Foto Galeri WebTV

4 Şubat 2023 Cumartesi  17:31
ATSO'dan Kaleiçi'ne Tam Destek
ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Ali Bahar ve yönetim kurulu üyeleri, tarihi Kaleiçi Semti'nde bulunan ATSO üyelerinin sorunlarını tespit etmek için çalışma başlattı.
 

QR Kodu
 

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Ali Bahar ve yönetim kurulu üyeleri, tarihi Kaleiçi Semti'nde bulunan ATSO üyelerinin sorunlarını tespit etmek için çalışma başlattı. Başkan Ali Bahar, "Bizim anlayışımız sonuç alıncaya kadar sorunun peşini bırakmadan, çözüm için gayret göstermektir" dedi.

ATSO Başkanı Ali Bahar, Başkan Yardımcısı Fatih Kabadayı, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Murat Totoş, Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Hacısüleyman, 36. Grup Meslek Komite Başkanı ve Kaleiçi Otelciler ve Esnaflar Derneği Başkanı Hasan Yetkil, Kaleiçi Kültür ve Yaşam Derneği Başkanı Fikret Çağan ve ATSO Meclis üyeleriyle beraber, Kaleiçi'ndeki ATSO üyelerini ve esnafı ziyaret etti. ATSO Başkanı Bahar, öneri ve beklentiler hakkında bilgiler aldı. ATSO Başkanı Ali Bahar ve yönetim kurulu üyeleri, esnaf turundan sonra Antalya Kültür Sanat'ta (AKS) düzenlenen toplantıda, bölgede faaliyet gösteren ATSO üyeleri, Kaleiçi esnafı, esnaf temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.

'ATSO HERKESE FAYDA SAĞLAYAN BİR KURUM OLACAK'

Toplantıda konuşan Başkan Ali Bahar, yönetim kurulu olarak ilk bölgesel toplantıyı Kaleiçi'nde yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydetti. ATSO'nun herkese fayda sağlayan bir kurum haline gelmesinin öncelikli hedefleri olduğunu aktaran Başkan Bahar, "Öncelikle 'Antalya Ticaret Sanayi Odası para almaktan başka ne işe yarar' algısını 2 yıl içerisinde yıkacağımızı söyledik. ATSO'nun herkese fayda sağlayan bir kurum haline gelmesi, öncelikli hedefimizdir. Bunun için gerçekten çok çalışıp, çok emek vereceğiz. Gördüğünüz gibi hem yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla, hem AR-GE çalışanlarımız, hem de profesyonel arkadaşlarımızla yanınızdayız. Konuştuğumuz her şey burada not edilecek ve bunların lobisi yapılacak" dedi.

'ÜYELERİMİZLE AYNI ZEMİNE BASACAĞIZ'

Başkan Bahar, ATSO'nun "Antalya'nın en büyük sivil toplum kuruluşudur" söylemi yerine, "ATSO, Antalya'nın en büyük lobi kuruluşudur" söylemini benimsediklerini ifade etti. ATSO Başkanı Bahar, şöyle konuştu; "En büyük lobi kuruluşu demek kalkıp sizin için koşacağız demektir. Bizim anlayışımız bu şekildedir. Bize, bölgeyle ilgili her şeyi anlatmanızı rica ediyoruz. Sizler için buradayız. Size çok yakınız. Biz başkancılık oynamaya gelmedik. Sizinle aynı zemine basacağız. Sonuç alıncaya kadar da sorunun lobisini yapacağız. İcra konusunda inatçıyız. Sorunlarınıza bu şekilde yaklaşıp çözme gayreti içinde olacağız."

ESNAFIN TALEPLERİ

Toplantıda konuşan esnaf dernek temsilcileri, muhtarlar ve ATSO üyeleri, bölgenin dilenci sorunu ve imajı, araç trafiği, metruk binalar ve görsel kirliliği, otellere kadar ulaşan gürültü sorunundan dert yandı. Bölge esnafı ayrıca, kirlilik ve çöp sorunundan dert yanarken, bölgesin kurumsal bir kimliğe kavuşması ise kısa, orta ve uzun vadede planlar yapılmasını talep etti.(DHA)

 
 

 

 

 

reklam

Antalya'da Turizm Sektörü, Yaz Sezonuna Hazır
Yaklaşık 150 ülkeden turist ağırlayan Antalya'da turizm sektörü, bu yıl özellikl...
25.03.2023 (0)
Antalyalı Hayırseverden Kepez'e Sağlık Merkezi
VALİ Ersin Yazıcı, hayırsever Süleyman Akbıyık ile Kepez ilçesinde yapılacak ola...
25.03.2023 (0)
Side'de Gezi Güzergahı Oluşturuluyor
Antik Ve Modern Yaşamın İç İçe Olduğu Side'de Gezi Güzergahı Oluşturuluyor...
25.03.2023 (0)
Bakan Çavuşoğlu, Depremzedelerle Birlikte Yaptı
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ramazanın ikinci iftarını; 6 Şubat'ta meydana...
25.03.2023 (0)
'Enkaz Arkeolojisi'yle 288 Eser Kurtarıldı
KÜLTÜR Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, depremde yıkılan ...
25.03.2023 (0)
Kahve Tarlaları Kuşların Beslenme Düzenini Bozuyor
Kuşların temel besinlerini azaltarak, hayatta kalabilmeleri için beslenme düzenl...
25.03.2023 (0)
Depremzede Çocukların Yaraları Sanatla Sarılıyor
AKDENİZ Üniversitesi yerleşkesinde ve Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında konuk edi...
24.03.2023 (0)
Turizm Öğrencileri Sektörde İstihdam Edilecek
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen ve turizm bölümlerind...
24.03.2023 (0)
A Kategorisi İkinci Ayağı Belek’te Başladı
Türkiye Golf Federasyonu (TGF) tarafından düzenlenen ve 2023 faaliyet takviminde...
24.03.2023 (0)
'Su Kaynaklarımızı Tüketiyoruz'
ANTALYA Tarım Konseyi (ATAK) ile Antalya Ticaret Borsası (ATB), Dünya Su Günü'nd...
24.03.2023 (0)