 protokolden 3'ü yürürlükte biri beklemede... Serik ve Serik eğitim camiası...
8.05.2023 (0)
MHP’de Aksoy Rüzgarı
MHP Antalya listesinde Mustafa Aksoy’un 3. Sırada yer alması, MHP tabanında, ülk...
1.05.2023 (0)
Huzur İçinde ‘Demokrasi Bayramı’nı Kutlayacağız
14 Mayıs 2023 Pazar günü ‘Demokrasi Bayramı’nı huzur içinde; 100. Yılımıza layık...
27.04.2023 (0)
Çavuşoğlu Liste Başı (Mı) ?
Seçim sathı mahalline girdik. 60 gün sonra yapılacak olan 2023 yılı Cumhurbaşkan...
13.03.2023 (0)
Sorular… Sorular… Sorular…
TFF, SGK ve Diğer Kurumlardan Cevap Bekliyoruz…...
2.03.2023 (0)
Kimler Milletvekili Olmak İstiyor?
Bugün itibarıyla 17 milletvekiline sahip olan Antalya'da Milletvekili olmak için...
17.11.2022 (0)
‘Geçmiş Olsun’ Dememek İçin…
Afetlerde ‘Geçmiş Olsun’ dememek için; iş işten geçemden önlem alınmalı....
16.11.2022 (0)
Serikli Çiftçi Kendine Yeni Pazarlar Aramalı!
Sebze iç pazar tüketimi konusunda önümüzdeki dönemin bize gösterdiği durum; Seri...
15.11.2022 (0)
Serik İçin Önemli ve Güzel Bir Yatırım…
Bugün gazetemizin manşet haberinde yer verdiğimiz, ‘Eski Hastanenin Yerine Sağlı...
14.11.2022 (0)
Kabadayı Nereye Koşuyor?
İş dünyası, siyaset ve sivil toplum kuruluşlarında kariyer basamaklarını hızla t...
26.10.2022 (0)