Foto Galeri WebTV

14 Mart 2023 Salı  16:44
Çalık: “Turizm Elçisiyiz”
Necmettin Çalık; “Serik’imizi ve okulumuzu, Avrupa’ya ve Dünya’ya açmaya devam ediyoruz. Hem turizm elçiliği yapıyoruz hem eğitim sistemimizi dünyaya tanıtıyoruz.”
 

QR Kodu
 

Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık; “Serik’imizi ve okulumuzu, Avrupa’ya ve Dünya’ya açmaya devam ediyoruz. Hem turizm elçiliği yapıyoruz hem eğitim sistemimizi dünyaya tanıtıyoruz.”

Romanyalı öğrenciler, Erasmus programı kapsımda Akdeniz Yükseliş Koleji (AYK) misafiri oldular. Akdeniz Yükseliş Koleji ve Romanya’nın Oltenia bölgesine bağlı Dolj ilinde bulunan Terpeziţa’da bulunan Şcoala Gimnaziala Terpeziţa (Secondary School) okulu geri dönüşüm ve sağlıklı beslenme konulu Erasmus+ programı ortakları olarak çalışmalarını sürdürüyorlar.

İlk olarak proje kapsamında Romanya’ya giderek proje kapsamında Şcoala Gimnaziala okuluna konuk olmuşlardı. Şimdi ise Şcoala Gimnaziala Terpeziţa okulu öğrencileri ile birlikte Akdeniz Yükseliş Koleji’ne misafir oldu.

Konuk ekibi Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık, Yükseliş Koleji Müdürü Savaş Sargın, idareciler, öğretmenler ve öğrenciler karşıladılar.

Akdeniz Yükseliş Koleji yetkilileri konu ile ilgili olarak şu bilgiler verdiler; “Erasmus+ projesi kapsamında Romanya'dan misafirlerimiz okulumuza geldi. Proje amacımız doğrultusunda okulumuz ilkokul öğrencilerinin yapmış olduğu geri dönüşüm üzerinde gösteriler izlendi. Ardından öğrencilerimizin hazırlamış oldukları dans gösterisi izlendi. Proje ortaklarımız bu hafta sonuna kadar bizimle birlikte olacaklar. Etkinliklerimiz devam edecek.”

Çalık: “Eğitim Sistemimizi Dünyaya Tanıtıyoruz”

Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık ise şunları söyledi; “Öncelikle bizleri daha önce ülkelerinde misafir eden Romanya’nın Şcoala Gimnaziala Terpeziţa okuluna teşekkür ediyorum ve kendilerine hoş geldiniz diyorum. Kurulduğumuzdan buyana olduğu gibi ilçemizi ve okulumuzu, Avrupa’ya ve Dünya’ya açmaya devam ediyoruz. Hem turizm elçiliği yapıyoruz hem eğitim sistemimizi dünyaya tanıtıyoruz. Çocuklarımızın, donanımlı, eğitimli öz güvenli olması için her türlü çabayı gösteriyoruz, fedakarlıklardan kaçınmıyoruz. Bunda sonra da Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları olarak en yükseğe koyduğumuz başarı çıtasını, Serik’imiz, Antalya’mız ve ülkemiz için daha da yükseltmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

reklam

Öğrenciler Çiçek Diktiler
Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri, Sueno Otel görevlileri ile birlikte bit...
24.03.2023 (0)
Öğrencilerden Şahin’e Ziyaret
Kaymakam Cemal Şahin, kendisini makamında ziyaret eden Tekeli İlkokulu öğrencile...
24.03.2023 (0)
Eko-Okul Projesi Devam Ediyor
67 ülkede uygulanmakta olan Eco-School (Eko-Okul) Projesi Mehmet Akif Ersoy Orta...
22.03.2023 (0)
Akçaalan 3’te 3 Yaptı
Akçaalan İlkokulu öğrencileri, İlçe Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası’nda ...
21.03.2023 (0)
Çalık: “Turizm Elçisiyiz”
Necmettin Çalık; “Serik’imizi ve okulumuzu, Avrupa’ya ve Dünya’ya açmaya devam e...
14.03.2023 (0)
Genç Yetenekler Yarınlara Hazırlanıyor
Serik Anadolu Lisesi bilim ve sanat alanında yaşama genç yeteneklerini geleceğe ...
14.03.2023 (0)
Zirvede Serik’i Temsil Ettiler
2023 Mind Summit Zeka Sporları ve Oyunları Zirvesi Antalya’da yapıldı. Zirveye S...
7.02.2023 (0)
Çalık: “Eğitim-Öğretimin Markası Olduk”
AYK Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Çalık: “Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları o...
2.02.2023 (0)
Öğrenciler Serik’e Döndü
Erasmus projesi kapsamında Almanya'ya giden Yükselişli öğrenciler Serik’e döndül...
30.01.2023 (0)
Cumalı’da Öğrenciler Mutlu
Geçtiğimiz hafta karnelerini, ödüllerini ve hediyelerini alarak tatile çıkan Cum...
26.01.2023 (0)