Foto Galeri WebTV

23 Kasım 2022 Çarşamba  17:39
OLUMSUZLUĞA TAVİZ VERİLMEYECEK
Ersin Yazıcı, kış mevsiminin yaklaşılmasıyla birlikte trafikte alınan tedbirlerin ve yapılan hazırlıkların değerlendirildiği, '2022-2023 Yılı Kış Mevsimi Trafik Tedbirleri Toplantısı'na başkanlık etti
 

QR Kodu
 

ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, kış mevsiminin yaklaşılmasıyla birlikte trafikte alınan tedbirlerin ve yapılan hazırlıkların değerlendirildiği, '2022-2023 Yılı Kış Mevsimi Trafik Tedbirleri Toplantısı'na başkanlık etti. Vali Yazıcı, "Her hangi bir yolun saatlerce kapalı kalması hiçbir şekilde açıklanamaz. Kimsenin beklemeye tahammülü yok. Dünyadaki en kıymetli şey zaman. Olaylara anında müdahale etmemiz lazım" dedi.

Kış mevsimi süresince trafik güvenliğinin sağlanması, kazaların önlenmesi ve trafik akışının kesintisiz olarak sürdürülebilmesi amacıyla alınacak trafik tedbirleri ve yapılan hazırlıkların değerlendirildiği, '2022-2023 Yılı Kış Mevsimi Trafik Tedbirleri Toplantısı' Vali Ersin Yazıcı başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Yazıcı'nın yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, ilgili kurum müdürleri ve görevliler katıldı.

OLUMSUZLUĞA TAVİZ VERİLMEYECEK

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıda, kış mevsiminde oluşan olumsuz hava koşulları nedeni ile meydana gelebilecek trafik kazalarını önlemek ve trafik güvenliğine yönelik diğer olumsuzluklar dikkate alınarak vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla alınacak tedbirler görüşüldü. Trafikte kış mevsimi tedbirleri kapsamında alınması gereken önlemler ile ilgili sunumların yapıldığı toplantıda Vali Yazıcı, kış mevsiminin olumsuz yöndeki etkilerinin azaltılması ve aksamaya meydan vermemek için tam koordinasyon sağlanması gerektiğine dikkat çekti. Toplantıyı her yıl düzenli olarak yaptıklarını ve geçen yıl başarılı bir kış sezonu geçirdiklerini aktaran Vali Yazıcı, "Geçen yıl başarılı bir kış mevsimi geçirdik. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu yıl da geçen seneki başarıyı iyi koordine olarak tekrarlayıp vatandaşlarımızın hiçbir mağduriyet yaşamaması için çok çalışacağız" dedi.

'İYİ KOORDİNE OLMALIYIZ'

Antalya'nın uygun iklim koşulları nedeniyle sadece belli noktalarında kış şartlarının etkili olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, şunları kaydetti: "Bu konu Antalya için zor bir konu değil. Çünkü uygun iklim koşulları nedeniyle sadece belli noktalarımız da sıkıntılar oluyor. Akseki-Konya yolu ve İbradı tarafından olumsuz hava şartlarından dolayı bazı tedbirler almamız gerekiyor. Burada yaşanabilecek olumsuzluklara ve yol kapanmalarına karşı emniyet, jandarma ve karayolları ekiplerimiz her zaman iyi koordine olmalı. Çünkü krizleri yönetmenin olmazsa olmazı iyi koordine olmak ve iyi iletişim kurmaktır. Dolayısıyla iyi koordine olduğumuzda bütün işlerin olduğu gibi bunun da üstesinden gelebiliriz. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi ekiplerimizin koordinasyon ve iletişimi en üst düzeyde tutarak olumsuzluklara mahal vermeyeceğine yürekten inanıyorum."

'EN KIYMETLİ ŞEY ZAMAN'

Günümüz koşullarında her saniyenin çok önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Devlet olarak vatandaşımıza karşı sorumluluklarımız var. Vatandaşımızın ihtiyaçlarını karşılamak, güvenliğini sağlamak bizim görevimiz. Her türlü imkânımız var, insan kaynağımız da var. Dolayısıyla vatandaşımızı hiçbir hizmetten mahrum bırakmamalı, bekletmemeliyiz. 2022 yılına geldik. Her hangi bir yolun saatlerce kapalı kalması hiçbir şekilde açıklanamaz. Kimsenin beklemeye tahammülü yok. Dünyadaki en kıymetli şey zaman. Olaylara anında müdahale etmemiz lazım. Türkiye Cumhuriyeti devletinin her türlü gücü ve imkânı var. Sırf koordine olamadığımız için insanlarımızı mağdur etmeye hakkımız yok. Bu sebeple geçen seneki yaptığımız gibi aynı titizlik ve hassasiyetle çalışmalarımızı en iyi şekilde yöneteceğiz. Biz de bu motto ile vatandaşlarımızın mağdur olmaması için tedbirlerimizi en iyi şekilde alıp çalışmalarımızı ona göre yürüteceğiz" ifadelerini kullandı.

'2022-2023 Yılı Kış Mevsimi Trafik Tedbirleri Toplantısı'nda İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Önder Kavak, Karayolları 13. Bölge Müdürü Ahmet Gülşen, Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü Tesisler ve Bakım Baş Mühendisi Ferdi Taş kurumların uyguladığı tedbirler ve kriz anında yapılacak çalışmalar hakkında sunum yaptı.(DHA)

 
 

 

 

 

reklam

Organ ve Kök Hücre Nakli, Kan İhtiyacını Artırıyor
“Antalya, organ nakli ve kök hücre nakli konusunda Türkiye'de başı çeken şehirl...
3.12.2022 (0)
MYP 'Genişletilmiş İstişare Toplantısı' Yapıyor
MYP tarafından Manavgat ilçesindeki bir otelde düzenlenen 'Genişletilmiş İstişar...
3.12.2022 (0)
AŞT Türkiyenin En Modern Tiyatro Sahnesine Kavuştu
ANTALYA Şehir Tiyatrosu, yeni oyunları ve 830 kişilik koltuk kapasiteli iki yeni...
3.12.2022 (0)
Engelliler İçin 374 Kilo Kapak Topladılar
Çağlayan İlkokulu 4C sınıfı öğrencileri,topladıkları plastik kapakları, 3 Aralık...
3.12.2022 (0)
Kara Akbaba Doğaya Salındı
Üzerindeki çipten konumu belirlenen kuş, alınıp Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşa...
3.12.2022 (0)
Akdeniz'de 'Ustura Gagalı' Kuşu Aranıyor
Kuş gözlemcileri son günlerde Türkiye kuş türü listesine 498'inci tür olarak, ye...
3.12.2022 (0)
Engelliler Haftası Nedeniyle 'Farkındalık Korteji'
ANTALYA'da 3 Aralık 'Dünya Engelliler Günü' nedeniyle Otizm, Yaşam ve Gençlik Sp...
3.12.2022 (0)
2 Bin 800 Kilometre Pedal Çevirecek
Trafikte Bisikletlilerin Varlığına Dikkat Çekmek İçin 2 Bin 800 Kilometre Pedal ...
3.12.2022 (0)
Rus Sanatçı Plastik Heykelleriyle Dikkati Çekiyor
Güzel Amirova, çöp poşetinden plastik şişeye, gazoz kapağından plastik klipslere...
3.12.2022 (0)
Göz Tansiyonu Konusunda Dikkatli Olun
''Çocuk Ve Yenidoğanlarda Göz Tansiyonu Konusunda Dikkatli Olun'' Uyarısı...
3.12.2022 (0)