Foto Galeri WebTV

15 Mart 2023 Çarşamba  15:11
‘Serik’te Aç Kaldım, Açıkta Kaldım’ Dedirtmediler
Kaymakam Şahin; “Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Serikliler, Serik’e gelen hiç kimseye ‘Serik’te aç kaldım açıkta kaldım’ dedirtmediler.
 

QR Kodu
 

Kaymakam Şahin; “Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Serikliler, Serik’e gelen hiç kimseye ‘Serik’te aç kaldım açıkta kaldım’ dedirtmediler.

Kaymakam Cemal Şahin gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette gerçekleştirdiğimiz sohbette Serik’te bulunan depremzede vatandaşlar, Serik tarafında yapılan yardımlar gibi konularda Kaymakam Şahin bilgiler verdi.

Serik’te bugün itibariyle yaklaşık 11 bin 500 depremzedeye olduğunu belirten Kaymakam Cemal Şahin, vatandaşlara yardımların devam ettiğin belirtti. Bin 100 civarında depremzede öğrencinin ise Serik’teki çeşitli kademelerdeki okullarda eğitimlerine devam ettiğini belirten Kaymakam Cemal Şahin deprem bölgesine ve depremzedelere yardımlarından ve desteklerinde dolayı Serikli vatandaşlara teşekkür etti.

“Serik'te Yaklaşık 11 Bin 500 Depremzede Var”

Serik Kaymakam Cemal Şahin konu ile ilgili olarak şu bilgileri verdi; “Konaklama tesislerinde pansiyonlarda yurtlarda şu anda toplam 3 bin 330 depremzede vatandaşımız var. Bu vatandaşlarımızdan 2 bin 550’si otellerde geri kalan 780 kişi ise yurtlarda ve misafirhanelerde kalıyorlar. Evlerde ise 8 binin üstünde vatandaşımız bulunuyor. Kaymakam Cemal Şahin Serik'te bulunan yaklaşık 11 bin 500 depremzedeye her türlü giyim, gıda ve benzeri gibi yardımların yapıldığı ve devam ettiğini belirtti.

“Bin 100 Öğrenci Eğitimlerini Serik’te Sürdürüyor”

Depremzede öğrencilerimizi de okulsuz bırakmadık. Herkesi ikamet ettiği yerdeki en yakın okula yerleştirdik. Şu anda yaklaşık Bin 100 civarında depremzede öğrencimiz Serik'teki okullarda eğitim görüyor. Onların da gerekli ihtiyaçları, kırtasiye ve okul ihtiyaçları karşılanmış durumda. Ayrıca eğer öğrencimizin ikamet ettiği yer ile okul arasında 2 kilometreden fazla mesafe varsa bununda ulaşımını sağlıyoruz.”

“İyi Bir Organizasyon Yaptık”

“Depremi ilk gününden itibaren Serik Gençlik Merkezi’nde Afet Koordinasyon Merkezi oluşturduk. Ayrıca Çınar altında Serik Belediyesi ile birlikte yardım toplama merkezi oluşturduk. Afet Koordinasyon Merkezimiz sayesinde gelen depremzede vatandaşlarımızın kayıtlarını yaptırıp sıcak yemeklerini verip konaklamasını yaptırıp daha sonra kalacakları otel, yurt ya da misafirhanelere ulaşımlarını sağladık. Bu geçen süreçte Serik olarak oldukça iyi bir organizasyon gerçekleştirdiğimizi söyleyebilirim.”

“Serikli Vatandaşlarımıza Teşekkür Ediyorum”

“Serik'te varıyla, yoğuyla, bütün imkanları ile 7’den 70'e herkes hayırseverlik, yardımseverlik gösterdi. İlk günleri deprem bölgesine Serikli vatandaşlarımızın katkıları ile tırlar, kamyonlar, giyim, gıda vb. yardımlar gitti şu anda da konteynerler gidiyor.

Daha sonra ise Serik'e gelen depremzede vatandaşlarımız için yine aynı şekilde Serikli vatandaşlarımızın ve kurumlarımızın yardımları devam etti. Serikli vatandaşlarımız her türlü desteği ev sahipliğini gösterdiler.

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Serikliler, Serik’e gelen hiç kimseye Serik’te aç kaldım açıkta kaldım dedirtmediler.

Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hem bir idare hem amiri olarak hem deprem bölgesinin bir ferdi olarak depremde de yakınları olan bir kişi olarak Seriklilere teşekkür ediyorum.”

Haber: Osman Türkçe

 
 

 

 

 

reklam

Antalya'da Turizm Sektörü, Yaz Sezonuna Hazır
Yaklaşık 150 ülkeden turist ağırlayan Antalya'da turizm sektörü, bu yıl özellikl...
25.03.2023 (0)
Antalyalı Hayırseverden Kepez'e Sağlık Merkezi
VALİ Ersin Yazıcı, hayırsever Süleyman Akbıyık ile Kepez ilçesinde yapılacak ola...
25.03.2023 (0)
Side'de Gezi Güzergahı Oluşturuluyor
Antik Ve Modern Yaşamın İç İçe Olduğu Side'de Gezi Güzergahı Oluşturuluyor...
25.03.2023 (0)
Bakan Çavuşoğlu, Depremzedelerle Birlikte Yaptı
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ramazanın ikinci iftarını; 6 Şubat'ta meydana...
25.03.2023 (0)
'Enkaz Arkeolojisi'yle 288 Eser Kurtarıldı
KÜLTÜR Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, depremde yıkılan ...
25.03.2023 (0)
Kahve Tarlaları Kuşların Beslenme Düzenini Bozuyor
Kuşların temel besinlerini azaltarak, hayatta kalabilmeleri için beslenme düzenl...
25.03.2023 (0)
Depremzede Çocukların Yaraları Sanatla Sarılıyor
AKDENİZ Üniversitesi yerleşkesinde ve Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında konuk edi...
24.03.2023 (0)
Turizm Öğrencileri Sektörde İstihdam Edilecek
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen ve turizm bölümlerind...
24.03.2023 (0)
A Kategorisi İkinci Ayağı Belek’te Başladı
Türkiye Golf Federasyonu (TGF) tarafından düzenlenen ve 2023 faaliyet takviminde...
24.03.2023 (0)
'Su Kaynaklarımızı Tüketiyoruz'
ANTALYA Tarım Konseyi (ATAK) ile Antalya Ticaret Borsası (ATB), Dünya Su Günü'nd...
24.03.2023 (0)