Foto Galeri WebTV

19 Ocak 2023 Perşembe  17:27
Ekiz: “Sizler Bu Ülkenin Geleceğisiniz”
Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz’den, öğrencilere; “Karne heyecanınızı ben de paylaşıyorum. Unutmayın sizler bu ülkenin geleceğisiniz.”
 

QR Kodu
 

Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz’den, öğrencilere; “Karne heyecanınızı ben de paylaşıyorum. Unutmayın sizler bu ülkenin geleceğisiniz.”

Serik İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi sebebi ile bir mesaj yayınladı. Serik’teki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören 28 bini aşkın öğrencinin yarıyıl tatiline gireceğini ifade eden Ekiz tüm öğrencilere güzel bir tatil geçirmelerini diledi.

Öğrencilerin karne heyecanlarını paylaştığını belirten Ekiz, anne babalara da önerilerde bulundu. Öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda geçirilecek bir tatilin aile içi ilişkilerin gelişmesi, birlikteliklerin artması açısından bir fırsat oluşturacağını ifade eden Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz öğrencilere, ‘Unutmayın sizler bu ülkenin geleceğisiniz.” Dedi

“28 Bin 500 Öğrencimiz Yarıyıl Tatiline Girecek”

Serik İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz karne mesajında şu ifadelere yer verdi; “2022-2023 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini yöneticilerim, öğretmenlerim, değerli velilerim ve sevgili öğrencilerim ile birlikte 20 Ocak 2023 Cuma günü tamamlayacağız. Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim okullarında eğitim gören 28.500 öğrencimiz yarıyıl tatiline girecektir.

Sevgili öğrencilerim; Sizler ülkemizin geleceği, evimizin neşesi, milletimizin saygın birer ferdisiniz. Ülkemizin güçlü yarınları adına sizlere güvenimiz tamdır. Sizlerin bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler olarak yetişiyor olarak görmek bizleri her zaman sevindiriyor. Bu dönem sizler ile birlikte sosyal, kültürel, akademik, sportif vb. alanlarda güzel çalışmalar gerçekleştirdik. İlçemizi, ilimizi en iyi şekilde temsil ettiniz. Tüm bu güzellikler için sizlere çok teşekkür ederiz.”

“Heyecanınızı Ben De Paylaşıyorum”

“Şunu bilmenizi isterim ki aldığınız karne sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın bir belgesidir. Önemli olan yarınlara hazırlandığınız bu günlerde eksiklerinizi görmeniz ve çalışmaya devam etmenizdir. Karne heyecanınızı ben de paylaşıyorum. Unutmayın sizler bu ülkenin geleceğisiniz.

Kıymetli anne-babalar, çocuklarımız, bizim en değerli varlıklarımızdır. Onlar için ne kadar çok çalışsak azdır. Tatil döneminin sağlıklı bir şekilde planlanması ve değerlendirilebilmesi açısından sizler de dikkatli olmalı, tatilin nitelikli bir şekilde değerlendirilmesi sağlanmalıdır. Bu süreçte şunu daima göz önünde bulundurmalıyız: Öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda geçirilecek bir tatil aile içi ilişkiyi geliştirme, duygusal birlikteliklerin artması ve birlikte geçirilen nitelikli vakitler açısından da bir fırsat oluşturacaktır.

“Sizlerle Birlikte Her Geçen Gün Daha İyiye Ulaşacağımıza İnanıyorum.”

Değerli öğretmen arkadaşlarım; Yarınlarımızın teminatı öğrencilerimiz için eğitim-öğretim dönemi boyunca göstermiş olduğunuz üstün gayret ve çabalarınız içim her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mesuliyet duygusu, azim, kararlılık ve iyi fikirlerin doğuşuna kaynaklık eden heyecanımızla birlikte yürümeye devam edeceğiz. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları; bilgili ve kültürlü olmalarının yanı sıra bizi biz yapan değerlerimizle ile yetişmeleri için eğitim ortamlarımızın niteliğini artırarak sizlerle birlikte her geçen gün daha iyiye ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemini tamamladığımız bugünde, sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımı ve kıymetli velilerimizi kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak ikinci dönemde tekrar buluşmak ümidiyle. İyi tatiller.”

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

reklam

Polise 2 Yeni Araç
Serik İlçe Emniyet Müdürlüğüne 2 yeni araç takviyesi yapıldı....
4.02.2023 (0)
İlçe Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Serik Kaymakamlığınca 2022-2023 yılı değerlendirme ve planlama toplantısı Kaymak...
4.02.2023 (0)
Kanser Hastası Genç Kız Hayatını Kaybetti
Antalya'da kemik ve akciğer kanseri 20 yaşındaki Havva Nur Aydın, tedavi gördüğü...
4.02.2023 (0)
''Makasın Kapanmama Riski Var''
ATSO Başkanı Bahar: Gelir-Yaşam Maliyeti Makasının Kapanmama Riski Var...
4.02.2023 (0)
Antalya'dan Görüntülendi
ANTALYA'da 2 bin 500 rakımdaki TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nin 'Aygöz' adlı ufuk te...
4.02.2023 (0)
Erbaş, Antalya'da Hutbe İrat Etti
Ali Erbaş, ''Zamanın ramazana aktığı bu üç ayları güzel başlangıçlara vesile kıl...
4.02.2023 (0)
Bitter Çikolata Ve Kakaoda 'Kurşun' Tehlikesi
GIDA Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ali Manavoğlu, çikolata ve kakao ku...
4.02.2023 (0)
ATSO'dan Kaleiçi'ne Tam Destek
ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Ali Bahar ve yönetim kurulu üyeler...
4.02.2023 (0)
TUTUKLANDI
Karabulut, savcılıkta verdiği ifade sonrası sevk edildiği mahkeme tarafından tut...
4.02.2023 (0)
AKS'nin Yeni Sergisi; Asker Ve Ressam
AKS, Cumhuriyet'in 100'üncü yılını 7 Şubat günü açılacak 'Meşrutiyet'ten Cumhuri...
4.02.2023 (0)