Foto Galeri WebTV

13 Eylül 2018 Perşembe  18:35
Çalık'tan Güreş Severlere Davet
Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık 16 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek olan ''Geleneksel Serik Yağlı Pehlivan Güreşleri'' ne tüm güreş severleri davet etti.
 

QR Kodu
 

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık 16 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek olan ''Geleneksel Serik Yağlı Pehlivan Güreşleri'' ne tüm güreş severleri davet etti.

Serik Belediyesi'nin bu yıl 12-16 Eylül tarihlerinde Serik Festivali adı altında gerçekleştirdiği etkinlikte ''Geleneksel Serik Yağlı Pehlivan Güreşleri'' ne sayılı günler kaldı. Kırkpınar'ın ardından Türkiye'nin sayılı güreş organizasyonları arasında yer alan Serik Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde Kırkpınar'ın en önemli başpehlivanları ile birlikte yaklaşık 800 güreşçinin kol bağlayacak. 12 Eylül Çarşamba günü Orta Mahalle'de yaşayan vatandaşlara 70 yıldır hayal ettikleri tapularının dağıtılmasıyla başlayan Serik Festivalinin ilk gününde pop müziğinin sevilen ismi Demet Akalın konser verdi. Festival hakkında konuşan Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık;  ''Bu yıl düzenlediğimiz festivalde tapu dağıtımı, sünnet şöleni, Serik Belediyespor'un şampiyonluk kutlamasını ve Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerini bir dizi etkinlik ile gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın doyasıya eğlenecekleri bir festival ile ilçemiz adeta tarihi günlerinden birini yaşıyor'' dedi.

16 Eylül Pazar günü Çandır Mahallesinde yapılacak olan güreşler öncesinde 15 Eylül Cumartesi Saat 21.00'da fantezi müziğinin güçlü ismi Cengiz Kurtoğlu sahne alacak. Pehlivanlar diyarı Serik'e yakışır bir organizasyona imza atmak için gece gündüz çalıştıklarını belirten Başkan Çalık; ''Güreş komitemiz ile birlikte halkımızın tutkunu olduğu sporcular ile buluşturmak için bu sene de tekrar yağlı pehlivan güreşlerini organize ettik. Birlikte güzel ve keyifli bir hafta sonu geçirmek isteyen bütün vatandaşlarımızı Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerimize davet ediyorum'' dedi

Haber: Osman Türkçe

 

 
 

 

 

 

Futbolculara Balık Ziyafeti
Balıkçı İrfan tarafından, Serik Belediyespor Futbol Takımı oyuncularına bir yeme...
15.11.2018 (0)
Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluştu
Futbolun efsane isimleri, 4 takımla 10 dakika maç yaptı. Efsane futbolcular ve k...
15.11.2018 (0)
Okullar Ligi Başlıyor
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye'de ilk kez hayata geçirdiği Okullar Li...
14.11.2018 (0)
''Adımızı Serikspor Olarak Değiştirelim''
Çalık;Kulübümüze başka il ve ilçelerde de olduğu gibi; Antalyaspor'da olduğu gib...
14.11.2018 (1)
Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası Antalya'da
Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası, mart ayında Antalya'da düzenlenecek Wellne...
14.11.2018 (0)