Foto Galeri WebTV

18 Ağustos 2022 Perşembe  18:15
Topçuoğlu: “Bize İnananları Mahcup Etmedik”
Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Halil Topçuoğlu; “Şükürler olsun bir yılı daha zirvede tamamladık. Bize inananları mahcup etmedik.”
 

QR Kodu
 

Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Halil Topçuoğlu; “Şükürler olsun bir yılı daha zirvede tamamladık. Bize inananları mahcup etmedik.”

Akdeniz Yükseliş Anadolu ve Fen Lisesi’nde YKS yerleştirme sonuçları ile ilgili büyük mutluluk ve gurur yaşanıyor. Üniversite yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu ve Fen Lisesi Serik’e ve Antalya’ya damgasını vurdu. Elde edilen başarılarla ilgili olarak Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Halil Topçuoğlu ve Lisesi Matematik Öğretmeni Bekir Kumbul düşüncelerini paylaştılar.

Yükseliş yetkilileri, “2006 yılından beri Serik’te eğitme yön veren, girdiği her platformda adından başarıyla söz ettiren; il, ülke ve dünya çapında dereceleri, şampiyonluklarıyla kendi marka değerini yaratan Özel Akdeniz Eğitim Kurumlarımızın 2022 üniversite yerleştirme sonuçları taraflı tarafsız herkesi gururlandırdı.” Şeklinde duygularını dile getirdiler.

Kumbul, “Sonuçlar Harika”

Eğitimin duayen isimlerinden, Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu ve Fen Lisesi Matematik Öğretmeni Bekir Kumbul düşüncelerini şu sözlerle paylaştı; “Okulumla gurur duyuyorum, çocuklarımla gurur duyuyorum. Sonuçlar harika. Biz ülkemize her yıl nitelikli gençler kazandırmak için canla başla çalışıyoruz. Etütler, deneme sınavları uygulayarak öğrencilerimize sınav pratiği kazandırıyoruz. Her adımımızı planlıyoruz. Enerjimizi doğru işler için harcıyoruz. Neticesinde bu güzel sonuçları alıyoruz.

Bir öğrencimizden söz edeceğim Celal Akış. AYT Türkiye Sayısal 117.’si olarak Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Müthiş bir durum bu çocuğa okulu tarafından kesintisiz burs verildi. Türkiye şartlarında aylık maaş/burs ve barınma. Yolu açık olsun. Sınavın açıklandığı gün biz 2023 ‘teki sınav sürecini başlattık. Bu hiç durmayan süreç. Bu yıl çok mutlu olduk, umarım bir sonraki yıl daha mutlu oluruz. Sonuçlar herkese hayırlı uğurlu olsun.”

Topçuoğlu, “Keyfimiz Yerinde”

Özel Akdeniz Yükseliş Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Halil Topçuoğlu ise YKS sonuçları ile ilgili şunlar söyledi; “Keyfimiz yerinde. Öğrencilerimizin aldığı sonuçlar bizleri çok mutlu etti. Şükürler olsun bir yılı daha zirvede tamamladık. Bize inananları mahcup etmedik. Eğitim, doğru ve sağlam bir temele sahip olmalı. Her adım doğru atılmalı. Bir dantel gibi süreç kusursuz işlenmeli. Yoksa sonuç hüsran olur. Anlık rüzgârlar sizi eğip bükebilir. İşte biz 2012’den beri eğitimi doğru sürdürmenin çabasındayız. İnsanın olduğu her yerde hata olabilir. Biz hatalarımızdan ders alarak hatalarımızı en aza indirerek yolumuza devam ediyoruz. Öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermek, onları geleceğe nitelikli hazırlamak ve nihayetinde ülkeye doğru insanlar kazandırmak bizim temel görevimiz. Bakıyorum ve gururla söylüyorum biz bu işi hakkıyla yapıyoruz. Gücümüzü bu ülke için çarpan kalplerimizden alıyoruz. Sadece kendimiz olmaya çabalıyoruz. Kendi ismimizle, kendi kampüsümüzdeki öğrencilerimizle yola çıkıyor, övünüyoruz.”

“Hiçbir Okulda “Dünya Şampiyonu” Apoleti Yok”

“Bugün Serik’teki hiçbir okulda “Dünya Şampiyonu” apoleti yok. Bunu neden söylüyorum: Hafta sonu televizyonda Türkiye Suudi Arabistan A Milli Hentbol Takımları’nın maçı vardı. Kadroya bakınca bu okulda dört yıl okumuş üç öğrencilerimizin ismini gördüm. İşte bu gurur! Doğru işler yapmanın gururu. Bu çocuklara yatırım yaptık. Onları ülkeye kazandırdık. Daha nicelerini de kazandıracağız.”

“Büyük İşler Başarıyoruz”

“Şimdi sonuçlara bakıyorum, bu yıl yirmi öğrencim tıp puanı ile çeşitli üniversitelere yerleşti. On öğrencim hukuk fakültesini kazandı. Öğretmenlikler, mühendislikler ve niceleri… Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları olarak ana sınıfından on ikinci sınıfa kadar tüm kademelerde yüksek nitelikteki öğretmenlerimizle büyük işler başarıyoruz. Tüm çalışanlarımıza sonsuz teşekkürler. Bizi on yedi yıldır destekleyen, teveccühleriyle çocuklarını bize emanet eden değerli velilerimize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Son söz çocuklarıma. Onlar bu ülkenin geleceği. Her alanda başarılı olacaklardır. Moda akımlara kapılmadan kendiniz, aileniz ve ülkeniz için çok çalışın. Yolunuz, bahtınız açık olsun.”

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

reklam

Aputkan, Aynur’u Altınla Ödüllendirdi
Belediye Başkanı Aputkan, Başpehlivan Aynur’u altınla ödüllendirdi....
7.10.2022 (0)
Halimoğlu Dünya Şampiyonu Oldu
Serik Belediyesi güreş antrenörü Aydın Halimoğlu veteranlar dünya şampiyonu oldu...
7.10.2022 (0)
Kadının Güçlenmesi İçin Kadın Dayanışması
Serik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Antalya Dokumapark’taki festi...
7.10.2022 (0)
Emin Çopur Vefat Etti
İlçemiz esnaflarından yağcı Emin Çopur, rahatsızlığı nedeniyle yaşamını yitirdi....
7.10.2022 (0)
Başpehlivan Şimşek Evliliğe İlk Adımı Attı
KIRKPINAR Başpehlivanı Serikli Cengizhan Şimşek, evliliğe ilk adımını attı. Şimş...
7.10.2022 (0)
Antalya'da Otel Servisi Devrildi: 9 Yaralı
Serik ilçesinde 5 yıldızlı bir otele ait personel servis midibüsü devrildi. Kaza...
7.10.2022 (0)
ATSO'da Seçimin Galibi Davut Çetin
ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO), yönetim kurulu seçiminde Davut Çetin...
7.10.2022 (0)
Borsa Meclisi, 'Çandır' Dedi
ANTALYA Ticaret Borsası (ATB), organ seçimlerinin ikinci aşaması olan yönetim ku...
7.10.2022 (0)
İlk Kutlama Ailesinden
ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden seçilen Dav...
7.10.2022 (0)
Meslek Liseleri Fabrika Gibi
ANTALYA'da, 'fabrika' gibi çalışılan meslek liselerinde öğrencilerin üretim ve h...
7.10.2022 (0)