Foto Galeri WebTV

20 Mayıs 2015 Çarşamba  18:25
Serik, Tramvay Bekliyor
Antalya -Havalimanı-Aksu-EXPO hattına uzanacak olan tramvay hattı için Serik hala geç kalmış değil. Serik kamuoyu seçim öncesi tramvay durağı bekliyor.
 

QR Kodu
 

Antalya -Havalimanı-Aksu-EXPO hattına uzanacak olan tramvay hattı için Serik hala geç kalmış değil. Serik kamuoyu seçim öncesi tramvay durağı bekliyor.

Yaklaşık 200 trilyonluk bir proje olan ve Serik sınırına kadar gelecek; hatta Serik'e de uzanması gündemde olabilecek, Antalya -Havalimanı-EXPO raylı sistem referandum ile ilgili olarak daha önce de yazılar yazmış haberler yapmıştık. Serik'te vatandaşlar raylı sistem hattının Aksu İlçesi'ni geçerek EXPO 2016 alanına kadar gelmesi projesi ile birlikte heyecanlanmış ve bu hattın Serik'e de uzanması gerektiğini belirtmişlerdi. EXPO 2016'nın açılacağı tarih olan Nisan 2016'ya az bir süre kalmasına rağmen tramvayın Serik'e gelmesi ile ilgili siyasilerden henüz bir ses çıkmadı.

Antalya için yapılacak en büyük yatırımlardan biri olduğu belirtilen Antalya Meydan-Havalimanı-EXPO raylı sistem hattının ilçemize gelmesi ile ilgili siyasi partilerin Milletvekili Adayları, Antalya İl Başkanları ya da İlçe Başkanları şimdiye kadar bir yorumda bulunmadılar. Ya da basına bir açıklama yapmadılar veya bizlerin gözünden kaçtı. Ancak açıklama yapılmış olsa dahi bu hafta siyasilerin bu konuda yine bir açıklama yapmaları kamuoyu tarafından bekleniyor. EXPO'ya kadar gelecek olan ve Serik'e de uzanması muhtemelen olan bu yatırım Serik dışında Manavgat ve Alanya'yı bile dolaylı ilgilendiriyor.

Kamuoyunda bu raylı ulaşım projesinin Serik'e de uzanması için siyasileri STK'ların talepte bulunmaları ve seçim öncesi bunun sözünü Serik adına almaları Serik kamuoyu tarafından beklenen bir gerçek.


 

 
 

  Bu haberle ilgili 4 kişinin yorumu bulunmaktadır.

 

Geç bile kalınmış bir proje...Serik antalya otobüsünün 7 lira olduğu düşünüldüğünde
HAKAN ŞAHİN - 07.08.2015 15:32:00
Bence daha oncesinde durak levhası ve yaya gecidi levhası olan yerlere durak ve yaya gecidi yapılmalı.Daha oncede yetkili yerlere mail atmama rağmen otogar kavşağı tarafındaki tunçlar bellonanın onundeki durak sokuldu yenisi takılmadı kış demeden yağmur çamur yaz demeden güneşin altında araç beklerken perişan olduk.Okul yakını olduğu için aynı bölgede yaya gecidi tabelası var fakat yaya gecidi yok genellikle o bölgede hız yapan motorlar ve yüksek hızla araba kaydıran genc arkadaslar var bence o bölgede bir kaza yasanmadan önlem alınmalı.Tümsek vs. gibi..
Toprak Salih - 31.05.2015 12:46:00
Gündem oluşturulmalı...
ÖZDEMİR ÜNSAL - 22.05.2015 14:27:00
Hocam bu konuyu elinizden geldiğiğince gündemde tutmaya çalıştınız. Serik için çok önemli bir konu olmasına rağmen sizden başka kimse konuyu cümle içinde bile kullanmadı. doğru yapıyorsunuz. Gündemde tutmaya devam edin.
serkan - 20.05.2015 19:10:00
Uyarı: Web sitemizde yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir.AYYILDIZ TOROS GAZETESİ yorum içeriklerini benimsememektedir. Yorumlardan AYYILDIZ TOROS GAZETESİ veya www.ayyildizgazetesi.com sorumlu tutulamaz.

 

 

Serik, Sebzenin Markası Olmalı
Serik'te örtü altı ve tarla üretimi olarak toplam 1.278.711 ton sebze üretimi va...
15.01.2019 (0)
Adaylardan Ne İstiyoruz?
Yerel seçimlere 2,5 ay kala Belediye Başkan adayları çalışmalarını aralıksız sür...
14.01.2019 (0)
Muhteşem Bir Başarı Öyküsü'...
Yükseliş Tarihe Geçti...
02.01.2019 (0)
Serik, Bu Fırsatı Kaçırmamalı
Turizmde 'Aspendos Yılı' olarak ilan edilecek olan 2019 yılını Serik boş geçmeme...
01.01.2019 (0)
Serik'te SETSO Kurulmalı
Birçok il ve ilçenin gelişiminde büyük katı sağlayan ticaret ve sanayi odası Ser...
31.12.2018 (0)