Foto Galeri WebTV

2 Aralık 2022 Cuma  17:57
Yazıcı, Serik’te Öğrencilerle Kitap Okudu
Antalya Valisi Ersin Yazıcı, 'Antalya'da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma' (AHENK) projesi kapsamında 58'inci okul ziyaretini Serik İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne gerçekleştirdi.
 

QR Kodu
 

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, 'Antalya'da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma' (AHENK) projesi kapsamında 58'inci okul ziyaretini Serik İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne gerçekleştirdi.

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Vali Yazıcı'ya Serik Kaymakamı Cemal Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, İlçe Milli Eğitim Müdür İkram Ekiz, Serik Jandarma Komutanı Ayhan Aktürk, Serik Emniyet Müdürü Mehmet Tatar eşlik ettiler. Serik İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyareti kapsamında Vali Yazıcı, ilk olarak okul kütüphanesi ve ilk yardım kursunu ziyaret ederek bilgi aldı. Vali Yazıcı daha sonra öğrencilerle kitap okuyup yalan, dostluk ve kitap üzerine sohbet etti.

'BAŞARAMAYACAĞINIZ HİÇBİR ŞEY YOK'

Sohbette öğrencilerin hayallerini sorarak kendi hayallerinden örnekler veren Vali Yazıcı, şöyle konuştu; "Bu dönemlerde hepimizin hayalleri olur. Benim de bir hayalim vardı. Üniversiteyi İstanbul'da okumak. Ben bu hayalimi başardım. İnanıyorum ki hayal edip peşinde koşarsanız başaramayacağınız hiçbir şey yok."

Öğrencilerle karşılıklı soru-cevap şeklinde devam eden etkinlikte onları en çok neyin rahatsız ettiğini soran Vali Yazıcı; “Bu anketi birçok okulda yaptım. Anket sonucunda yüzde 75 oranında yalan söylenmesi çıktı. Kendimize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasını da yapmamalıyız. Ben yalanı yaşamıma hiçbir şekilde sokmuyorum, sokmam da. Çünkü siz yaparsanız karşı tarafa da yapma hakkı veriyorsunuz" diye konuştu.

VALİ AMCANIZIN NASİHATI

Öğrencilere dostla arkadaş arasındaki farkı soran Vali Yazıcı, "Benim bir dostum var. Onunla hemen hemen her gün buluşuyorum. Size asla ihanet edip yanlış yapmaz. Kendi bildiğini söyler. Zor zamanlarınızda sizi başka dünyalara götürür. Bu dostumun adı kitap. Benim en iyi dostum kitap. Sizlerin de dostlarınızdan biri mutlaka kitap olsun. Bunu düzenli kitap okuyan birisi olarak söylüyorum. Bu da size Vali amcanızın nasihati olsun" ifadelerini kullandı.

'AKLINIZA YATAN HAYAT KORİDORLARINA GİRİN'

Öğrencilerin hayatlarıyla ilgili önemli bir tercih dönemine girdiklerine vurgu yapan Vali Yazıcı, sözlerine şöyle devam etti; "Hepimiz yaşamımız için ekmek parası kazanmak zorundayız. Bence gönlünüzden geçen, aklınıza yatan hayat koridorlarına girin. İş hayatınız büyük oranda sosyal çevrenizi oluşturacak. Bu hayati kararı birkaç yıl içerisinde verip hayat koridoruna girmiş olacaksınız. Sizler de büyük ihtimalle gittiğiniz üniversitedeki bölümlerle ilgili iş hayatına atılacaksınız. İş hayatınızda evlilik hayatınızda bu kararlara göre şekillenecek. Bu çok önemli bir karar dönemi. Her şey gönlünüzce olsun. İnşallah başarılarla dolu bir yaşamınız olur. "Öğrencilerle sohbetin ardından okulun öğretmenleriyle bir araya gelen Vali Yazıcı, AHENK projesinin önemini anlattı.

Haber Merkezi

 
 

 

 

 

reklam

Çalık: “Eğitim-Öğretimin Markası Olduk”
AYK Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık: “Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları o...
2.02.2023 (0)
Öğrenciler Serik’e Döndü
Erasmus projesi kapsamında Almanya'ya giden Yükselişli öğrenciler Serik’e döndül...
30.01.2023 (0)
Cumalı’da Öğrenciler Mutlu
Geçtiğimiz hafta karnelerini, ödüllerini ve hediyelerini alarak tatile çıkan Cum...
26.01.2023 (0)
Serik, Fen Lisesi’ne Kavuştu
Serik’in ve eğitim camiasının yıllardır beklediği, özlemi olan Serik Fen Lisesi ...
25.01.2023 (0)
Akçaalan’da Karne Heyecanı
Akçaalan İlkokulu öğrencileri de karne heyecanı yaşadılar....
23.01.2023 (0)
Yarıyıl Tatili Başladı
Serik'te yaklaşık 27 bin öğrenci tatil zilinin çalmasıyla yarıyıl tatiline çıktı...
20.01.2023 (0)
Miniklerin Okuma Bayramı
Akçaalan İlkokulu 1’inci sınıf öğrencileri tarafından ‘Okuma Bayramı’ düzenlendi...
19.01.2023 (0)
Alacami’den Zeka Oyunları Geçti
‘Göster Zekanı Serik’ Projesinin ikinci etkinliği Alacami Mahallesi’nde yapıldı....
18.01.2023 (0)
Öğrencilerden ‘Değerli Takvim’
Şehit Hasan Güçlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde AHENK Projesi kapsamında ...
17.01.2023 (0)
Antalya’yı Temsil Ettiler
Serik Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu TÜBİTAK final...
4.01.2023 (0)